Tufanbeyli 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Tufanbeyli sonuçlarında CHP %47,8 ile birinci, AK Parti %39,8 ile ikinci; fark 8,0 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 13,3 puan üstünde. AK Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %39,8 (+7,4 puan). 33 mahalle ve köy arasından 20'sinde CHP önde. CHP en güçlü Akçal Mahallesi (%88,9); AK Parti en güçlü Ortaköy Mahallesi (%59,3). Katılım %88,5 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Tufanbeyli 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Tufanbeyli, Adana, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Tufanbeyli | Adana | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 5.259 | %47,8 | %41,4 | %34,5 | +13,3 |
| AK Parti | 4.380 | %39,8 | %19,9 | %32,4 | +7,4 |
| İYİ Parti | 619 | %5,6 | %6,8 | %4,6 | +1,0 |
| Yeniden Refah | 544 | %4,9 | %3,2 | %7,0 | −2,0 |
| Saadet | 38 | %0,3 | %0,9 | %1,3 | −1,0 |
| Zafer Partisi | 35 | %0,3 | %2,3 | %2,4 | −2,1 |
| Büyük Birlik | 33 | %0,3 | %2,1 | %1,3 | −1,0 |
| BTP | 32 | %0,3 | %0,3 | %0,4 | −0,1 |
| HÜDA PAR | 21 | %0,2 | %0,8 | %0,7 | −0,5 |
| TKP | 11 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| TİP | 10 | %0,1 | %0,4 | %0,6 | −0,5 |
| EMEP | 10 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| DEVA Partisi | 9 | %0,1 | %0,5 | %0,5 | −0,4 |
| Vatan Partisi | 5 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
Tufanbeyli seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 61 | 13.256 | 11.733 | %88,5 | 11.006 | 727 |
Tufanbeyli mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçal Mahallesi | CHP | %88,9 | %8,9 | %78,9 | 57 |
| Akpınar Mahallesi | AK Parti | %42,9 | %52,6 | %73,0 | 222 |
| Ayvat Mahallesi | CHP | %60,1 | %36,2 | %97,1 | 174 |
| Bolatpınarı Mahallesi | CHP | %56,9 | %36,3 | %94,8 | 173 |
| Bozgüney Mahallesi | AK Parti | %32,1 | %55,8 | %93,5 | 818 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %59,8 | %34,1 | %87,1 | 1.918 |
| Çatalçam Mahallesi | AK Parti | %27,6 | %29,0 | %88,0 | 1.045 |
| Çukurkışla Mahallesi | CHP | %68,2 | %23,6 | %95,9 | 122 |
| Damlalı Mahallesi | AK Parti | %48,9 | %49,3 | %91,1 | 270 |
| Demiroluk Mahallesi | AK Parti | %31,3 | %47,4 | %75,8 | 269 |
| Doğanbeyli Mahallesi | CHP | %42,6 | %38,3 | %80,5 | 599 |
| Doğanlı Mahallesi | CHP | %51,2 | %43,8 | %83,4 | 565 |
| Elemanlı Mahallesi | CHP | %56,2 | %38,9 | %98,6 | 221 |
| Evci Mahallesi | CHP | %87,6 | %7,2 | %95,8 | 166 |
| Fatmakuyu Mahallesi | CHP | %71,7 | %21,7 | %94,3 | 53 |
| Güzelim Mahallesi | CHP | %54,1 | %33,0 | %67,0 | 179 |
| Hanyeri Mahallesi | CHP | %87,5 | %0,0 | %86,4 | 59 |
| İğdebel Mahallesi | AK Parti | %45,7 | %49,4 | %92,5 | 93 |
| İstiklal Mahallesi | CHP | %53,0 | %40,1 | %85,9 | 1.678 |
| Karsavran Mahallesi | AK Parti | %37,2 | %37,5 | %98,3 | 355 |
| Kayapınar Mahallesi | AK Parti | %40,0 | %58,7 | %90,9 | 88 |
| Kayarcık Mahallesi | CHP | %36,3 | %28,6 | %86,1 | 634 |
| Kirazlıyurt Mahallesi | CHP | %67,1 | %28,7 | %90,0 | 379 |
| Koccağız Mahallesi | CHP | %47,4 | %44,7 | %100,0 | 38 |
| Ortaköy Mahallesi | AK Parti | %33,3 | %59,3 | %90,9 | 317 |
| Pekmezli Mahallesi | AK Parti | %33,3 | %53,7 | %91,6 | 655 |
| Pınarlar Mahallesi | AK Parti | %41,5 | %42,2 | %98,2 | 169 |
| Şar Mahallesi | CHP | %49,3 | %45,0 | %85,5 | 262 |
| Taşpınar Mahallesi | CHP | %82,0 | %18,0 | %98,1 | 52 |
| Tozlu Mahallesi | AK Parti | %44,0 | %52,7 | %97,0 | 101 |
| Yamanlı Mahallesi | CHP | %46,2 | %41,9 | %91,3 | 492 |
| Yenicami Mahallesi | CHP | %51,4 | %44,2 | %93,3 | 833 |
| Yeşilova Mahallesi | AK Parti | %42,6 | %47,3 | %92,5 | 200 |
İlgili sonuçlar