Saray 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Saray sonuçlarında CHP %62,9 ile birinci, MHP %17,2 ile ikinci; fark 45,7 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%35,8) 27,1 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %17,2 (+11,2 puan). 29 mahalle ve köy arasından 29'unda CHP önde. CHP en güçlü Edirköy Mahallesi (%80,4); MHP en güçlü Cumhuriyet Mahallesi (%26,9). Katılım %83,0 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Saray 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Saray, Tekirdağ, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Saray | Tekirdağ | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 20.034 | %62,9 | %47,0 | %35,8 | +27,1 |
| MHP | 5.472 | %17,2 | %1,7 | %6,0 | +11,2 |
| İYİ Parti | 3.612 | %11,3 | %6,2 | %4,6 | +6,7 |
| Yeniden Refah | 809 | %2,5 | %4,2 | %6,8 | −4,3 |
| Zafer Partisi | 375 | %1,2 | %2,0 | %1,9 | −0,7 |
| Saadet | 285 | %0,9 | %0,2 | %1,2 | −0,3 |
| Büyük Birlik | 251 | %0,8 | %0,4 | %1,2 | −0,4 |
| DEVA Partisi | 222 | %0,7 | %0,3 | %0,4 | +0,3 |
| Bağımsızlar | 213 | %0,7 | %0,4 | %0,9 | −0,3 |
| BTP | 110 | %0,3 | %0,3 | %0,3 | +0,1 |
| HÜDA PAR | 86 | %0,3 | %0,2 | %0,6 | −0,3 |
| Vatan Partisi | 86 | %0,3 | %0,0 | %0,1 | +0,2 |
| HKP | 83 | %0,3 | %0,1 | %0,0 | +0,2 |
| DP | 74 | %0,2 | %0,1 | %0,4 | −0,1 |
| Abp | 67 | %0,2 | %0,0 | %0,0 | +0,2 |
| Millet | 61 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
Saray seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 132 | 40.687 | 33.772 | %83,0 | 31.840 | 1.932 |
Saray mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Atatürk Mahallesi | CHP | %40,6 | %26,7 | %82,2 | 1.215 |
| Ayaspaşa Mahallesi | CHP | %63,8 | %14,4 | %78,7 | 8.048 |
| Ayvacık Mahallesi | CHP | %65,8 | %18,4 | %91,8 | 319 |
| Aziziye Mahallesi | CHP | %53,3 | %17,7 | %81,9 | 1.632 |
| Bahçedere Mahallesi | CHP | %70,3 | %19,8 | %97,4 | 116 |
| Bahçeköy Mahallesi | CHP | %74,8 | %10,5 | %96,5 | 404 |
| Beyazköy Mahallesi | CHP | %68,9 | %13,3 | %84,8 | 941 |
| Bozoba Mahallesi | CHP | %48,6 | %22,0 | %83,2 | 1.911 |
| Büyükyoncalı Merkez Mahallesi | CHP | %50,3 | %19,8 | %85,0 | 1.533 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %44,1 | %26,9 | %82,4 | 1.865 |
| Çayla Mahallesi | CHP | %63,5 | %19,5 | %93,7 | 364 |
| Çukuryurt Mahallesi | CHP | %67,4 | %25,1 | %87,4 | 1.460 |
| Demirler Mahallesi | CHP | %57,3 | %6,0 | %100,0 | 154 |
| Edirköy Mahallesi | CHP | %80,4 | %10,0 | %90,6 | 329 |
| Göçerler Mahallesi | CHP | %72,6 | %14,6 | %95,3 | 659 |
| Güngörmez Mahallesi | CHP | %79,9 | %10,3 | %90,7 | 1.210 |
| Kadıköy Mahallesi | CHP | %76,8 | %9,5 | %92,4 | 263 |
| Karabürçek Mahallesi | CHP | %77,8 | %9,0 | %98,1 | 155 |
| Kavacık Mahallesi | CHP | %60,0 | %14,1 | %94,3 | 230 |
| Kemalpaşa Mahallesi | CHP | %65,6 | %14,8 | %79,9 | 5.795 |
| Kurtdere Mahallesi | CHP | %67,8 | %21,5 | %91,8 | 525 |
| Küçükyoncalı Mahallesi | CHP | %76,8 | %9,6 | %90,9 | 1.585 |
| Osmanlı Mahallesi | CHP | %76,1 | %12,7 | %98,7 | 227 |
| Pazarcık Mahallesi | CHP | %61,2 | %20,8 | %79,1 | 3.002 |
| Sefaalan Mahallesi | CHP | %63,5 | %20,7 | %90,9 | 1.070 |
| Sinanlı Mahallesi | CHP | %62,4 | %19,5 | %96,1 | 152 |
| Sofular Mahallesi | CHP | %71,0 | %15,2 | %82,0 | 178 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %64,2 | %18,1 | %79,0 | 5.067 |
| Yuvalı Mahallesi | CHP | %78,1 | %13,2 | %90,3 | 278 |
İlgili sonuçlar