Karakoçan 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Karakoçan sonuçlarında DEM Parti %36,0 ile birinci, AK Parti %28,2 ile ikinci; fark 7,8 puan. DEM Parti burada Türkiye ortalamasının (%5,8) 30,2 puan üstünde. Yeniden Refah Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %18,8 (+11,8 puan). 96 mahalle ve köy arasından 60'ında DEM Parti önde. DEM Parti en güçlü İsabey Köyü (%89,4); AK Parti en güçlü Kavakdere Köyü (%86,4). Katılım %74,5 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Karakoçan 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Karakoçan, Elazığ, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Karakoçan | Elazığ | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| DEM Parti | 5.599 | %36,0 | %4,6 | %5,8 | +30,2 |
| AK Parti | 4.383 | %28,2 | %33,7 | %32,4 | −4,2 |
| Yeniden Refah | 2.926 | %18,8 | %18,8 | %7,0 | +11,8 |
| CHP | 921 | %5,9 | %13,5 | %34,5 | −28,6 |
| Saadet | 678 | %4,4 | %4,9 | %1,3 | +3,1 |
| HÜDA PAR | 389 | %2,5 | %3,2 | %0,7 | +1,8 |
| MHP | 289 | %1,9 | %14,1 | %6,6 | −4,7 |
| DEVA Partisi | 115 | %0,7 | %0,9 | %0,5 | +0,3 |
| Büyük Birlik | 73 | %0,5 | %2,1 | %1,3 | −0,8 |
| BTP | 54 | %0,3 | %0,3 | %0,4 | −0,0 |
| HAK-PAR | 50 | %0,3 | %0,1 | %0,0 | +0,3 |
| EMEP | 47 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| Vatan Partisi | 32 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
Karakoçan seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 130 | 22.367 | 16.655 | %74,5 | 15.556 | 1.099 |
Karakoçan mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | DEM Parti | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağamezraası Köyü | AK Parti | %35,8 | %38,8 | %80,8 | 224 |
| Akarbaşı Köyü | DEM Parti | %66,4 | %19,0 | %91,4 | 162 |
| Akbulak Köyü | DEM Parti | %47,4 | %9,2 | %86,2 | 94 |
| Akçiçek Köyü | DEM Parti | %40,6 | %6,3 | %82,1 | 39 |
| Akkuş Köyü | DEM Parti | %81,8 | %0,0 | %45,8 | 24 |
| Akpınar Köyü | DEM Parti | %58,8 | %7,8 | %84,6 | 65 |
| Akyokuş Köyü | DEM Parti | %86,7 | %0,0 | %69,8 | 43 |
| Alabal Köyü | DEM Parti | %38,2 | %23,6 | %74,4 | 78 |
| Alayağmur Köyü | DEM Parti | %74,4 | %12,8 | %92,5 | 93 |
| Altınoluk Köyü | AK Parti | %12,2 | %40,7 | %69,1 | 298 |
| Aşağıovacık Köyü | Yeniden Refah | %3,7 | %9,3 | %78,6 | 70 |
| Bağlıağaç Köyü | AK Parti | %20,0 | %55,0 | %77,9 | 104 |
| Bahçecik Köyü | AK Parti | %17,6 | %40,1 | %79,5 | 254 |
| Bahçelievler Mahallesi | DEM Parti | %42,5 | %26,8 | %69,9 | 732 |
| Balcalı Köyü | DEM Parti | %53,8 | %0,0 | %98,8 | 83 |
| Bardaklı Köyü | DEM Parti | %47,5 | %2,5 | %80,0 | 55 |
| Başyurt Köyü | AK Parti | %12,2 | %51,7 | %62,2 | 312 |
| Bazlama Köyü | DEM Parti | %52,5 | %6,9 | %76,7 | 219 |
| Beydere Köyü | DEM Parti | %53,2 | %21,3 | %89,3 | 56 |
| Bulgurcuk Köyü | DEM Parti | %45,8 | %28,8 | %73,3 | 520 |
| Cumhuriyet Köyü | DEM Parti | %67,7 | %3,1 | %95,1 | 102 |
| Çalıkaya Köyü | AK Parti | %37,7 | %37,7 | %98,4 | 63 |
| Çamardı Köyü | DEM Parti | %52,5 | %5,0 | %89,1 | 46 |
| Çan Köyü | AK Parti | %0,0 | %45,5 | %78,9 | 57 |
| Çanakçı Köyü | DEM Parti | %55,8 | %23,3 | %84,4 | 64 |
| Çatalyol Köyü | DEM Parti | %44,4 | %22,2 | %85,7 | 21 |
| Çavuşyolu Köyü | DEM Parti | %62,5 | %21,9 | %60,7 | 56 |
| Çayırdam Köyü | AK Parti | %29,6 | %42,6 | %67,4 | 89 |
| Çayırgülü Köyü | DEM Parti | %73,5 | %4,1 | %86,4 | 118 |
| Çelebi Köyü | DEM Parti | %56,1 | %33,3 | %72,0 | 93 |
| Çıtak Köyü | DEM Parti | %48,6 | %37,8 | %69,1 | 55 |
| Demirdelen Köyü | DEM Parti | %38,6 | %8,8 | %76,9 | 78 |
| Demirtaş Köyü | AK Parti | %29,0 | %48,4 | %50,0 | 66 |
| Demirtepe Köyü | AK Parti | %7,5 | %50,0 | %85,1 | 67 |
| Deveci Köyü | DEM Parti | %37,3 | %22,5 | %80,1 | 136 |
| Doğanoğlu Köyü | DEM Parti | %67,3 | %5,5 | %68,7 | 83 |
| Dumluyazı Köyü | DEM Parti | %86,7 | %13,3 | %65,2 | 23 |
| Durmuşköy | DEM Parti | %48,7 | %19,6 | %79,9 | 219 |
| Gölpınar Mahallesi | DEM Parti | %33,6 | %33,3 | %75,0 | 480 |
| Gözerek Köyü | Yeniden Refah | %17,4 | %26,1 | %96,7 | 61 |
| Güllüce Köyü | AK Parti | %28,9 | %28,9 | %91,1 | 45 |
| Gümüşakar Köyü | AK Parti | %21,1 | %73,7 | %86,4 | 22 |
| Gündeğdi Köyü | AK Parti | %22,4 | %37,4 | %59,6 | 188 |
| Hamurkesen Köyü | DEM Parti | %53,6 | %17,9 | %88,6 | 35 |
| Hamzalı Köyü | DEM Parti | %61,1 | %16,7 | %78,3 | 120 |
| İsabey Köyü | DEM Parti | %89,4 | %2,1 | %92,3 | 52 |
| Kalecik Köyü | DEM Parti | %55,5 | %27,7 | %71,4 | 259 |
| Kalkankaya Köyü | DEM Parti | %50,0 | %34,0 | %86,6 | 112 |
| Karaçan Köyü | AK Parti | %25,0 | %66,7 | %36,4 | 33 |
| Karakoçan Köyü | Yeniden Refah | %25,5 | %7,8 | %100,0 | 57 |
| Karapınar Köyü | AK Parti | %29,0 | %34,8 | %58,6 | 251 |
| Karasakal Köyü | CHP | %44,4 | %2,2 | %86,5 | 52 |
| Karşıyaka Mahallesi | DEM Parti | %64,3 | %17,4 | %70,3 | 320 |
| Kavakdere Köyü | AK Parti | %0,0 | %86,4 | %82,1 | 28 |
| Kavalcık Köyü | DEM Parti | %36,2 | %15,9 | %73,0 | 100 |
| Keklikköy | AK Parti | %14,3 | %64,3 | %63,6 | 22 |
| Kırgıl Köyü | DEM Parti | %69,1 | %10,3 | %92,0 | 75 |
| Kırkpınar Mahallesi | AK Parti | %25,6 | %31,1 | %73,8 | 3.877 |
| Kızılca Köyü | DEM Parti | %57,4 | %5,9 | %85,1 | 141 |
| Kızılpınar Köyü | DEM Parti | %43,7 | %28,2 | %79,3 | 140 |
| Kocadayı Köyü | DEM Parti | %37,3 | %32,8 | %80,7 | 88 |
| Koçyiğitler Köyü | DEM Parti | %49,5 | %7,8 | %84,1 | 132 |
| Korudibi Köyü | DEM Parti | %42,9 | %28,6 | %75,5 | 49 |
| Köryusuf Köyü | AK Parti | %32,1 | %50,0 | %55,8 | 52 |
| Kulubaba Mahallesi | DEM Parti | %40,8 | %31,7 | %79,3 | 941 |
| Kulundere Köyü | DEM Parti | %31,3 | %26,6 | %65,2 | 201 |
| Kuşbayırı Köyü | AK Parti | %36,8 | %57,9 | %60,3 | 68 |
| Kuşçu Köyü | Yeniden Refah | %28,2 | %23,1 | %66,7 | 117 |
| Kümbet Köyü | DEM Parti | %51,5 | %12,1 | %69,4 | 49 |
| Mahmutlu Köyü | Yeniden Refah | %6,4 | %22,2 | %85,7 | 203 |
| Maksutali Köyü | DEM Parti | %82,5 | %2,5 | %91,1 | 45 |
| Mirahmet Köyü | AK Parti | %0,0 | %40,0 | %66,7 | 75 |
| Okçular Köyü | DEM Parti | %75,2 | %8,9 | %69,1 | 236 |
| Ormancık Köyü | DEVA Partisi | %0,0 | %3,3 | %56,6 | 53 |
| Özlüce Köyü | DEM Parti | %77,8 | %11,1 | %70,4 | 27 |
| Pamuklu Köyü | DEM Parti | %71,4 | %14,3 | %98,0 | 51 |
| Pilavtepe Köyü | DEM Parti | %55,6 | %44,4 | %81,8 | 11 |
| Sağın Köyü | DEM Parti | %45,2 | %12,3 | %66,1 | 112 |
| Sarıbaşak Köyü | DEM Parti | %70,1 | %6,9 | %72,2 | 126 |
| Sarıcan-Gölyaylası Mahallesi | AK Parti | %24,4 | %33,3 | %82,0 | 610 |
| Sarıcan-Subaşı Mahallesi | AK Parti | %20,1 | %32,7 | %74,2 | 898 |
| Sarıhan Köyü | AK Parti | %22,9 | %57,1 | %75,4 | 57 |
| Savucak Köyü | Yeniden Refah | %5,4 | %43,2 | %67,8 | 59 |
| Tekardıç Köyü | DEM Parti | %52,0 | %18,0 | %76,7 | 73 |
| Tepe Mahallesi | DEM Parti | %33,7 | %33,5 | %74,0 | 2.806 |
| Üçbudak Köyü | DEM Parti | %47,6 | %7,1 | %93,6 | 47 |
| Yalıntaş Köyü | DEM Parti | %58,7 | %16,0 | %80,8 | 99 |
| Yeni Mahallesi | DEM Parti | %37,5 | %29,9 | %68,2 | 2.494 |
| Yenice Köyü | AK Parti | %27,4 | %28,4 | %73,2 | 313 |
| Yenikaya Köyü | DEM Parti | %35,8 | %29,5 | %87,9 | 116 |
| Yeniköy | Yeniden Refah | %26,2 | %23,8 | %81,0 | 216 |
| Yeşilbelen Köyü | DEM Parti | %44,1 | %32,2 | %77,4 | 84 |
| Yoğunağaç Köyü | CHP | %30,2 | %0,0 | %70,3 | 64 |
| Yukarıovacık Köyü | Yeniden Refah | %18,5 | %19,8 | %75,0 | 132 |
| Yücekonak Köyü | DEM Parti | %51,0 | %6,1 | %70,0 | 70 |
| Yüzev Köyü | DEM Parti | %44,5 | %21,0 | %75,9 | 162 |
İlgili sonuçlar