Aydınlar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları

Aydınlar Mahallesi sonuçlarında CHP %62,3 ile birinci, AK Parti %20,5 ile ikinci; fark 41,8 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 27,8 puan üstünde. CHP oy oranında Çankaya ilçesindeki 123 mahalle ve köy arasında 78'inci sırada. 14 sandık, 4.641 kayıtlı seçmen. Katılım %79,3 (Türkiye %78,4).

Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Aydınlar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Aydınlar Mahallesi, Çankaya, Ankara, Türkiye karşılaştırması
PartiOyAydınlar MahallesiÇankayaAnkaraTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP2.213%62,3%67,4%49,4%34,5+27,8
AK Parti728%20,5%15,4%28,1%32,4−11,9
Zafer Partisi181%5,1%5,5%3,8%2,4+2,7
TİP84%2,4%3,3%0,8%0,6+1,8
Yeniden Refah76%2,1%1,5%4,8%7,0−4,8
İYİ Parti68%1,9%2,0%2,9%4,6−2,7
DEM Parti52%1,5%1,3%1,0%5,8−4,3
Büyük Birlik27%0,8%0,4%1,3%1,3−0,5
TKP25%0,7%0,5%0,2%0,2+0,5
Saadet18%0,5%0,4%0,8%1,3−0,8
BTP18%0,5%0,2%0,3%0,4+0,1
Memleket14%0,4%0,4%0,3%0,3+0,1
EMEP9%0,3%0,1%0,1%0,1+0,2
YTP6%0,2%0,2%0,1%0,0+0,2
DEVA Partisi5%0,1%0,4%0,4%0,5−0,3
HÜDA PAR5%0,1%0,1%0,1%0,7−0,5
Vatan Partisi3%0,1%0,2%0,1%0,1−0,0
DP3%0,1%0,1%0,1%0,3−0,3
TKH3%0,1%0,1%0,1%0,0+0,0
ANAP2%0,1%0,0%0,1%0,0+0,0
SOL Parti2%0,1%0,1%0,1%0,2−0,1
Millet2%0,1%0,0%0,1%0,1−0,0
DSP2%0,1%0,1%0,1%0,1−0,1
AP2%0,1%0,0%0,0%0,0+0,1
HKP1%0,0%0,1%0,0%0,0+0,0
Milli Yol1%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Aydınlar Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
144.6413.679%79,33.550129

Çankaya ilçesindeki diğer mahalle ve köyler