Narman 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Narman sonuçlarında AK Parti %64,7 ile birinci, İYİ Parti %24,0 ile ikinci; fark 40,6 puan. AK Parti burada 30 büyükşehir ortalamasının (%36,4) 28,2 puan üstünde. İYİ Parti 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %24,0 (+20,6 puan). 46 mahalle ve köy arasından 42'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Karadağ Mahallesi (%97,2); İYİ Parti en güçlü Güllüdağ Mahallesi (%58,8). Katılım %80,7 (30 büyükşehir %78,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Narman 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Narman, Erzurum, 30 büyükşehir karşılaştırması| Parti | Oy | Narman | Erzurum | 30 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 4.440 | %64,7 | %50,4 | %36,4 | +28,2 |
| İYİ Parti | 1.649 | %24,0 | %22,2 | %3,4 | +20,6 |
| CHP | 218 | %3,2 | %6,5 | %42,0 | −38,8 |
| Zafer Partisi | 177 | %2,6 | %5,1 | %1,9 | +0,7 |
| Saadet | 116 | %1,7 | %3,3 | %1,0 | +0,7 |
| DEVA Partisi | 77 | %1,1 | %1,1 | %0,3 | +0,9 |
| ANAP | 32 | %0,5 | %0,3 | %0,0 | +0,4 |
| DEM Parti | 26 | %0,4 | %7,8 | %5,1 | −4,7 |
| BTP | 26 | %0,4 | %0,3 | %0,2 | +0,2 |
| DP | 21 | %0,3 | %0,9 | %0,2 | +0,1 |
| HÜDA PAR | 18 | %0,3 | %0,6 | %0,4 | −0,1 |
| Vatan Partisi | 13 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| YTP | 10 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| Milli Yol | 9 | %0,1 | %0,3 | %0,0 | +0,1 |
| DSP | 8 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | +0,0 |
| Millet | 8 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| AB Parti | 7 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| HKP | 4 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| HAK-PAR | 4 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| TKH | 3 | %0,0 | %0,1 | %0,0 | −0,0 |
Narman seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 58 | 9.088 | 7.331 | %80,7 | 6.866 | 465 |
Narman mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | İYİ Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alabalık Mahallesi | AK Parti | %89,1 | %8,8 | %83,7 | 172 |
| Alacayar Mahallesi | AK Parti | %76,2 | %10,7 | %80,4 | 107 |
| Araköy Mahallesi | AK Parti | %73,1 | %25,1 | %88,2 | 204 |
| Aşağıyayla Mahallesi | AK Parti | %90,0 | %10,0 | %61,1 | 36 |
| Başkale Mahallesi | AK Parti | %75,6 | %15,9 | %70,9 | 244 |
| Beyler Mahallesi | AK Parti | %78,7 | %13,2 | %83,3 | 180 |
| Boğakale Mahallesi | AK Parti | %77,4 | %16,7 | %72,9 | 118 |
| Camiikebir Mahallesi | AK Parti | %67,9 | %21,0 | %83,5 | 514 |
| Camiisağır Mahallesi | AK Parti | %62,3 | %27,3 | %83,1 | 1.272 |
| Çamlıyayla Mahallesi | AK Parti | %63,3 | %26,5 | %78,4 | 74 |
| Çimenli Mahallesi | AK Parti | %45,9 | %41,2 | %80,7 | 109 |
| Dağyolu Mahallesi | AK Parti | %78,1 | %19,3 | %88,2 | 136 |
| Demirdağ Mahallesi | AK Parti | %75,4 | %15,8 | %80,0 | 75 |
| Ergazi Mahallesi | AK Parti | %74,0 | %19,2 | %82,4 | 131 |
| Gökdağ Mahallesi | AK Parti | %64,1 | %17,9 | %79,2 | 106 |
| Göllü Mahallesi | İYİ Parti | %36,0 | %43,8 | %87,4 | 215 |
| Güllüdağ Mahallesi | İYİ Parti | %35,3 | %58,8 | %48,6 | 35 |
| Güvenlik Mahallesi | AK Parti | %59,4 | %27,7 | %85,4 | 123 |
| Kamışözü Mahallesi | AK Parti | %66,3 | %27,2 | %78,9 | 133 |
| Karadağ Mahallesi | AK Parti | %97,2 | %0,0 | %82,2 | 45 |
| Karapınar Mahallesi | AK Parti | %72,5 | %17,5 | %77,6 | 58 |
| Kışlaköy Mahallesi | AK Parti | %39,8 | %20,4 | %86,9 | 229 |
| Kilimli Mahallesi | AK Parti | %59,5 | %14,9 | %76,0 | 100 |
| Koçkaya Mahallesi | AK Parti | %73,0 | %15,9 | %77,4 | 468 |
| Koyunören Mahallesi | AK Parti | %69,3 | %19,8 | %67,1 | 155 |
| Kuruçalı Mahallesi | AK Parti | %62,4 | %28,0 | %81,4 | 204 |
| Mahmutçavuş Mahallesi | AK Parti | %68,2 | %26,1 | %78,3 | 120 |
| Mercimekli Mahallesi | AK Parti | %86,9 | %4,9 | %74,4 | 86 |
| Otlutepe Mahallesi | AK Parti | %62,9 | %24,8 | %65,3 | 176 |
| Pınaryolu Mahallesi | İYİ Parti | %46,3 | %53,7 | %60,3 | 73 |
| Samikale Mahallesi | İYİ Parti | %47,5 | %50,0 | %63,5 | 63 |
| Sapanlı Mahallesi | AK Parti | %76,9 | %23,1 | %68,4 | 19 |
| Savaşçılar Mahallesi | AK Parti | %72,2 | %11,1 | %77,8 | 27 |
| Serinsu Mahallesi | AK Parti | %55,3 | %14,9 | %80,8 | 120 |
| Seyyid Ali Baba Mahallesi | AK Parti | %53,7 | %29,3 | %61,4 | 70 |
| Sülüklü Mahallesi | AK Parti | %88,7 | %8,1 | %84,2 | 76 |
| Sütpınar Mahallesi | AK Parti | %56,9 | %24,1 | %90,1 | 342 |
| Şehitler Mahallesi | AK Parti | %69,3 | %23,3 | %88,3 | 206 |
| Şekerli Mahallesi | AK Parti | %66,0 | %22,8 | %80,1 | 608 |
| Taşburun Mahallesi | AK Parti | %73,7 | %16,9 | %77,6 | 156 |
| Telli Mahallesi | AK Parti | %75,0 | %17,3 | %86,8 | 68 |
| Toygarlı Mahallesi | AK Parti | %84,9 | %5,7 | %77,3 | 75 |
| Tuzla Mahallesi | AK Parti | %56,1 | %33,6 | %79,7 | 1.190 |
| Yanıktaş Mahallesi | AK Parti | %84,3 | %4,1 | %88,8 | 143 |
| Yoldere Mahallesi | AK Parti | %60,0 | %29,1 | %74,4 | 90 |
| Yukarıyayla Mahallesi | AK Parti | %52,0 | %42,3 | %94,2 | 137 |
İlgili sonuçlar