Salihli 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Salihli sonuçlarında CHP %61,3 ile birinci, MHP %31,7 ile ikinci; fark 29,6 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%42,0) 19,3 puan üstünde. MHP 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %31,7 (+30,0 puan). 103 mahalle ve köy arasından 80'inde CHP önde. CHP en güçlü Torunlu Mahallesi (%93,6); MHP en güçlü Karaağaç Mahallesi (%79,3). Katılım %84,8 (30 büyükşehir %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Salihli 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Salihli, Manisa, 30 büyükşehir karşılaştırması| Parti | Oy | Salihli | Manisa | 30 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|
| CHP | 63.369 | %61,3 | %57,3 | %42,0 | +19,3 |
| MHP | 32.758 | %31,7 | %29,8 | %1,7 | +30,0 |
| İYİ Parti | 1.767 | %1,7 | %4,9 | %3,4 | −1,7 |
| Yeniden Refah | 1.551 | %1,5 | %3,5 | %6,1 | −4,6 |
| Zafer Partisi | 1.157 | %1,1 | %1,0 | %1,9 | −0,8 |
| Gelecek Partisi | 476 | %0,5 | %0,5 | %0,0 | +0,4 |
| YTP | 349 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| DP | 316 | %0,3 | %0,6 | %0,2 | +0,1 |
| Millet | 267 | %0,3 | %0,3 | %0,1 | +0,2 |
| HÜDA PAR | 237 | %0,2 | %0,3 | %0,4 | −0,2 |
| Memleket | 205 | %0,2 | %0,3 | %0,2 | +0,0 |
| TKP | 171 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| EMEP | 151 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| HAK-PAR | 132 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | +0,0 |
| AB Parti | 122 | %0,1 | %0,3 | %0,0 | +0,1 |
| BTP | 119 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| DSP | 95 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Vatan Partisi | 94 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | +0,0 |
| TKH | 34 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
Salihli seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 428 | 128.643 | 109.108 | %84,8 | 103.370 | 5.738 |
Salihli mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adala Mahallesi | CHP | %66,1 | %27,9 | %88,8 | 1.569 |
| Akçaköy Mahallesi | CHP | %35,0 | %35,0 | %116,7 | 18 |
| Akören Mahallesi | CHP | %49,3 | %43,8 | %90,3 | 238 |
| Aksoy Mahallesi | CHP | %72,0 | %23,1 | %84,5 | 5.391 |
| Akyar Mahallesi | CHP | %52,6 | %42,1 | %116,7 | 18 |
| Allahdiyen Mahallesi | CHP | %51,7 | %42,9 | %92,8 | 374 |
| Atatürk Mahallesi | CHP | %65,3 | %23,3 | %80,6 | 2.073 |
| Bağcılar Mahallesi | CHP | %75,0 | %20,6 | %106,0 | 67 |
| Bahçecik Mahallesi | CHP | %51,7 | %34,4 | %94,8 | 481 |
| Barış Mahallesi | CHP | %66,4 | %25,7 | %85,7 | 851 |
| Başlıoğlu Mahallesi | MHP | %32,1 | %54,2 | %96,2 | 288 |
| Beşeylül Mahallesi | CHP | %53,2 | %38,8 | %83,3 | 1.676 |
| Beylikli Mahallesi | CHP | %51,9 | %40,7 | %91,8 | 600 |
| Burhan Mahallesi | MHP | %26,0 | %64,3 | %96,7 | 367 |
| Caferbey Mahallesi | CHP | %77,2 | %15,4 | %89,3 | 577 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %67,1 | %27,1 | %82,2 | 12.089 |
| Çakaldoğanlar Mahallesi | MHP | %26,3 | %58,3 | %95,0 | 282 |
| Çaltılı Mahallesi | CHP | %65,9 | %26,0 | %93,4 | 136 |
| Çamurhamamı Mahallesi | CHP | %52,1 | %29,9 | %97,5 | 408 |
| Çapaklı Mahallesi | CHP | %61,7 | %31,1 | %92,2 | 703 |
| Çavlu Mahallesi | CHP | %50,4 | %39,8 | %92,8 | 657 |
| Çayköy Mahallesi | CHP | %62,6 | %30,9 | %89,0 | 163 |
| Çaypınar Mahallesi | MHP | %28,9 | %50,8 | %95,0 | 457 |
| Çelikli Mahallesi | MHP | %32,5 | %62,3 | %98,0 | 497 |
| Çökelek Mahallesi | CHP | %80,1 | %17,9 | %91,6 | 287 |
| Çukuroba Mahallesi | CHP | %84,9 | %14,4 | %101,4 | 141 |
| Damatlı Mahallesi | MHP | %31,6 | %60,7 | %91,5 | 130 |
| Dedetaşı Mahallesi | CHP | %52,5 | %40,6 | %83,8 | 2.125 |
| Delibaşlı Mahallesi | CHP | %56,6 | %28,3 | %88,5 | 61 |
| Derbent Mahallesi | CHP | %48,1 | %43,0 | %103,3 | 91 |
| Dombaylı Mahallesi | CHP | %80,9 | %14,7 | %90,5 | 682 |
| Durasıllı Mahallesi | CHP | %62,1 | %30,1 | %82,3 | 4.042 |
| Eldelek Mahallesi | CHP | %52,4 | %41,1 | %91,2 | 285 |
| Eminbey Mahallesi | CHP | %61,2 | %27,6 | %79,7 | 231 |
| Emirhacılı Mahallesi | CHP | %47,0 | %47,0 | %97,8 | 278 |
| Eski Cami Mahallesi | CHP | %67,6 | %27,8 | %80,6 | 2.141 |
| Gaffar Okkan Mahallesi | CHP | %80,2 | %9,9 | %83,0 | 825 |
| Gaziler Mahallesi | CHP | %59,7 | %34,3 | %83,5 | 1.128 |
| Gökçeköy Mahallesi | MHP | %41,5 | %53,1 | %95,9 | 296 |
| Gökeyüp Mahallesi | CHP | %58,5 | %37,8 | %94,0 | 1.511 |
| Gökköy Mahallesi | CHP | %52,6 | %39,3 | %99,0 | 312 |
| Gümüş Mahallesi | CHP | %50,9 | %43,0 | %88,7 | 847 |
| Güneş Mahallesi | CHP | %49,8 | %43,6 | %82,5 | 3.894 |
| Hacıbektaşlı Mahallesi | CHP | %57,0 | %35,0 | %92,2 | 969 |
| Hacıhıdır Mahallesi | CHP | %49,3 | %45,9 | %97,5 | 236 |
| Hacıköseli Mahallesi | MHP | %41,2 | %51,5 | %96,4 | 110 |
| Hacılı Mahallesi | CHP | %76,5 | %14,7 | %111,8 | 34 |
| Hasalan Mahallesi | CHP | %57,4 | %38,9 | %99,5 | 210 |
| İğdecik Mahallesi | CHP | %63,5 | %32,4 | %91,1 | 90 |
| Kabazlı Mahallesi | CHP | %93,5 | %4,1 | %92,3 | 891 |
| Kale Mahallesi | MHP | %23,4 | %68,6 | %101,2 | 169 |
| Kapancı Mahallesi | CHP | %50,9 | %40,5 | %95,7 | 764 |
| Kaplan Mahallesi | CHP | %73,0 | %24,3 | %112,1 | 33 |
| Karaağaç Mahallesi | MHP | %16,8 | %79,3 | %96,4 | 390 |
| Karaoğlanlı Mahallesi | CHP | %73,8 | %16,9 | %90,9 | 515 |
| Karapınar Mahallesi | CHP | %56,2 | %38,7 | %94,0 | 166 |
| Karasavcı Mahallesi | MHP | %39,4 | %45,2 | %99,1 | 115 |
| Karayahşi Mahallesi | CHP | %52,3 | %41,6 | %93,2 | 458 |
| Keli Mahallesi | CHP | %63,0 | %29,6 | %86,9 | 1.975 |
| Kemer Mahallesi | MHP | %37,1 | %48,9 | %94,3 | 368 |
| Kemerdamları Mahallesi | MHP | %32,4 | %60,9 | %98,2 | 548 |
| Kırdamları Mahallesi | CHP | %46,2 | %45,1 | %98,0 | 198 |
| Kırveli Mahallesi | CHP | %55,3 | %36,9 | %82,7 | 2.608 |
| Kızılhavlu Mahallesi | CHP | %63,7 | %29,8 | %97,8 | 229 |
| Kocaçeşme Mahallesi | CHP | %66,7 | %26,9 | %81,4 | 4.147 |
| Kordon Mahallesi | CHP | %61,8 | %33,8 | %97,4 | 348 |
| Köseali Mahallesi | CHP | %58,0 | %38,5 | %84,8 | 698 |
| Kurttutan Mahallesi | MHP | %47,1 | %47,9 | %94,4 | 266 |
| Kurtuluş Mahallesi | CHP | %56,5 | %34,9 | %82,1 | 9.698 |
| Mamatlı Mahallesi | MHP | %30,5 | %65,9 | %103,8 | 80 |
| Mersindere Mahallesi | CHP | %88,2 | %7,3 | %91,0 | 1.049 |
| Mersinli Mahallesi | CHP | %52,6 | %42,7 | %96,2 | 1.165 |
| Mevlutlu Mahallesi | CHP | %90,8 | %7,5 | %97,0 | 504 |
| Mitatpaşa Mahallesi | CHP | %70,7 | %24,2 | %77,1 | 2.409 |
| Namık Kemal Mahallesi | CHP | %69,0 | %25,4 | %83,2 | 2.826 |
| Oraklar Mahallesi | MHP | %42,1 | %57,9 | %111,4 | 35 |
| Ortaköy Mahallesi | MHP | %32,0 | %59,0 | %97,8 | 139 |
| Özyurt Mahallesi | CHP | %55,9 | %35,9 | %82,4 | 1.073 |
| Pazarköy Mahallesi | CHP | %53,5 | %40,3 | %93,4 | 301 |
| Poyraz Mahallesi | MHP | %29,7 | %56,3 | %81,7 | 545 |
| Poyrazdamları Mahallesi | CHP | %49,4 | %41,4 | %85,9 | 1.217 |
| Sağlık Mahallesi | CHP | %69,2 | %25,4 | %81,3 | 6.692 |
| Sarıpınar Mahallesi | CHP | %49,1 | %41,8 | %89,8 | 1.734 |
| Sart Mahallesi | CHP | %64,8 | %24,9 | %83,0 | 3.639 |
| Seyrantepe Mahallesi | CHP | %62,5 | %31,7 | %81,9 | 2.969 |
| Sindel Mahallesi | MHP | %37,8 | %54,1 | %94,9 | 39 |
| Süleymaniye Mahallesi | CHP | %53,5 | %36,9 | %93,4 | 182 |
| Şehitler Mahallesi | CHP | %64,6 | %31,3 | %81,4 | 3.344 |
| Şirinyer Mahallesi | MHP | %35,2 | %51,7 | %100,7 | 152 |
| Taytan Mahallesi | CHP | %48,8 | %40,7 | %89,8 | 1.955 |
| Tekelioğlu Mahallesi | CHP | %71,3 | %26,2 | %96,9 | 228 |
| Torunlu Mahallesi | CHP | %93,6 | %4,4 | %98,6 | 216 |
| Üçtepe Mahallesi | CHP | %65,0 | %20,0 | %110,5 | 38 |
| Yağbasan Mahallesi | MHP | %43,8 | %49,4 | %97,7 | 175 |
| Yağmurlar Mahallesi | MHP | %27,6 | %67,6 | %100,6 | 180 |
| Yeniköy Mahallesi | MHP | %20,7 | %72,1 | %98,2 | 337 |
| Yenipazar Mahallesi | CHP | %55,8 | %40,1 | %97,0 | 400 |
| Yeşilkavak Mahallesi | CHP | %50,0 | %42,3 | %89,1 | 285 |
| Yeşilova Mahallesi | CHP | %81,0 | %12,0 | %93,4 | 512 |
| Yeşilyurt Mahallesi | CHP | %59,8 | %33,7 | %87,2 | 1.376 |
| Yılmaz Mahallesi | CHP | %64,3 | %22,5 | %77,9 | 4.621 |
| Yörük Mahallesi | CHP | %62,6 | %31,7 | %82,7 | 9.658 |
| Zafer Mahallesi | CHP | %64,7 | %27,6 | %80,2 | 3.048 |
İlgili sonuçlar