Honaz 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Honaz sonuçlarında CHP %50,1 ile birinci, AK Parti %38,9 ile ikinci; fark 11,3 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%42,0) 8,1 puan üstünde. 22 mahalle ve köy arasından 17'sinde CHP önde. CHP en güçlü Dereçiftlik Mahallesi (%75,8); AK Parti en güçlü Karateke Mahallesi (%52,1). Katılım %89,9 (30 büyükşehir %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Honaz 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Honaz, Denizli, 30 büyükşehir karşılaştırması| Parti | Oy | Honaz | Denizli | 30 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|
| CHP | 9.729 | %50,1 | %48,1 | %42,0 | +8,1 |
| AK Parti | 7.539 | %38,9 | %38,9 | %36,4 | +2,4 |
| İYİ Parti | 594 | %3,1 | %4,6 | %3,4 | −0,3 |
| Yeniden Refah | 380 | %2,0 | %2,8 | %6,1 | −4,1 |
| Zafer Partisi | 253 | %1,3 | %1,7 | %1,9 | −0,6 |
| DEM Parti | 228 | %1,2 | %1,1 | %5,1 | −3,9 |
| Memleket | 94 | %0,5 | %0,4 | %0,2 | +0,3 |
| DEVA Partisi | 83 | %0,4 | %0,3 | %0,3 | +0,2 |
| Gelecek Partisi | 70 | %0,4 | %0,3 | %0,0 | +0,3 |
| BTP | 64 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| YTP | 51 | %0,3 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
| Vatan Partisi | 50 | %0,3 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
| DP | 42 | %0,2 | %0,3 | %0,2 | +0,0 |
| DSP | 33 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| EMEP | 25 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| AB Parti | 24 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| HÜDA PAR | 23 | %0,1 | %0,1 | %0,4 | −0,3 |
| TİP | 22 | %0,1 | %0,3 | %0,1 | +0,0 |
| TKP | 22 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Millet | 20 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| TKH | 19 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,1 |
| Abp | 16 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,1 |
| Bağımsızlar | 15 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| HAK-PAR | 9 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
Honaz seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 78 | 23.045 | 20.727 | %89,9 | 19.405 | 1.322 |
Honaz mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Afşın Bey Mahallesi | AK Parti | %38,2 | %50,8 | %82,9 | 1.717 |
| Akbaş Mahallesi | CHP | %68,1 | %24,1 | %92,1 | 532 |
| Aşağıdağdere Mahallesi | CHP | %73,6 | %18,1 | %91,6 | 478 |
| Aydınlar Mahallesi | CHP | %65,5 | %25,9 | %93,1 | 407 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %50,7 | %34,6 | %87,0 | 1.404 |
| Dereçiftlik Mahallesi | CHP | %75,8 | %19,3 | %98,4 | 572 |
| Emirazizli Mahallesi | CHP | %55,1 | %38,4 | %97,7 | 302 |
| Gürleyik Mahallesi | AK Parti | %41,5 | %46,5 | %91,0 | 977 |
| Haydar Mahallesi | CHP | %54,1 | %33,9 | %91,1 | 1.147 |
| Hisar Mahallesi | AK Parti | %43,0 | %47,1 | %94,4 | 657 |
| Hürriyet Mahallesi | CHP | %47,7 | %41,6 | %87,7 | 2.176 |
| Kaklık Mahallesi | CHP | %47,2 | %42,0 | %87,1 | 3.704 |
| Karaçay Mahallesi | CHP | %67,2 | %26,1 | %92,3 | 808 |
| Karateke Mahallesi | AK Parti | %40,3 | %52,1 | %94,5 | 956 |
| Kızılyer Mahallesi | CHP | %53,1 | %38,2 | %94,4 | 909 |
| Kocabaş Mahallesi | CHP | %46,7 | %39,8 | %89,9 | 4.104 |
| Menteşe Mahallesi | CHP | %67,1 | %21,6 | %96,2 | 318 |
| Ovacık Mahallesi | CHP | %46,5 | %38,2 | %91,1 | 337 |
| Sapaca Mahallesi | CHP | %69,7 | %21,1 | %99,3 | 149 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %40,0 | %44,0 | %89,5 | 928 |
| Yokuşbaşı Mahallesi | CHP | %60,5 | %31,6 | %95,3 | 318 |
| Yukarıdağdere Mahallesi | CHP | %63,7 | %33,1 | %94,5 | 145 |
İlgili sonuçlar