Mutlu Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Mutlu Mahallesi sonuçlarında CHP %61,0 ile birinci, AK Parti %30,7 ile ikinci; fark 30,3 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%42,0) 19,0 puan üstünde. CHP oy oranında Mamak ilçesindeki 64 mahalle ve köy arasında 22'nci sırada. 57 sandık, 19.652 kayıtlı seçmen. Katılım %76,4 (30 büyükşehir %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Mutlu Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Mutlu Mahallesi, Mamak, Ankara, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyMutlu MahallesiMamakAnkara30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
CHP8.839%61,0%60,8%60,5%42,0+19,0
AK Parti4.449%30,7%32,2%31,7%36,4−5,7
DEM Parti405%2,8%0,9%0,8%5,1−2,3
Yeniden Refah360%2,5%2,8%3,1%6,1−3,6
Zafer Partisi159%1,1%1,2%1,5%1,9−0,8
İYİ Parti123%0,8%0,7%0,9%3,4−2,5
Saadet48%0,3%0,4%0,4%1,0−0,7
YTP22%0,2%0,1%0,1%0,1+0,1
HAK-PAR15%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
Millet14%0,1%0,0%0,1%0,1+0,0
DEVA Partisi12%0,1%0,1%0,2%0,3−0,2
Vatan Partisi12%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
Memleket11%0,1%0,1%0,2%0,2−0,1
TKP9%0,1%0,1%0,1%0,1−0,1
ANAP6%0,0%0,1%0,1%0,0−0,0
DSP5%0,0%0,0%0,1%0,1−0,1
AB Parti2%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Ocak2%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
Bağımsızlar1%0,0%0,0%0,0%0,2−0,2
TKH1%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Mutlu Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
5719.65215.011%76,414.495516

Mamak ilçesindeki diğer mahalle ve köyler