Atkaracalar 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Atkaracalar sonuçlarında AK Parti %43,1 ile birinci, MHP %32,8 ile ikinci; fark 10,3 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%32,4) 10,6 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %32,8 (+26,2 puan). 19 mahalle ve köy arasından 12'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Kızılibrik Köyü (%79,3); MHP en güçlü Çardaklı-Mustafa Kemal Mahallesi (%67,5). Katılım %84,9 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Atkaracalar 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Atkaracalar, Çankırı, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Atkaracalar | Çankırı | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 1.483 | %43,1 | %38,5 | %32,4 | +10,6 |
| MHP | 1.130 | %32,8 | %42,2 | %6,6 | +26,2 |
| İYİ Parti | 428 | %12,4 | %3,6 | %4,6 | +7,8 |
| Bağımsızlar | 153 | %4,4 | %1,2 | %0,3 | +4,1 |
| Saadet | 93 | %2,7 | %1,0 | %1,3 | +1,4 |
| Yeniden Refah | 88 | %2,6 | %4,2 | %7,0 | −4,4 |
| BTP | 28 | %0,8 | %0,3 | %0,4 | +0,4 |
| TİP | 15 | %0,4 | %0,2 | %0,6 | −0,2 |
| SOL Parti | 13 | %0,4 | %0,1 | %0,2 | +0,2 |
| Milli Yol | 6 | %0,2 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| HÜDA PAR | 4 | %0,1 | %0,1 | %0,7 | −0,6 |
| Vatan Partisi | 2 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
Atkaracalar seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 22 | 4.264 | 3.620 | %84,9 | 3.443 | 177 |
Atkaracalar mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Budakpınar Köyü | MHP | %33,9 | %49,2 | %92,9 | 283 |
| Çardaklı-Bozkuş Mahallesi | AK Parti | %44,3 | %40,3 | %92,3 | 209 |
| Çardaklı-Cumhuriyet Mahallesi | MHP | %36,9 | %52,3 | %89,6 | 154 |
| Çardaklı-Hürriyet Mahallesi | MHP | %44,0 | %51,4 | %89,1 | 330 |
| Çardaklı-Mustafa Kemal Mahallesi | MHP | %20,8 | %67,5 | %92,1 | 140 |
| Çardaklı-Nevzat Ayaz Mahallesi | MHP | %36,8 | %56,4 | %88,2 | 263 |
| Demirli Köyü | İYİ Parti | %26,7 | %23,3 | %37,5 | 80 |
| Eyüpözü Köyü | MHP | %30,3 | %62,1 | %93,0 | 71 |
| Gazibey Mahallesi | AK Parti | %37,0 | %24,4 | %82,1 | 663 |
| Hoca Mahallesi | AK Parti | %43,6 | %19,4 | %92,6 | 188 |
| Hüyükköy | AK Parti | %52,5 | %26,8 | %88,2 | 306 |
| Ilıpınar Mahallesi | AK Parti | %45,5 | %18,6 | %89,8 | 167 |
| İlker Mahallesi | AK Parti | %55,3 | %16,3 | %88,5 | 382 |
| Kıran Mahallesi | AK Parti | %45,4 | %23,3 | %88,0 | 399 |
| Kızılibrik Köyü | AK Parti | %79,3 | %10,3 | %47,0 | 66 |
| Kükürt Köyü | AK Parti | %69,4 | %12,2 | %28,4 | 176 |
| Mollaosman Mahallesi | AK Parti | %36,9 | %24,3 | %93,8 | 113 |
| Susuz Köyü | AK Parti | %50,0 | %18,1 | %94,7 | 207 |
| Yakalı Köyü | AK Parti | %51,8 | %26,8 | %97,0 | 67 |
İlgili sonuçlar