İhsaniye 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
İhsaniye sonuçlarında AK Parti %43,7 ile birinci, MHP %19,7 ile ikinci; fark 24,0 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%32,4) 11,3 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %19,7 (+13,1 puan). 49 mahalle ve köy arasından 34'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Kayıhan-Türbe Mahallesi (%65,9); MHP en güçlü Basırlar Köyü (%46,3). Katılım %93,1 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
İhsaniye 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — İhsaniye, Afyonkarahisar, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | İhsaniye | Afyonkarahisar | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 8.357 | %43,7 | %35,0 | %32,4 | +11,3 |
| MHP | 3.761 | %19,7 | %22,3 | %6,6 | +13,1 |
| CHP | 3.190 | %16,7 | %25,3 | %34,5 | −17,8 |
| İYİ Parti | 2.113 | %11,0 | %6,7 | %4,6 | +6,5 |
| Yeniden Refah | 1.254 | %6,6 | %5,3 | %7,0 | −0,4 |
| Büyük Birlik | 158 | %0,8 | %1,1 | %1,3 | −0,5 |
| Saadet | 120 | %0,6 | %1,0 | %1,3 | −0,7 |
| DP | 50 | %0,3 | %1,1 | %0,3 | −0,1 |
| BTP | 33 | %0,2 | %0,2 | %0,4 | −0,2 |
| TİP | 27 | %0,1 | %0,2 | %0,6 | −0,5 |
| Millet | 26 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| HÜDA PAR | 19 | %0,1 | %0,1 | %0,7 | −0,6 |
| Vatan Partisi | 19 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| SOL Parti | 5 | %0,0 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
İhsaniye seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 88 | 21.603 | 20.104 | %93,1 | 19.132 | 972 |
İhsaniye mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ablak Köyü | AK Parti | %44,0 | %14,9 | %89,0 | 182 |
| Akören Mahallesi | CHP | %16,0 | %37,9 | %93,8 | 289 |
| Aşağıtandır Köyü | MHP | %31,3 | %32,9 | %94,7 | 414 |
| Ayazini Köyü | AK Parti | %45,5 | %19,0 | %93,8 | 739 |
| Basırlar Köyü | MHP | %37,0 | %46,3 | %78,4 | 74 |
| Bayramaliler Köyü | AK Parti | %50,4 | %15,1 | %90,9 | 263 |
| Beyköy | AK Parti | %52,8 | %23,3 | %67,6 | 612 |
| Bozhüyük Köyü | AK Parti | %46,7 | %24,1 | %91,5 | 1.166 |
| Cumalı Köyü | AK Parti | %41,4 | %19,5 | %92,7 | 96 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %55,3 | %15,2 | %90,3 | 319 |
| Demirli Köyü | AK Parti | %48,6 | %16,4 | %92,5 | 160 |
| Döğer-Fatih Mahallesi | AK Parti | %49,5 | %15,5 | %97,0 | 1.061 |
| Döğer-Kervansaray Mahallesi | AK Parti | %53,8 | %12,5 | %95,8 | 1.299 |
| Döğer-Yeni Mahallesi | AK Parti | %47,2 | %17,7 | %95,7 | 975 |
| Döğer-Yunus Emre Mahallesi | AK Parti | %51,8 | %12,0 | %97,7 | 1.006 |
| Eskieymir Köyü | CHP | %5,6 | %5,6 | %67,9 | 131 |
| Eynehankuzviran Köyü | AK Parti | %53,0 | %33,3 | %100,0 | 183 |
| Fatih Mahallesi | CHP | %11,0 | %42,1 | %96,2 | 499 |
| Gazlıgöl-Belce Mahallesi | AK Parti | %39,7 | %33,2 | %97,5 | 284 |
| Gazlıgöl-Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %60,5 | %24,2 | %91,4 | 677 |
| Gazlıgöl-Fatih Mahallesi | AK Parti | %63,3 | %20,8 | %94,4 | 360 |
| Gazlıgöl-Yunus Emre Mahallesi | AK Parti | %49,1 | %39,7 | %93,3 | 506 |
| Hacıbeyli Köyü | CHP | %30,4 | %22,8 | %94,8 | 610 |
| Hürriyet Mahallesi | AK Parti | %47,8 | %23,1 | %92,5 | 333 |
| İğdemir Köyü | AK Parti | %37,0 | %23,9 | %90,2 | 51 |
| Kadımürsel Köyü | AK Parti | %42,0 | %8,6 | %89,7 | 97 |
| Karacaahmet Köyü | CHP | %27,2 | %8,4 | %93,6 | 1.148 |
| Kayıhan-Cumhuriyet Mahallesi | MHP | %13,9 | %40,1 | %94,2 | 295 |
| Kayıhan-Kunduzlu Mahallesi | AK Parti | %44,2 | %19,0 | %99,4 | 312 |
| Kayıhan-Pınar Mahallesi | MHP | %14,4 | %44,4 | %96,1 | 660 |
| Kayıhan-Türbe Mahallesi | AK Parti | %65,9 | %12,4 | %98,8 | 721 |
| Kıyır Köyü | MHP | %27,7 | %31,8 | %93,5 | 216 |
| Muratlar Köyü | AK Parti | %45,7 | %21,5 | %94,5 | 510 |
| Oğulbeyli Köyü | AK Parti | %58,0 | %33,3 | %95,3 | 85 |
| Orhanlı Köyü | CHP | %33,3 | %10,0 | %100,0 | 61 |
| Osmanköy | AK Parti | %41,7 | %7,7 | %90,7 | 550 |
| Sarıcaova Köyü | CHP | %32,5 | %12,5 | %87,0 | 46 |
| Susuz Osmaniye Mahallesi | CHP | %45,7 | %4,3 | %92,2 | 51 |
| Şahinler Mahallesi | AK Parti | %44,7 | %22,2 | %82,8 | 757 |
| Üçlerkayası Köyü | AK Parti | %50,3 | %12,3 | %95,3 | 407 |
| Yaylabağı-Atatürk Mahallesi | AK Parti | %44,7 | %4,8 | %95,3 | 688 |
| Yaylabağı-Bahçelievler Mahallesi | AK Parti | %50,9 | %2,1 | %97,4 | 614 |
| Yaylabağı-Esentepe Mahallesi | AK Parti | %55,6 | %2,6 | %96,0 | 470 |
| Yenice Köyü | CHP | %25,5 | %4,3 | %92,2 | 51 |
| Yenikent Mahallesi | MHP | %15,9 | %43,1 | %95,1 | 428 |
| Yeşilyayla Köyü | AK Parti | %39,2 | %29,7 | %94,2 | 86 |
| Yiğitpınarı Köyü | AK Parti | %55,4 | %7,1 | %93,4 | 61 |
| Yukarıtandır Köyü | AK Parti | %46,9 | %19,1 | %91,5 | 518 |
| Zafer Mahallesi | AK Parti | %49,9 | %15,8 | %84,9 | 482 |
İlgili sonuçlar