Buldan 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Buldan sonuçlarında CHP %48,0 ile birinci, AK Parti %42,0 ile ikinci; fark 6,0 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%42,0) 6,0 puan üstünde. AK Parti 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %42,0 (+5,5 puan). 45 mahalle ve köy arasından 26'sında CHP önde. CHP en güçlü Kadıköy Mahallesi (%59,7); AK Parti en güçlü Alandız Mahallesi (%72,0). Katılım %88,7 (30 büyükşehir %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Buldan 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Buldan, Denizli, 30 büyükşehir karşılaştırması| Parti | Oy | Buldan | Denizli | 30 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|
| CHP | 8.464 | %48,0 | %48,1 | %42,0 | +6,0 |
| AK Parti | 7.398 | %42,0 | %38,9 | %36,4 | +5,5 |
| İYİ Parti | 945 | %5,4 | %4,6 | %3,4 | +2,0 |
| DP | 149 | %0,8 | %0,3 | %0,2 | +0,7 |
| Zafer Partisi | 148 | %0,8 | %1,7 | %1,9 | −1,1 |
| Yeniden Refah | 136 | %0,8 | %2,8 | %6,1 | −5,3 |
| DEVA Partisi | 41 | %0,2 | %0,3 | %0,3 | −0,0 |
| BTP | 39 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
| Memleket | 38 | %0,2 | %0,4 | %0,2 | +0,0 |
| YTP | 30 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| AB Parti | 27 | %0,2 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| DEM Parti | 25 | %0,1 | %1,1 | %5,1 | −4,9 |
| DSP | 23 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Vatan Partisi | 21 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| EMEP | 20 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| HAK-PAR | 20 | %0,1 | %0,0 | %0,1 | +0,0 |
| TKP | 19 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| TİP | 16 | %0,1 | %0,3 | %0,1 | −0,0 |
| HÜDA PAR | 15 | %0,1 | %0,1 | %0,4 | −0,3 |
| Gelecek Partisi | 14 | %0,1 | %0,3 | %0,0 | +0,0 |
| Millet | 14 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Abp | 11 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| TKH | 10 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Bağımsızlar | 8 | %0,0 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
Buldan seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 83 | 21.327 | 18.913 | %88,7 | 17.631 | 1.282 |
Buldan mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aktaş Mahallesi | AK Parti | %37,3 | %50,7 | %98,9 | 94 |
| Alacaoğlu Mahallesi | CHP | %40,9 | %33,3 | %92,9 | 155 |
| Alandız Mahallesi | AK Parti | %21,4 | %72,0 | %96,6 | 295 |
| Beyler Mahallesi | AK Parti | %29,5 | %63,4 | %90,4 | 135 |
| Boğazçiftlik Mahallesi | AK Parti | %32,2 | %48,0 | %98,9 | 177 |
| Bostanyeri Mahallesi | AK Parti | %39,7 | %50,0 | %109,3 | 54 |
| Bozalan Mahallesi | CHP | %45,1 | %43,1 | %96,9 | 286 |
| Bölmekaya Mahallesi | AK Parti | %27,3 | %61,4 | %89,8 | 255 |
| Bursa Mahallesi | AK Parti | %43,5 | %45,8 | %93,7 | 252 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %51,0 | %39,1 | %82,4 | 3.714 |
| Çamköy Mahallesi | CHP | %50,0 | %37,5 | %93,0 | 143 |
| Çarşı Mahallesi | AK Parti | %38,1 | %49,7 | %88,8 | 170 |
| Çatak Mahallesi | AK Parti | %42,4 | %47,5 | %87,5 | 72 |
| Çaybaşı Mahallesi | CHP | %50,0 | %39,3 | %89,5 | 465 |
| Derbent Mahallesi | CHP | %51,3 | %40,9 | %93,4 | 319 |
| Dımbazlar Mahallesi | CHP | %49,7 | %33,1 | %99,5 | 186 |
| Doğan Mahallesi | AK Parti | %24,3 | %59,2 | %94,6 | 257 |
| Dört Eylül Mahallesi | CHP | %56,3 | %35,1 | %82,7 | 1.032 |
| Düzalan Mahallesi | AK Parti | %39,6 | %42,9 | %94,3 | 105 |
| Girne Mahallesi | CHP | %52,0 | %35,8 | %90,0 | 170 |
| Gölbaşı Mahallesi | CHP | %45,5 | %45,0 | %86,8 | 1.953 |
| Gülalan Mahallesi | CHP | %46,9 | %44,6 | %98,0 | 201 |
| Güroluk Mahallesi | AK Parti | %45,1 | %47,2 | %97,4 | 154 |
| Hasanbeyler Mahallesi | AK Parti | %31,9 | %56,6 | %97,9 | 337 |
| Helvacılar Mahallesi | CHP | %56,8 | %36,5 | %90,7 | 322 |
| Kadıköy Mahallesi | CHP | %59,7 | %35,1 | %95,3 | 833 |
| Karaköy Mahallesi | CHP | %58,3 | %34,7 | %99,5 | 619 |
| Karşıyaka Mahallesi | CHP | %50,4 | %41,0 | %85,6 | 1.011 |
| Kaşıkcı Mahallesi | AK Parti | %34,2 | %51,7 | %95,0 | 201 |
| Kırandamı Mahallesi | AK Parti | %27,9 | %60,7 | %98,5 | 65 |
| Kovanoluk Mahallesi | CHP | %46,9 | %45,0 | %98,9 | 182 |
| Kurtuluş Mahallesi | CHP | %45,0 | %40,0 | %89,9 | 188 |
| Kurudere Mahallesi | AK Parti | %25,6 | %62,2 | %81,0 | 116 |
| Mahmutlu Mahallesi | CHP | %50,9 | %32,1 | %91,7 | 60 |
| Oğuz Mahallesi | CHP | %52,8 | %37,0 | %94,5 | 421 |
| Sarımahmutlu Mahallesi | AK Parti | %35,4 | %49,5 | %92,0 | 226 |
| Süleymanlı Mahallesi | AK Parti | %34,4 | %55,7 | %93,8 | 144 |
| Turan Mahallesi | CHP | %47,0 | %44,7 | %93,0 | 402 |
| Türlübey Mahallesi | CHP | %49,9 | %43,9 | %94,4 | 520 |
| Yalçınkaya Mahallesi | CHP | %55,4 | %36,1 | %92,6 | 94 |
| Yayla Mahallesi | AK Parti | %43,4 | %45,6 | %99,0 | 200 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %48,9 | %40,9 | %82,2 | 2.777 |
| Yenicekent Mahallesi | CHP | %52,0 | %36,8 | %90,4 | 1.727 |
| Yeniçam Mahallesi | CHP | %43,1 | %43,1 | %83,3 | 144 |
| Yeşil Dere Mahallesi | CHP | %52,3 | %41,9 | %100,0 | 94 |
İlgili sonuçlar