Nurdağı 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Nurdağı sonuçlarında AK Parti %54,9 ile birinci, Yeniden Refah %31,5 ile ikinci; fark 23,4 puan. AK Parti burada 30 büyükşehir ortalamasının (%36,4) 18,5 puan üstünde. Yeniden Refah 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %31,5 (+25,4 puan). 48 mahalle ve köy arasından 46'sında AK Parti önde. AK Parti en güçlü Demirler Mahallesi (%96,3); Yeniden Refah en güçlü Başpınar Mahallesi (%55,5). Katılım %78,8 (30 büyükşehir %78,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Nurdağı 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Nurdağı, Gaziantep, 30 büyükşehir karşılaştırması| Parti | Oy | Nurdağı | Gaziantep | 30 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 11.337 | %54,9 | %38,8 | %36,4 | +18,5 |
| Yeniden Refah | 6.501 | %31,5 | %17,2 | %6,1 | +25,4 |
| CHP | 1.653 | %8,0 | %28,1 | %42,0 | −34,0 |
| DEM Parti | 323 | %1,6 | %5,5 | %5,1 | −3,5 |
| Zafer Partisi | 196 | %0,9 | %2,6 | %1,9 | −1,0 |
| İYİ Parti | 166 | %0,8 | %1,7 | %3,4 | −2,6 |
| Saadet | 113 | %0,5 | %1,4 | %1,0 | −0,5 |
| HÜDA PAR | 66 | %0,3 | %1,5 | %0,4 | −0,1 |
| DEVA Partisi | 43 | %0,2 | %0,5 | %0,3 | −0,1 |
| ANAP | 35 | %0,2 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| Bağımsızlar | 32 | %0,2 | %0,5 | %0,2 | −0,0 |
| DSP | 28 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | +0,0 |
| BTP | 26 | %0,1 | %0,3 | %0,2 | −0,1 |
| YTP | 15 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | −0,0 |
| HAK-PAR | 15 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| DP | 13 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| Vatan Partisi | 13 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| TİP | 11 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | −0,1 |
| TKP | 10 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| Millet | 10 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| AB Parti | 10 | %0,0 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| HKP | 7 | %0,0 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| Gelecek Partisi | 6 | %0,0 | %0,1 | %0,0 | −0,0 |
| Milli Yol | 6 | %0,0 | %0,1 | %0,0 | −0,0 |
| AP | 6 | %0,0 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| TKH | 4 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
| Abp | 1 | %0,0 | %0,1 | %0,0 | −0,0 |
Nurdağı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 105 | 27.485 | 21.669 | %78,8 | 20.646 | 1.023 |
Nurdağı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | Yeniden Refah | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alpaslan Türkeş Mahallesi | AK Parti | %52,4 | %38,8 | %87,3 | 793 |
| Altınova Mahallesi | AK Parti | %57,7 | %31,0 | %94,0 | 251 |
| Aslanlı Mahallesi | AK Parti | %55,5 | %34,3 | %82,2 | 1.137 |
| Ataköy Mahallesi | AK Parti | %61,5 | %5,8 | %70,7 | 75 |
| Atatürk Mahallesi | AK Parti | %45,6 | %36,0 | %60,4 | 1.304 |
| Atmalı Mahallesi | AK Parti | %54,5 | %32,1 | %87,0 | 230 |
| Bademli Mahallesi | AK Parti | %55,5 | %34,1 | %74,1 | 636 |
| Bahçelievler Mahallesi | AK Parti | %51,1 | %36,3 | %74,0 | 1.578 |
| Balıkalan Mahallesi | AK Parti | %62,2 | %2,2 | %67,2 | 137 |
| Başpınar Mahallesi | Yeniden Refah | %37,7 | %55,5 | %90,4 | 522 |
| Belpınar Mahallesi | AK Parti | %61,3 | %15,1 | %97,0 | 197 |
| Çakmak Mahallesi | AK Parti | %61,0 | %27,2 | %87,8 | 172 |
| Demirler Mahallesi | AK Parti | %96,3 | %3,7 | %92,5 | 93 |
| Durmuşlar Mahallesi | AK Parti | %56,2 | %37,9 | %93,3 | 224 |
| Emirler Mahallesi | CHP | %30,0 | %25,6 | %73,8 | 122 |
| Esenyurt Mahallesi | AK Parti | %53,1 | %38,2 | %84,6 | 997 |
| Fatih Mahallesi | AK Parti | %45,9 | %40,8 | %77,5 | 1.983 |
| Gedikli Mahallesi | AK Parti | %52,6 | %3,5 | %94,1 | 306 |
| Gökçedere Mahallesi | AK Parti | %63,1 | %29,3 | %95,5 | 449 |
| Gözlühüyük Mahallesi | AK Parti | %61,2 | %26,3 | %91,2 | 261 |
| Hamidiye Mahallesi | AK Parti | %71,7 | %27,2 | %95,6 | 296 |
| Hisar Mahallesi | AK Parti | %50,5 | %31,5 | %92,0 | 498 |
| İçerisu Mahallesi | AK Parti | %39,5 | %18,5 | %92,3 | 350 |
| İkizkuyu Mahallesi | AK Parti | %60,6 | %28,8 | %76,3 | 93 |
| İncegedik Mahallesi | AK Parti | %52,4 | %16,9 | %88,1 | 151 |
| İncirli Mahallesi | AK Parti | %55,9 | %32,4 | %94,6 | 354 |
| Karaburçlu Mahallesi | AK Parti | %51,9 | %27,8 | %90,4 | 104 |
| Kartal Mahallesi | AK Parti | %65,7 | %27,5 | %89,9 | 1.069 |
| Kırışkal Mahallesi | AK Parti | %45,0 | %36,2 | %93,4 | 242 |
| Kırkpınar Mahallesi | AK Parti | %68,9 | %26,4 | %98,3 | 241 |
| Kömürler Mahallesi | AK Parti | %74,7 | %18,0 | %85,6 | 285 |
| Kurudere Mahallesi | AK Parti | %43,7 | %37,4 | %76,5 | 880 |
| Kuzoluk Mahallesi | AK Parti | %74,4 | %22,3 | %92,1 | 242 |
| Mehmet Akif Ersoy Mahallesi | AK Parti | %45,9 | %38,8 | %77,1 | 559 |
| Mesthüyük Mahallesi | AK Parti | %79,9 | %5,0 | %104,4 | 137 |
| Naimler Mahallesi | AK Parti | %57,9 | %36,4 | %98,6 | 145 |
| Nogaylar Mahallesi | AK Parti | %71,6 | %21,1 | %93,6 | 330 |
| Olucak Mahallesi | AK Parti | %48,5 | %32,7 | %92,6 | 380 |
| Sakçagözü Mahallesi | AK Parti | %52,9 | %30,1 | %70,2 | 2.553 |
| Sayburun Mahallesi | AK Parti | %53,0 | %37,9 | %96,2 | 211 |
| Şatırhüyük Mahallesi | AK Parti | %71,4 | %17,1 | %54,2 | 1.973 |
| Tandırlı Mahallesi | AK Parti | %42,4 | %42,4 | %75,3 | 89 |
| Terken Mahallesi | AK Parti | %49,7 | %40,9 | %100,5 | 397 |
| Torunlar Mahallesi | AK Parti | %73,0 | %8,0 | %84,5 | 213 |
| Tüllüce Mahallesi | AK Parti | %54,3 | %16,1 | %95,0 | 218 |
| Yavuzselim Mahallesi | AK Parti | %55,9 | %30,9 | %71,8 | 2.169 |
| Yaylacık Mahallesi | AK Parti | %53,1 | %45,3 | %95,5 | 67 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %52,1 | %36,9 | %74,7 | 1.772 |
İlgili sonuçlar