Hocalar 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Hocalar sonuçlarında AK Parti %46,4 ile birinci, İYİ Parti %31,9 ile ikinci; fark 14,5 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%32,4) 14,0 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %31,9 (+27,3 puan). 18 mahalle ve köy arasından 15'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Güre Köyü (%64,5); İYİ Parti en güçlü Hürriyet Mahallesi (%56,9). Katılım %87,6 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Hocalar 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Hocalar, Afyonkarahisar, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Hocalar | Afyonkarahisar | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.657 | %46,4 | %35,0 | %32,4 | +14,0 |
| İYİ Parti | 1.827 | %31,9 | %6,7 | %4,6 | +27,3 |
| MHP | 630 | %11,0 | %22,3 | %6,6 | +4,4 |
| CHP | 359 | %6,3 | %25,3 | %34,5 | −28,2 |
| Yeniden Refah | 84 | %1,5 | %5,3 | %7,0 | −5,5 |
| Zafer Partisi | 38 | %0,7 | %1,1 | %2,4 | −1,8 |
| Büyük Birlik | 21 | %0,4 | %1,1 | %1,3 | −0,9 |
| DP | 20 | %0,3 | %1,1 | %0,3 | +0,0 |
| Saadet | 19 | %0,3 | %1,0 | %1,3 | −1,0 |
| TİP | 16 | %0,3 | %0,2 | %0,6 | −0,3 |
| BTP | 15 | %0,3 | %0,2 | %0,4 | −0,1 |
| Vatan Partisi | 13 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| SOL Parti | 12 | %0,2 | %0,1 | %0,2 | +0,1 |
| Millet | 8 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| HÜDA PAR | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,7 | −0,6 |
Hocalar seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 30 | 7.020 | 6.151 | %87,6 | 5.724 | 427 |
Hocalar mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | İYİ Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçadere Köyü | AK Parti | %60,6 | %20,0 | %88,4 | 432 |
| Avgancık Köyü | AK Parti | %44,4 | %31,7 | %94,7 | 187 |
| Çalca Köyü | AK Parti | %48,8 | %9,3 | %82,7 | 498 |
| Çepni Köyü | AK Parti | %42,0 | %38,2 | %89,9 | 527 |
| Davulga Köyü | AK Parti | %53,1 | %29,7 | %93,2 | 409 |
| Devlethan Köyü | AK Parti | %42,4 | %32,8 | %80,1 | 422 |
| Güre Köyü | AK Parti | %64,5 | %9,4 | %87,2 | 274 |
| Hürriyet Mahallesi | İYİ Parti | %26,4 | %56,9 | %91,6 | 450 |
| İhsaniye Köyü | İYİ Parti | %26,6 | %36,7 | %91,6 | 119 |
| Kocagöl Köyü | AK Parti | %44,5 | %35,6 | %93,9 | 163 |
| Kozluca Köyü | AK Parti | %53,9 | %22,5 | %91,8 | 220 |
| Örencik Köyü | AK Parti | %36,6 | %22,9 | %97,2 | 143 |
| Örtülü Köyü | İYİ Parti | %33,8 | %40,3 | %92,4 | 171 |
| Şafak Mahallesi | AK Parti | %47,8 | %36,3 | %90,6 | 510 |
| Uluköy | AK Parti | %40,9 | %23,6 | %93,1 | 346 |
| Yağcı Köyü | AK Parti | %52,0 | %7,9 | %94,3 | 159 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %45,0 | %43,7 | %91,4 | 804 |
| Yeşilhisar Köyü | AK Parti | %51,5 | %34,5 | %76,4 | 1.186 |
İlgili sonuçlar