Balkiraz Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Balkiraz Mahallesi sonuçlarında CHP %69,0 ile birinci, AK Parti %24,3 ile ikinci; fark 44,7 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%42,0) 27,0 puan üstünde. CHP oy oranında Mamak ilçesindeki 64 mahalle ve köy arasında 13'üncü sırada. 21 sandık, 7.295 kayıtlı seçmen. Katılım %77,4 (30 büyükşehir %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Balkiraz Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Balkiraz Mahallesi, Mamak, Ankara, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyBalkiraz MahallesiMamakAnkara30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
CHP3.791%69,0%60,8%60,5%42,0+27,0
AK Parti1.337%24,3%32,2%31,7%36,4−12,1
Zafer Partisi112%2,0%1,2%1,5%1,9+0,1
Yeniden Refah94%1,7%2,8%3,1%6,1−4,4
İYİ Parti53%1,0%0,7%0,9%3,4−2,4
DEM Parti19%0,3%0,9%0,8%5,1−4,7
Saadet16%0,3%0,4%0,4%1,0−0,7
TKP14%0,3%0,1%0,1%0,1+0,1
Memleket12%0,2%0,1%0,2%0,2+0,0
DEVA Partisi10%0,2%0,1%0,2%0,3−0,1
HAK-PAR7%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
YTP6%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
Millet6%0,1%0,0%0,1%0,1+0,0
Bağımsızlar4%0,1%0,0%0,0%0,2−0,1
ANAP3%0,1%0,1%0,1%0,0+0,0
Ocak3%0,1%0,0%0,0%0,0+0,0
DSP2%0,0%0,0%0,1%0,1−0,1
AB Parti1%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
TKH1%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Balkiraz Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
217.2955.646%77,45.491155

Mamak ilçesindeki diğer mahalle ve köyler