Çatalpınar 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Çatalpınar sonuçlarında İYİ Parti %51,3 ile birinci, AK Parti %44,5 ile ikinci; fark 6,8 puan. İYİ Parti burada 30 büyükşehir ortalamasının (%3,4) 47,9 puan üstünde. AK Parti 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %44,5 (+8,0 puan). 23 mahalle ve köy arasından 14'ünde İYİ Parti önde. İYİ Parti en güçlü Yeni Mahallesi (%85,5); AK Parti en güçlü Hatipler Mahallesi (%62,8). Katılım %89,7 (30 büyükşehir %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çatalpınar 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Çatalpınar, Ordu, 30 büyükşehir karşılaştırması| Parti | Oy | Çatalpınar | Ordu | 30 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|
| İYİ Parti | 4.720 | %51,3 | %36,5 | %3,4 | +47,9 |
| AK Parti | 4.093 | %44,5 | %40,1 | %36,4 | +8,0 |
| Yeniden Refah | 143 | %1,6 | %3,8 | %6,1 | −4,6 |
| CHP | 139 | %1,5 | %16,6 | %42,0 | −40,5 |
| Saadet | 44 | %0,5 | %0,7 | %1,0 | −0,5 |
| Zafer Partisi | 19 | %0,2 | %0,8 | %1,9 | −1,7 |
| DSP | 10 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | −0,0 |
| BTP | 5 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| TİP | 5 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | −0,1 |
| HÜDA PAR | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,4 | −0,3 |
| YTP | 4 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| HAK-PAR | 4 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| DEM Parti | 3 | %0,0 | %0,1 | %5,1 | −5,0 |
| DP | 2 | %0,0 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| Vatan Partisi | 2 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| TKP | 2 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| DEVA Partisi | 1 | %0,0 | %0,1 | %0,3 | −0,3 |
| Bağımsızlar | 1 | %0,0 | %0,1 | %0,2 | −0,2 |
| HKP | 1 | %0,0 | %0,1 | %0,0 | −0,0 |
| Millet | 1 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| TKH | 1 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
Çatalpınar seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 41 | 10.764 | 9.652 | %89,7 | 9.205 | 447 |
Çatalpınar mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | İYİ Parti | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akkaya Mahallesi | İYİ Parti | %64,4 | %18,1 | %85,0 | 346 |
| Dere Mahallesi | İYİ Parti | %61,7 | %35,9 | %93,6 | 281 |
| Elmaköy Mahallesi | AK Parti | %35,9 | %61,0 | %87,6 | 340 |
| Göller Mahallesi | AK Parti | %42,4 | %51,2 | %82,8 | 1.331 |
| Gündoğdu Mahallesi | İYİ Parti | %51,0 | %47,5 | %95,7 | 511 |
| Güney Mahallesi | İYİ Parti | %53,8 | %42,1 | %85,8 | 232 |
| Güneyce Mahallesi | İYİ Parti | %66,6 | %32,2 | %95,5 | 356 |
| Haşal Mahallesi | AK Parti | %46,4 | %47,0 | %92,9 | 182 |
| Hatipler Mahallesi | AK Parti | %36,1 | %62,8 | %97,4 | 191 |
| İncirli Mahallesi | İYİ Parti | %63,0 | %33,9 | %94,7 | 206 |
| Karahamza Mahallesi | AK Parti | %35,5 | %57,4 | %91,3 | 737 |
| Karahasan Mahallesi | İYİ Parti | %58,5 | %39,5 | %93,0 | 387 |
| Karşıyaka Mahallesi | İYİ Parti | %74,5 | %22,9 | %88,9 | 407 |
| Kayatepe Mahallesi | AK Parti | %38,3 | %56,3 | %88,5 | 460 |
| Keçili Mahallesi | AK Parti | %45,7 | %52,8 | %92,8 | 677 |
| Kıran Mahallesi | AK Parti | %43,5 | %51,6 | %90,0 | 630 |
| Madenköy Mahallesi | AK Parti | %39,4 | %58,8 | %93,5 | 247 |
| Merkez Mahallesi | İYİ Parti | %60,0 | %36,8 | %87,6 | 1.134 |
| Ortaköy Mahallesi | İYİ Parti | %51,8 | %44,0 | %90,2 | 634 |
| Sayacatürk Mahallesi | İYİ Parti | %49,4 | %47,0 | %86,3 | 634 |
| Şirinköy Mahallesi | İYİ Parti | %57,1 | %38,3 | %92,1 | 471 |
| Terimli Mahallesi | İYİ Parti | %63,3 | %31,3 | %92,2 | 166 |
| Yeni Mahallesi | İYİ Parti | %85,5 | %13,4 | %93,1 | 204 |
İlgili sonuçlar