Uludere 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Uludere sonuçlarında AK Parti %47,6 ile birinci, DEM Parti %45,7 ile ikinci; fark 1,9 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%33,0) 14,6 puan üstünde. DEM Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %45,7 (+40,3 puan). 7 mahalle ve köy arasından 4'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Bulakbaşı Mahallesi (%67,0); DEM Parti en güçlü Yeşilyova Mahallesi (%76,3). Katılım %71,9 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Uludere 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Uludere, Şırnak, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Uludere | Şırnak | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.681 | %47,6 | %27,9 | %33,0 | +14,6 |
| DEM Parti | 2.575 | %45,7 | %53,8 | %5,4 | +40,3 |
| Zafer Partisi | 204 | %3,6 | %0,9 | %1,9 | +1,7 |
| CHP | 142 | %2,5 | %4,3 | %35,8 | −33,3 |
| BTP | 14 | %0,2 | %0,5 | %0,3 | −0,0 |
| HÜDA PAR | 13 | %0,2 | %2,1 | %0,6 | −0,4 |
Uludere seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 27 | 8.391 | 6.035 | %71,9 | 5.629 | 406 |
Uludere mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | DEM Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Bulakbaşı Mahallesi | AK Parti | %67,0 | %31,9 | %86,7 | 824 |
| Gündoğdu Mahallesi | AK Parti | %57,4 | %40,3 | %76,7 | 648 |
| Kılaban Mahallesi | AK Parti | %51,3 | %36,4 | %66,8 | 4.345 |
| Küçükçay Mahallesi | AK Parti | %63,4 | %33,7 | %76,6 | 398 |
| Ödül Mahallesi | DEM Parti | %31,2 | %67,7 | %75,6 | 532 |
| Özelli Mahallesi | DEM Parti | %38,2 | %60,4 | %80,8 | 281 |
| Yeşilyova Mahallesi | DEM Parti | %22,8 | %76,3 | %72,3 | 1.363 |
İlgili sonuçlar