Kapaklı 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Kapaklı sonuçlarında AK Parti %36,0 ile birinci, CHP %34,8 ile ikinci; fark 1,2 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%33,0) 2,9 puan üstünde. Yeniden Refah Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %19,8 (+13,0 puan). 21 mahalle ve köy arasından 10'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Vatan Mahallesi (%44,8); CHP en güçlü Uzunhacı Mahallesi (%80,5). Katılım %76,1 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kapaklı 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Kapaklı, Tekirdağ, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Kapaklı | Tekirdağ | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 26.651 | %36,0 | %32,3 | %33,0 | +2,9 |
| CHP | 25.790 | %34,8 | %47,0 | %35,8 | −1,0 |
| Yeniden Refah | 14.647 | %19,8 | %4,2 | %6,8 | +13,0 |
| İYİ Parti | 3.970 | %5,4 | %6,2 | %4,6 | +0,7 |
| Zafer Partisi | 1.375 | %1,9 | %2,0 | %1,9 | −0,0 |
| DEVA Partisi | 607 | %0,8 | %0,3 | %0,4 | +0,5 |
| Büyük Birlik | 445 | %0,6 | %0,4 | %1,2 | −0,6 |
| BTP | 228 | %0,3 | %0,3 | %0,3 | +0,0 |
| HÜDA PAR | 170 | %0,2 | %0,2 | %0,6 | −0,4 |
| DP | 163 | %0,2 | %0,1 | %0,4 | −0,2 |
| Millet | 81 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
Kapaklı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 300 | 101.849 | 77.505 | %76,1 | 74.127 | 3.378 |
Kapaklı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| 19 Mayıs Mahallesi | AK Parti | %39,5 | %22,9 | %75,0 | 6.356 |
| Adnan Menderes Mahallesi | AK Parti | %39,7 | %28,4 | %70,7 | 4.119 |
| Atatürk Mahallesi | AK Parti | %36,9 | %35,6 | %74,9 | 13.925 |
| Bahçeağıl Mahallesi | CHP | %30,7 | %56,6 | %90,0 | 498 |
| Bahçelievler Mahallesi | AK Parti | %39,7 | %31,3 | %72,5 | 8.524 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %33,6 | %41,0 | %77,2 | 9.990 |
| Fatih Mahallesi | AK Parti | %40,3 | %25,9 | %77,6 | 3.908 |
| İnönü Mahallesi | CHP | %29,5 | %43,0 | %81,1 | 4.739 |
| İsmet Paşa Mahallesi | CHP | %23,4 | %54,2 | %79,3 | 7.445 |
| Karaağaç Mahallesi | AK Parti | %33,8 | %33,5 | %79,1 | 3.781 |
| Karlı Mahallesi | CHP | %20,6 | %72,0 | %94,7 | 358 |
| Kazım Karabekir Mahallesi | CHP | %34,2 | %35,6 | %81,7 | 1.575 |
| Mevlana Mahallesi | AK Parti | %40,9 | %25,3 | %73,5 | 2.571 |
| Mimar Sinan Mahallesi | CHP | %28,4 | %32,2 | %84,2 | 1.669 |
| Ömer Halisdemir Mahallesi | AK Parti | %43,7 | %23,3 | %72,8 | 5.778 |
| Pınarca Mahallesi | CHP | %26,8 | %53,8 | %85,3 | 1.616 |
| Uzunhacı Mahallesi | CHP | %9,2 | %80,5 | %94,3 | 299 |
| Vatan Mahallesi | AK Parti | %44,8 | %23,1 | %72,9 | 13.494 |
| Yanıkağıl Mahallesi | CHP | %21,4 | %58,4 | %88,6 | 1.232 |
| Yıldızkent Mahallesi | CHP | %30,3 | %44,8 | %77,3 | 6.621 |
| Yunus Emre Mahallesi | AK Parti | %39,1 | %20,6 | %73,1 | 3.351 |
İlgili sonuçlar