Kızılırmak 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Kızılırmak sonuçlarında MHP %39,6 ile birinci, AK Parti %25,0 ile ikinci; fark 14,6 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%6,6) 33,0 puan üstünde. Bağımsızlar Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %19,3 (+19,0 puan). 29 mahalle ve köy arasından 17'sinde MHP önde. MHP en güçlü Korçullu Köyü (%77,5); AK Parti en güçlü Saraycık Köyü (%58,8). Katılım %89,3 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kızılırmak 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Kızılırmak, Çankırı, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Kızılırmak | Çankırı | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| MHP | 2.094 | %39,6 | %42,2 | %6,6 | +33,0 |
| AK Parti | 1.322 | %25,0 | %38,5 | %32,4 | −7,4 |
| Bağımsızlar | 1.022 | %19,3 | %1,2 | %0,3 | +19,0 |
| CHP | 509 | %9,6 | %7,1 | %34,5 | −24,9 |
| Yeniden Refah | 141 | %2,7 | %4,2 | %7,0 | −4,3 |
| İYİ Parti | 67 | %1,3 | %3,6 | %4,6 | −3,3 |
| BTP | 26 | %0,5 | %0,3 | %0,4 | +0,1 |
| DEVA Partisi | 24 | %0,5 | %0,6 | %0,5 | +0,0 |
| Büyük Birlik | 22 | %0,4 | %0,3 | %1,3 | −0,9 |
| Saadet | 19 | %0,4 | %1,0 | %1,3 | −0,9 |
| Vatan Partisi | 14 | %0,3 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
| SOL Parti | 10 | %0,2 | %0,1 | %0,2 | +0,0 |
| HÜDA PAR | 9 | %0,2 | %0,1 | %0,7 | −0,5 |
| TİP | 7 | %0,1 | %0,2 | %0,6 | −0,5 |
| Millet | 7 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
Kızılırmak seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 33 | 6.267 | 5.594 | %89,3 | 5.293 | 301 |
Kızılırmak mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aşağıalagöz Köyü | Bağımsızlar | %24,9 | %28,3 | %96,9 | 259 |
| Aşağıovacık Köyü | MHP | %53,7 | %37,8 | %89,2 | 93 |
| Bayanpınar Köyü | MHP | %38,1 | %26,2 | %70,0 | 60 |
| Bostanlı Köyü | MHP | %54,9 | %22,2 | %88,8 | 178 |
| Boyacıoğlu Köyü | MHP | %56,3 | %12,5 | %70,4 | 71 |
| Büyükbahçeli Köyü | Bağımsızlar | %15,4 | %19,2 | %81,3 | 32 |
| Cacıklar Köyü | MHP | %50,4 | %33,3 | %96,9 | 131 |
| Güneykışla Köyü | MHP | %49,3 | %47,8 | %82,4 | 85 |
| Hacılar Köyü | MHP | %56,9 | %18,5 | %86,4 | 264 |
| Halaçlı Köyü | AK Parti | %40,1 | %42,8 | %94,4 | 215 |
| Hüseyinli Mahallesi | AK Parti | %31,8 | %48,5 | %95,5 | 220 |
| Kahyalı Köyü | CHP | %24,3 | %17,0 | %88,1 | 277 |
| Kapaklı Köyü | AK Parti | %22,7 | %29,5 | %91,8 | 49 |
| Karadibek Köyü | Bağımsızlar | %18,6 | %18,6 | %74,1 | 116 |
| Karallı Köyü | MHP | %37,1 | %31,4 | %76,4 | 280 |
| Karamürsel Köyü | CHP | %21,4 | %21,9 | %92,7 | 220 |
| Karaömer Köyü | AK Parti | %23,1 | %44,2 | %65,5 | 84 |
| Kavlaklı Köyü | MHP | %55,4 | %18,6 | %95,1 | 283 |
| Kemallı Köyü | MHP | %44,3 | %35,7 | %76,5 | 230 |
| Korçullu Köyü | MHP | %77,5 | %11,3 | %93,6 | 234 |
| Kuzeykışla Köyü | MHP | %50,3 | %23,1 | %97,0 | 165 |
| Osmanlı Mahallesi | MHP | %46,1 | %28,2 | %88,9 | 522 |
| Sakarca Köyü | AK Parti | %20,7 | %44,0 | %100,0 | 170 |
| Saraycık Köyü | AK Parti | %23,5 | %58,8 | %81,5 | 65 |
| Tepealagöz Köyü | MHP | %64,0 | %14,3 | %94,3 | 194 |
| Tımarlı Köyü | MHP | %41,3 | %13,4 | %97,9 | 282 |
| Yeni Mahallesi | MHP | %43,6 | %29,3 | %89,3 | 933 |
| Yeniyapan Köyü | MHP | %74,3 | %14,3 | %70,0 | 50 |
| Yukarıalagöz Köyü | Bağımsızlar | %3,3 | %2,5 | %91,1 | 505 |
İlgili sonuçlar