Serik 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Serik sonuçlarında CHP %49,4 ile birinci, AK Parti %38,0 ile ikinci; fark 11,4 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%42,0) 7,4 puan üstünde. 66 mahalle ve köy arasından 49'unda CHP önde. CHP en güçlü Yanköy Mahallesi (%80,5); AK Parti en güçlü Akçapınar Mahallesi (%59,3). Katılım %83,2 (30 büyükşehir %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Serik 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Serik, Antalya, 30 büyükşehir karşılaştırması| Parti | Oy | Serik | Antalya | 30 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|
| CHP | 40.194 | %49,4 | %48,7 | %42,0 | +7,4 |
| AK Parti | 30.904 | %38,0 | %40,0 | %36,4 | +1,6 |
| İYİ Parti | 4.612 | %5,7 | %2,7 | %3,4 | +2,3 |
| Yeniden Refah | 1.539 | %1,9 | %1,2 | %6,1 | −4,2 |
| DEM Parti | 1.401 | %1,7 | %3,1 | %5,1 | −3,4 |
| Zafer Partisi | 897 | %1,1 | %1,7 | %1,9 | −0,8 |
| BTP | 357 | %0,4 | %0,3 | %0,2 | +0,2 |
| Saadet | 269 | %0,3 | %0,4 | %1,0 | −0,7 |
| DP | 174 | %0,2 | %0,6 | %0,2 | +0,0 |
| EMEP | 144 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| DSP | 129 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| DEVA Partisi | 90 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,2 |
| TKP | 80 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | −0,0 |
| HÜDA PAR | 75 | %0,1 | %0,1 | %0,4 | −0,3 |
| AB Parti | 71 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| Millet | 64 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Bağımsızlar | 60 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| Vatan Partisi | 60 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Milli Yol | 56 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| HAK-PAR | 43 | %0,1 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
| TKH | 42 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| AP | 35 | %0,0 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
Serik seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 333 | 102.853 | 85.534 | %83,2 | 81.296 | 4.238 |
Serik mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abdurrahmanlar Mahallesi | CHP | %50,0 | %37,0 | %88,1 | 1.316 |
| Akbaş Mahallesi | CHP | %45,1 | %42,5 | %94,8 | 535 |
| Akçaalan Mahallesi | CHP | %46,2 | %41,9 | %80,7 | 7.347 |
| Akçapınar Mahallesi | AK Parti | %28,8 | %59,3 | %96,8 | 407 |
| Alacami Mahallesi | CHP | %61,5 | %24,3 | %97,5 | 772 |
| Aşağıçatma Mahallesi | CHP | %60,5 | %32,5 | %98,2 | 166 |
| Aşağıkocayatak Mahallesi | CHP | %47,4 | %35,9 | %92,1 | 1.059 |
| Aşağıoba Mahallesi | CHP | %47,5 | %45,0 | %94,6 | 597 |
| Belek Mahallesi | CHP | %51,1 | %37,5 | %63,8 | 5.330 |
| Belkıs Mahallesi | CHP | %51,9 | %37,9 | %93,9 | 1.330 |
| Belpınar Mahallesi | CHP | %48,5 | %36,9 | %91,5 | 733 |
| Berendi Mahallesi | CHP | %56,9 | %29,4 | %98,2 | 225 |
| Bilginler Mahallesi | CHP | %61,4 | %23,0 | %93,9 | 407 |
| Boğazkent Mahallesi | CHP | %58,8 | %32,9 | %72,9 | 2.747 |
| Bozdoğan Mahallesi | AK Parti | %36,1 | %42,9 | %97,5 | 157 |
| Bucakköy Mahallesi | CHP | %48,6 | %43,0 | %93,6 | 204 |
| Burmahancı Mahallesi | CHP | %56,8 | %28,6 | %91,2 | 938 |
| Büğüş Mahallesi | AK Parti | %38,0 | %44,6 | %95,3 | 360 |
| Cumalı Mahallesi | CHP | %55,6 | %34,3 | %88,8 | 1.646 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %59,1 | %31,2 | %84,8 | 3.852 |
| Çakallık Mahallesi | CHP | %44,3 | %25,8 | %86,2 | 1.174 |
| Çanakçı Mahallesi | CHP | %61,9 | %31,0 | %88,9 | 296 |
| Çandır Mahallesi | CHP | %51,4 | %38,5 | %90,2 | 1.463 |
| Çatallar Mahallesi | AK Parti | %33,1 | %48,0 | %92,1 | 315 |
| Demirciler Mahallesi | AK Parti | %21,4 | %59,3 | %97,5 | 160 |
| Deniztepesi Mahallesi | CHP | %52,5 | %32,4 | %95,0 | 820 |
| Dikmen Mahallesi | CHP | %49,9 | %39,0 | %94,2 | 724 |
| Dorumlar Mahallesi | AK Parti | %26,8 | %46,1 | %95,4 | 347 |
| Eminceler Mahallesi | CHP | %48,9 | %34,0 | %93,9 | 461 |
| Eskiyürük Mahallesi | AK Parti | %42,4 | %47,2 | %88,5 | 531 |
| Etler Mahallesi | CHP | %45,6 | %34,7 | %94,3 | 580 |
| Gebiz Mahallesi | CHP | %49,8 | %38,2 | %90,4 | 1.775 |
| Gedik Mahallesi | CHP | %55,1 | %37,5 | %89,0 | 1.031 |
| Gökçepınar Mahallesi | CHP | %40,0 | %37,6 | %94,4 | 197 |
| Hacıosmanlar Mahallesi | CHP | %46,3 | %39,8 | %93,4 | 258 |
| Hasdümen Mahallesi | AK Parti | %42,7 | %44,9 | %99,3 | 286 |
| Haskızılören Mahallesi | AK Parti | %40,1 | %50,8 | %98,4 | 429 |
| Haspınar Mahallesi | CHP | %60,9 | %26,6 | %97,6 | 248 |
| Kadriye Mahallesi | CHP | %44,0 | %33,6 | %71,7 | 5.689 |
| Karadayı Mahallesi | CHP | %55,3 | %37,8 | %90,6 | 1.864 |
| Karataş Mahallesi | AK Parti | %34,0 | %50,3 | %96,3 | 242 |
| Karıncalı Mahallesi | CHP | %59,1 | %31,5 | %99,0 | 381 |
| Kayaburnu Mahallesi | AK Parti | %41,9 | %43,8 | %96,0 | 775 |
| Kırbaş Mahallesi | AK Parti | %38,9 | %53,1 | %100,0 | 192 |
| Kozağacı Mahallesi | AK Parti | %34,1 | %53,1 | %93,4 | 738 |
| Kozan Mahallesi | AK Parti | %40,5 | %47,0 | %98,3 | 459 |
| Kökez Mahallesi | CHP | %45,9 | %40,4 | %81,4 | 10.600 |
| Kuşlar Mahallesi | CHP | %47,6 | %35,7 | %94,5 | 217 |
| Kürüş Mahallesi | CHP | %52,1 | %37,1 | %89,8 | 1.261 |
| Merkez Mahallesi | CHP | %50,6 | %37,9 | %78,3 | 11.998 |
| Nebiler Mahallesi | CHP | %53,2 | %34,4 | %95,4 | 345 |
| Orta Mahallesi | CHP | %48,8 | %41,0 | %79,0 | 10.412 |
| Pınarcık Mahallesi | CHP | %62,6 | %26,2 | %95,5 | 578 |
| Sarıabalı Mahallesi | CHP | %52,9 | %38,8 | %91,7 | 938 |
| Şatırlı Mahallesi | CHP | %47,5 | %40,8 | %91,5 | 954 |
| Tekke Mahallesi | CHP | %59,9 | %26,0 | %94,8 | 786 |
| Töngüşlü Mahallesi | AK Parti | %32,7 | %49,0 | %91,7 | 663 |
| Üründü Mahallesi | CHP | %58,6 | %25,3 | %93,9 | 738 |
| Yanköy Mahallesi | CHP | %80,5 | %13,4 | %97,6 | 592 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %51,4 | %38,8 | %81,1 | 5.826 |
| Yeşilvadi Mahallesi | CHP | %42,4 | %40,0 | %100,0 | 361 |
| Yeşilyurt Mahallesi | CHP | %54,8 | %30,0 | %96,4 | 499 |
| Yukarıçatma Mahallesi | AK Parti | %37,0 | %51,9 | %96,6 | 208 |
| Yukarıkocayatak Mahallesi | CHP | %45,3 | %41,6 | %80,4 | 3.117 |
| Yumaklar Mahallesi | AK Parti | %37,2 | %48,9 | %95,8 | 826 |
| Zırlankaya Mahallesi | CHP | %48,6 | %31,7 | %100,8 | 371 |
İlgili sonuçlar