Ova Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Ova Mahallesi sonuçlarında DEM Parti %42,3 ile birinci, CHP %27,9 ile ikinci; fark 14,5 puan. DEM Parti burada 30 büyükşehir ortalamasının (%5,1) 37,2 puan üstünde. DEM Parti oy oranında Seyhan ilçesindeki 96 mahalle ve köy arasında 3'üncü sırada. 35 sandık, 11.978 kayıtlı seçmen. Katılım %67,6 (30 büyükşehir %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Ova Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Ova Mahallesi, Seyhan, Adana, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyOva MahallesiSeyhanAdana30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
DEM Parti3.165%42,3%10,9%5,6%5,1+37,2
CHP2.084%27,9%46,5%46,7%42,0−14,1
AK Parti1.685%22,5%33,7%37,5%36,4−13,9
HÜDA PAR117%1,6%0,7%0,6%0,4+1,2
İYİ Parti104%1,4%3,5%4,2%3,4−2,0
Yeniden Refah97%1,3%1,3%1,9%6,1−4,8
Zafer Partisi42%0,6%1,4%1,4%1,9−1,4
Memleket33%0,4%0,3%0,2%0,2+0,2
DEVA Partisi32%0,4%0,2%0,2%0,3+0,2
Saadet23%0,3%0,5%0,6%1,0−0,7
TKP21%0,3%0,2%0,1%0,1+0,1
DSP12%0,2%0,1%0,1%0,1+0,1
HAK-PAR12%0,2%0,1%0,1%0,1+0,1
EMEP11%0,1%0,1%0,1%0,1+0,1
Millet8%0,1%0,0%0,1%0,1+0,0
AP8%0,1%0,0%0,1%0,0+0,1
BTP6%0,1%0,1%0,1%0,2−0,1
AB Parti4%0,1%0,0%0,1%0,0+0,0
Ocak4%0,1%0,1%0,0%0,0+0,0
YTP3%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
Bağımsızlar3%0,0%0,1%0,1%0,2−0,1
Milli Yol3%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
Vatan Partisi2%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
TKH1%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Ova Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
3511.9788.099%67,67.480619

Seyhan ilçesindeki diğer mahalle ve köyler