Şuhut 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Şuhut sonuçlarında AK Parti %40,7 ile birinci, MHP %30,4 ile ikinci; fark 10,3 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%32,4) 8,2 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %30,4 (+23,8 puan). 53 mahalle ve köy arasından 30'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Sinirköy (%83,4); MHP en güçlü Ortapınar Köyü (%78,5). Katılım %88,7 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Şuhut 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Şuhut, Afyonkarahisar, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Şuhut | Afyonkarahisar | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 9.538 | %40,7 | %35,0 | %32,4 | +8,2 |
| MHP | 7.124 | %30,4 | %22,3 | %6,6 | +23,8 |
| CHP | 5.158 | %22,0 | %25,3 | %34,5 | −12,5 |
| Yeniden Refah | 508 | %2,2 | %5,3 | %7,0 | −4,8 |
| İYİ Parti | 387 | %1,6 | %6,7 | %4,6 | −2,9 |
| Saadet | 171 | %0,7 | %1,0 | %1,3 | −0,6 |
| Zafer Partisi | 150 | %0,6 | %1,1 | %2,4 | −1,8 |
| DP | 121 | %0,5 | %1,1 | %0,3 | +0,2 |
| DEVA Partisi | 101 | %0,4 | %0,1 | %0,5 | −0,0 |
| Büyük Birlik | 48 | %0,2 | %1,1 | %1,3 | −1,1 |
| Millet | 36 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| BTP | 33 | %0,1 | %0,2 | %0,4 | −0,2 |
| TİP | 30 | %0,1 | %0,2 | %0,6 | −0,5 |
| HÜDA PAR | 28 | %0,1 | %0,1 | %0,7 | −0,6 |
| Vatan Partisi | 16 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| SOL Parti | 13 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
Şuhut seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 107 | 27.675 | 24.542 | %88,7 | 23.462 | 1.080 |
Şuhut mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağzıkara Köyü | AK Parti | %44,9 | %41,6 | %87,9 | 521 |
| Akyuva Köyü | AK Parti | %63,1 | %9,3 | %88,2 | 713 |
| Altıgöz Mahallesi | MHP | %33,3 | %44,2 | %83,2 | 2.063 |
| Anayurt Köyü | AK Parti | %50,3 | %21,4 | %90,0 | 381 |
| Arızlı Köyü | AK Parti | %51,0 | %8,3 | %87,4 | 191 |
| Atlıhisar Köyü | AK Parti | %33,4 | %24,0 | %84,5 | 1.039 |
| Aydın Köyü | AK Parti | %67,5 | %19,8 | %86,5 | 392 |
| Bademli Köyü | AK Parti | %44,3 | %30,5 | %93,7 | 237 |
| Balçıkhisar Köyü | CHP | %21,5 | %23,6 | %85,6 | 1.139 |
| Baş Mahallesi | MHP | %31,6 | %48,8 | %87,9 | 589 |
| Başören Köyü | MHP | %44,4 | %45,3 | %94,4 | 498 |
| Bozan Köyü | CHP | %17,7 | %5,6 | %100,0 | 128 |
| Çakırözü Köyü | AK Parti | %62,5 | %21,7 | %91,5 | 883 |
| Çobankaya Köyü | MHP | %28,9 | %40,1 | %93,8 | 320 |
| Dadak Köyü | AK Parti | %79,4 | %15,4 | %94,9 | 408 |
| Demirbel Köyü | AK Parti | %29,0 | %27,4 | %92,9 | 182 |
| Efe Köyü | AK Parti | %67,3 | %12,4 | %93,1 | 895 |
| Gazipaşa Mahallesi | MHP | %24,6 | %37,8 | %88,3 | 427 |
| Güneytepe Köyü | CHP | %13,1 | %6,0 | %86,0 | 301 |
| Hacı Musa Mahallesi | MHP | %22,9 | %39,5 | %78,6 | 514 |
| Hallaç Köyü | CHP | %15,6 | %16,1 | %96,6 | 471 |
| Hisar Mahallesi | AK Parti | %33,6 | %32,2 | %89,5 | 343 |
| İcikli Köyü | MHP | %37,9 | %43,0 | %93,3 | 356 |
| İlyaslı Köyü | AK Parti | %64,3 | %20,0 | %87,9 | 141 |
| İplik Mahallesi | MHP | %26,1 | %35,6 | %83,2 | 232 |
| İsalı Köyü | MHP | %34,6 | %40,0 | %89,8 | 147 |
| İstiklal Mahallesi | MHP | %36,9 | %42,1 | %84,7 | 1.229 |
| Karaadilli-Çağlayan Mahallesi | AK Parti | %56,7 | %6,9 | %96,3 | 321 |
| Karaadilli-Develi Mahallesi | CHP | %29,1 | %3,4 | %97,2 | 635 |
| Karaadilli-Erenler Mahallesi | AK Parti | %46,1 | %6,9 | %98,0 | 614 |
| Karaadilli-Zafer Mahallesi | CHP | %40,4 | %5,9 | %99,2 | 368 |
| Karacaören Köyü | AK Parti | %40,4 | %22,7 | %87,4 | 509 |
| Karahallı Köyü | AK Parti | %73,0 | %5,4 | %102,7 | 37 |
| Karlık Köyü | AK Parti | %55,4 | %31,7 | %92,2 | 115 |
| Kavaklı Köyü | AK Parti | %44,5 | %38,9 | %96,2 | 289 |
| Kayabelen Köyü | CHP | %9,6 | %2,0 | %81,9 | 452 |
| Kılınçkaya Köyü | AK Parti | %47,8 | %13,0 | %92,9 | 126 |
| Koçyatağı Köyü | AK Parti | %42,3 | %40,0 | %91,7 | 252 |
| Kulak Köyü | AK Parti | %74,3 | %23,0 | %64,7 | 116 |
| Kurtuluş Mahallesi | MHP | %30,7 | %36,6 | %83,4 | 1.105 |
| Mahmutköy | AK Parti | %46,7 | %31,7 | %92,9 | 1.231 |
| Mehmet Akif Ersoy Mahallesi | AK Parti | %44,0 | %39,9 | %88,4 | 704 |
| Ortapınar Köyü | MHP | %15,7 | %78,5 | %94,0 | 529 |
| Oynağan Köyü | AK Parti | %43,2 | %11,5 | %92,3 | 169 |
| Paşacık Köyü | AK Parti | %71,4 | %16,7 | %95,5 | 88 |
| Pazar Mahallesi | MHP | %32,2 | %42,4 | %82,7 | 925 |
| Sinirköy | AK Parti | %83,4 | %5,9 | %92,3 | 336 |
| Taşlıca Mahallesi | AK Parti | %44,3 | %35,9 | %84,8 | 881 |
| Tekkeköy | CHP | %26,7 | %1,1 | %79,6 | 113 |
| Uzunpınar Köyü | AK Parti | %39,0 | %17,0 | %93,6 | 110 |
| Yalı Mahallesi | MHP | %34,1 | %41,9 | %83,1 | 1.133 |
| Yarışlı Köyü | AK Parti | %51,4 | %40,6 | %94,4 | 1.136 |
| Zafer Mahallesi | MHP | %41,4 | %45,3 | %89,1 | 641 |
İlgili sonuçlar