Karaisalı 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Karaisalı sonuçlarında MHP %46,8 ile birinci, CHP %18,5 ile ikinci; fark 28,3 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%6,6) 40,2 puan üstünde. Bağımsızlar Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %11,8 (+11,5 puan). 62 mahalle ve köy arasından 51'inde MHP önde. MHP en güçlü Emelcik Mahallesi (%75,4); CHP en güçlü Bolacalı Mahallesi (%78,9). Katılım %91,3 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Karaisalı 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Karaisalı, Adana, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Karaisalı | Adana | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| MHP | 7.116 | %46,8 | %13,0 | %6,6 | +40,2 |
| CHP | 2.807 | %18,5 | %41,4 | %34,5 | −16,1 |
| İYİ Parti | 1.943 | %12,8 | %6,8 | %4,6 | +8,2 |
| Bağımsızlar | 1.793 | %11,8 | %0,4 | %0,3 | +11,5 |
| Yeniden Refah | 579 | %3,8 | %3,2 | %7,0 | −3,2 |
| Saadet | 312 | %2,1 | %0,9 | %1,3 | +0,8 |
| Büyük Birlik | 128 | %0,8 | %2,1 | %1,3 | −0,4 |
| DEVA Partisi | 114 | %0,7 | %0,5 | %0,5 | +0,3 |
| Zafer Partisi | 112 | %0,7 | %2,3 | %2,4 | −1,7 |
| Vatan Partisi | 101 | %0,7 | %0,1 | %0,1 | +0,6 |
| BTP | 69 | %0,5 | %0,3 | %0,4 | +0,1 |
| HÜDA PAR | 29 | %0,2 | %0,8 | %0,7 | −0,5 |
| TKP | 22 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| Memleket | 21 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
| Milli Yol | 21 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,1 |
| TİP | 17 | %0,1 | %0,4 | %0,6 | −0,5 |
| SOL Parti | 17 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,0 |
| EMEP | 11 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
Karaisalı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 86 | 18.136 | 16.564 | %91,3 | 15.212 | 1.352 |
Karaisalı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçalı Mahallesi | MHP | %45,8 | %15,3 | %102,6 | 77 |
| Aktaş Mahallesi | MHP | %41,4 | %15,7 | %96,3 | 82 |
| Altınova Mahallesi | MHP | %40,8 | %29,1 | %93,5 | 230 |
| Aşağıbelemedik Mahallesi | Bağımsızlar | %16,3 | %14,0 | %93,8 | 48 |
| Aşağıyörükler Mahallesi | CHP | %23,9 | %44,3 | %101,1 | 91 |
| Ayakkıf Mahallesi | MHP | %65,6 | %8,5 | %94,6 | 257 |
| Barakdağı Mahallesi | MHP | %61,9 | %8,4 | %90,6 | 266 |
| Başkıf Mahallesi | MHP | %48,6 | %11,8 | %92,8 | 166 |
| Bekirli Mahallesi | MHP | %49,0 | %22,3 | %96,5 | 341 |
| Beydemir Mahallesi | MHP | %49,6 | %16,4 | %92,2 | 345 |
| Bolacalı Mahallesi | CHP | %10,5 | %78,9 | %102,4 | 41 |
| Bucak Mahallesi | MHP | %42,4 | %23,2 | %94,6 | 299 |
| Çakallı Mahallesi | MHP | %51,5 | %28,5 | %94,4 | 342 |
| Çatalan Mahallesi | MHP | %62,9 | %12,4 | %96,7 | 299 |
| Çeceli Mahallesi | MHP | %42,5 | %19,7 | %83,3 | 2.511 |
| Çevlik Mahallesi | MHP | %43,7 | %9,9 | %79,8 | 351 |
| Çocuklar Mahallesi | MHP | %74,5 | %2,9 | %97,4 | 114 |
| Çorlu Mahallesi | MHP | %45,4 | %10,2 | %93,3 | 418 |
| Çukur Mahallesi | MHP | %36,7 | %13,8 | %94,4 | 691 |
| Demirçit Mahallesi | MHP | %64,2 | %24,5 | %89,8 | 59 |
| Döşekevi Mahallesi | CHP | %25,2 | %32,0 | %95,8 | 118 |
| Durak Mahallesi | MHP | %52,3 | %31,8 | %83,0 | 188 |
| Eğlence Mahallesi | MHP | %44,2 | %8,2 | %83,8 | 309 |
| Emelcik Mahallesi | MHP | %75,4 | %6,5 | %89,9 | 159 |
| Etekli Mahallesi | MHP | %58,3 | %7,1 | %89,1 | 586 |
| Fettahlı Mahallesi | MHP | %34,8 | %21,7 | %100,0 | 48 |
| Filikli Mahallesi | MHP | %39,8 | %10,2 | %95,5 | 111 |
| Gildirli Mahallesi | MHP | %65,2 | %3,0 | %95,4 | 153 |
| Gökhasanlı Mahallesi | MHP | %53,5 | %6,1 | %94,7 | 132 |
| Gülüşlü Mahallesi | MHP | %36,4 | %20,8 | %97,6 | 84 |
| Güvenç Mahallesi | MHP | %56,1 | %14,3 | %95,8 | 263 |
| Hacıkırı Mahallesi | MHP | %41,5 | %30,9 | %94,8 | 134 |
| Hacılı Mahallesi | MHP | %43,4 | %19,3 | %93,5 | 292 |
| Hacımusalı Mahallesi | MHP | %53,8 | %10,3 | %96,5 | 514 |
| Kaledağı Mahallesi | MHP | %60,3 | %11,2 | %93,5 | 321 |
| Kapıkaya Mahallesi | MHP | %33,3 | %28,4 | %94,9 | 117 |
| Karahasanlı Mahallesi | MHP | %75,0 | %15,0 | %104,5 | 22 |
| Karakılıç Mahallesi | MHP | %71,6 | %7,4 | %95,5 | 178 |
| Karakuyu Mahallesi | MHP | %66,2 | %11,8 | %101,4 | 73 |
| Karapınar Mahallesi | MHP | %44,3 | %19,5 | %85,8 | 1.955 |
| Kırıklı Mahallesi | MHP | %73,1 | %4,2 | %97,0 | 497 |
| Kocaveliler Mahallesi | CHP | %33,1 | %35,7 | %85,3 | 191 |
| Körüklü Mahallesi | MHP | %44,8 | %26,9 | %100,6 | 160 |
| Kuşcusofulu Mahallesi | CHP | %16,6 | %49,8 | %97,7 | 350 |
| Kuyucu Mahallesi | MHP | %50,9 | %20,5 | %95,9 | 121 |
| Kuzgun Mahallesi | MHP | %51,4 | %16,5 | %93,3 | 359 |
| Maraşlı Mahallesi | MHP | %42,2 | %16,8 | %95,0 | 219 |
| Merkezboztahta Mahallesi | MHP | %57,0 | %11,9 | %96,6 | 325 |
| Murtçukuru Mahallesi | MHP | %57,7 | %29,9 | %93,4 | 151 |
| Nergizlik Mahallesi | CHP | %9,9 | %66,9 | %80,5 | 200 |
| Nuhlu Mahallesi | MHP | %66,0 | %10,7 | %98,2 | 109 |
| Ömerli Mahallesi | CHP | %27,8 | %45,6 | %92,6 | 108 |
| Sadıkali Mahallesi | MHP | %74,0 | %12,3 | %100,6 | 160 |
| Sarımehmetli Mahallesi | MHP | %68,1 | %18,1 | %96,7 | 150 |
| Saypınar Mahallesi | CHP | %24,1 | %55,2 | %100,0 | 60 |
| Selampınar Mahallesi | MHP | %33,3 | %24,2 | %89,6 | 859 |
| Tatık Mahallesi | CHP | %15,8 | %64,9 | %96,7 | 61 |
| Topaktaş Mahallesi | İYİ Parti | %27,9 | %8,1 | %96,5 | 144 |
| Topkaralı Mahallesi | MHP | %56,5 | %9,7 | %101,5 | 67 |
| Torunsolaklı Mahallesi | MHP | %43,7 | %7,8 | %96,7 | 608 |
| Tümenli Mahallesi | MHP | %35,9 | %30,9 | %93,2 | 265 |
| Yazıbaşı Mahallesi | MHP | %45,3 | %7,2 | %98,4 | 187 |
İlgili sonuçlar