Yukarı Öveçler Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları

Yukarı Öveçler Mahallesi sonuçlarında CHP %62,5 ile birinci, AK Parti %17,5 ile ikinci; fark 45,1 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 28,0 puan üstünde. Zafer Partisi Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %5,7 (+3,3 puan). CHP oy oranında Çankaya ilçesindeki 123 mahalle ve köy arasında 75'inci sırada. 9 sandık, 3.038 kayıtlı seçmen. Katılım %83,4 (Türkiye %78,4).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Yukarı Öveçler Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Yukarı Öveçler Mahallesi, Çankaya, Ankara, Türkiye karşılaştırması
PartiOyYukarı Öveçler MahallesiÇankayaAnkaraTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP1.543%62,5%67,4%49,4%34,5+28,0
AK Parti431%17,5%15,4%28,1%32,4−15,0
Zafer Partisi141%5,7%5,5%3,8%2,4+3,3
Yeniden Refah62%2,5%1,5%4,8%7,0−4,5
İYİ Parti61%2,5%2,0%2,9%4,6−2,1
TİP60%2,4%3,3%0,8%0,6+1,8
DEM Parti50%2,0%1,3%1,0%5,8−3,8
Saadet23%0,9%0,4%0,8%1,3−0,4
DEVA Partisi23%0,9%0,4%0,4%0,5+0,5
Büyük Birlik18%0,7%0,4%1,3%1,3−0,6
TKP10%0,4%0,5%0,2%0,2+0,2
Memleket9%0,4%0,4%0,3%0,3+0,1
DSP8%0,3%0,1%0,1%0,1+0,2
DP5%0,2%0,1%0,1%0,3−0,1
BTP3%0,1%0,2%0,3%0,4−0,2
HÜDA PAR3%0,1%0,1%0,1%0,7−0,6
Vatan Partisi3%0,1%0,2%0,1%0,1+0,0
SOL Parti3%0,1%0,1%0,1%0,2−0,0
YTP3%0,1%0,2%0,1%0,0+0,1
AP3%0,1%0,0%0,0%0,0+0,1
TKH2%0,1%0,1%0,1%0,0+0,0
ANAP1%0,0%0,0%0,1%0,0−0,0
EMEP1%0,0%0,1%0,1%0,1−0,0
HKP1%0,0%0,1%0,0%0,0+0,0
Yukarı Öveçler Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
93.0382.535%83,42.46768

Çankaya ilçesindeki diğer mahalle ve köyler