Bekilli 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Bekilli sonuçlarında CHP %54,8 ile birinci, AK Parti %39,2 ile ikinci; fark 15,6 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%42,0) 12,8 puan üstünde. 15 mahalle ve köy arasından 14'ünde CHP önde. CHP en güçlü Kutlubey Mahallesi (%65,0); AK Parti en güçlü Poyrazlı Mahallesi (%45,0). Katılım %88,9 (30 büyükşehir %78,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Bekilli 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Bekilli, Denizli, 30 büyükşehir karşılaştırması| Parti | Oy | Bekilli | Denizli | 30 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|
| CHP | 2.568 | %54,8 | %48,1 | %42,0 | +12,8 |
| AK Parti | 1.839 | %39,2 | %38,9 | %36,4 | +2,8 |
| İYİ Parti | 65 | %1,4 | %4,6 | %3,4 | −2,0 |
| TİP | 48 | %1,0 | %0,3 | %0,1 | +0,9 |
| Yeniden Refah | 38 | %0,8 | %2,8 | %6,1 | −5,3 |
| Zafer Partisi | 32 | %0,7 | %1,7 | %1,9 | −1,2 |
| Vatan Partisi | 20 | %0,4 | %0,1 | %0,1 | +0,3 |
| Memleket | 19 | %0,4 | %0,4 | %0,2 | +0,2 |
| BTP | 11 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
| DEVA Partisi | 7 | %0,1 | %0,3 | %0,3 | −0,1 |
| YTP | 7 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| HÜDA PAR | 4 | %0,1 | %0,1 | %0,4 | −0,3 |
| EMEP | 4 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| DSP | 4 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| DEM Parti | 3 | %0,1 | %1,1 | %5,1 | −5,0 |
| Gelecek Partisi | 3 | %0,1 | %0,3 | %0,0 | +0,0 |
| DP | 3 | %0,1 | %0,3 | %0,2 | −0,1 |
| TKP | 3 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| Abp | 3 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Bağımsızlar | 2 | %0,0 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| AB Parti | 2 | %0,0 | %0,1 | %0,0 | −0,0 |
| HAK-PAR | 2 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
| Millet | 1 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
Bekilli seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 23 | 5.624 | 4.998 | %88,9 | 4.688 | 310 |
Bekilli mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Bahçeli Mahallesi | CHP | %56,7 | %36,9 | %88,5 | 1.051 |
| Bükrüce Mahallesi | CHP | %52,2 | %42,9 | %91,4 | 185 |
| Çamköy Mahallesi | CHP | %55,4 | %38,6 | %96,9 | 96 |
| Çoğaşlı Mahallesi | CHP | %59,3 | %35,0 | %89,9 | 208 |
| Deşdemir Mahallesi | CHP | %50,3 | %44,4 | %85,6 | 194 |
| Ekizbaba Mahallesi | AK Parti | %43,1 | %44,7 | %100,0 | 146 |
| Gömce Mahallesi | CHP | %52,1 | %40,3 | %89,6 | 450 |
| Köselli Mahallesi | CHP | %64,1 | %28,3 | %74,4 | 133 |
| Kutlubey Mahallesi | CHP | %65,0 | %32,5 | %93,4 | 530 |
| Poyrazlı Mahallesi | CHP | %46,8 | %45,0 | %88,4 | 275 |
| Sırıklı Mahallesi | CHP | %47,7 | %44,1 | %93,8 | 485 |
| Üçkuyu Mahallesi | CHP | %63,8 | %30,3 | %87,7 | 260 |
| Yahyalar Mahallesi | CHP | %52,4 | %43,1 | %91,6 | 514 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %53,3 | %41,4 | %84,4 | 756 |
| Yeşiloba Mahallesi | CHP | %55,3 | %39,6 | %80,6 | 341 |
İlgili sonuçlar