Ön Cebeci Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları

Ön Cebeci Mahallesi sonuçlarında CHP %67,5 ile birinci, AK Parti %14,5 ile ikinci; fark 53,0 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 33,0 puan üstünde. Zafer Partisi Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %6,3 (+3,8 puan). CHP oy oranında Çankaya ilçesindeki 123 mahalle ve köy arasında 52'nci sırada. 11 sandık, 3.673 kayıtlı seçmen. Katılım %77,9 (Türkiye %78,4).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Ön Cebeci Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Ön Cebeci Mahallesi, Çankaya, Ankara, Türkiye karşılaştırması
PartiOyÖn Cebeci MahallesiÇankayaAnkaraTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP1.871%67,5%67,4%49,4%34,5+33,0
AK Parti401%14,5%15,4%28,1%32,4−18,0
Zafer Partisi174%6,3%5,5%3,8%2,4+3,8
TİP70%2,5%3,3%0,8%0,6+1,9
İYİ Parti69%2,5%2,0%2,9%4,6−2,1
DEM Parti39%1,4%1,3%1,0%5,8−4,4
Yeniden Refah38%1,4%1,5%4,8%7,0−5,6
Memleket19%0,7%0,4%0,3%0,3+0,4
TKP17%0,6%0,5%0,2%0,2+0,4
Saadet15%0,5%0,4%0,8%1,3−0,8
DEVA Partisi11%0,4%0,4%0,4%0,5−0,1
Büyük Birlik9%0,3%0,4%1,3%1,3−1,0
BTP8%0,3%0,2%0,3%0,4−0,1
Vatan Partisi6%0,2%0,2%0,1%0,1+0,1
SOL Parti5%0,2%0,1%0,1%0,2+0,0
HKP4%0,1%0,1%0,0%0,0+0,1
ANAP3%0,1%0,0%0,1%0,0+0,1
EMEP3%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
TKH3%0,1%0,1%0,1%0,0+0,1
HÜDA PAR2%0,1%0,1%0,1%0,7−0,6
YTP2%0,1%0,2%0,1%0,0+0,1
Millet1%0,0%0,0%0,1%0,1−0,0
DP1%0,0%0,1%0,1%0,3−0,3
DSP1%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
AP1%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
Ön Cebeci Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
113.6732.861%77,92.77388

Çankaya ilçesindeki diğer mahalle ve köyler