Palu 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Palu sonuçlarında Yeniden Refah %46,1 ile birinci, AK Parti %30,2 ile ikinci; fark 15,9 puan. Yeniden Refah burada Türkiye ortalamasının (%7,0) 39,1 puan üstünde. HÜDA PAR Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %13,0 (+12,3 puan). 51 mahalle ve köy arasından 32'sinde Yeniden Refah önde. Yeniden Refah en güçlü Aşağı Mahallesi (%75,0); AK Parti en güçlü Tarhanaköy (%87,4). Katılım %82,9 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Palu 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Palu, Elazığ, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Palu | Elazığ | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Yeniden Refah | 5.330 | %46,1 | %18,8 | %7,0 | +39,1 |
| AK Parti | 3.489 | %30,2 | %33,7 | %32,4 | −2,3 |
| HÜDA PAR | 1.505 | %13,0 | %3,2 | %0,7 | +12,3 |
| DEM Parti | 423 | %3,7 | %4,6 | %5,8 | −2,1 |
| Saadet | 262 | %2,3 | %4,9 | %1,3 | +1,0 |
| CHP | 159 | %1,4 | %13,5 | %34,5 | −33,1 |
| MHP | 156 | %1,3 | %14,1 | %6,6 | −5,2 |
| Büyük Birlik | 133 | %1,2 | %2,1 | %1,3 | −0,1 |
| Zafer Partisi | 55 | %0,5 | %1,0 | %2,4 | −2,0 |
| BTP | 17 | %0,1 | %0,3 | %0,4 | −0,2 |
| EMEP | 14 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | +0,0 |
| Vatan Partisi | 12 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| TİP | 10 | %0,1 | %0,2 | %0,6 | −0,5 |
Palu seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 77 | 15.466 | 12.828 | %82,9 | 11.565 | 1.263 |
Palu mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Yeniden Refah | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akyürek Köyü | Yeniden Refah | %43,1 | %30,1 | %95,1 | 163 |
| Altınölçek Köyü | Yeniden Refah | %41,5 | %22,0 | %65,3 | 75 |
| Andılar Köyü | Yeniden Refah | %49,0 | %23,0 | %89,4 | 132 |
| Arındık Köyü | Yeniden Refah | %39,4 | %33,3 | %80,0 | 275 |
| Aşağı Mahallesi | Yeniden Refah | %75,0 | %4,5 | %94,8 | 58 |
| Atikköy | Yeniden Refah | %44,8 | %27,6 | %76,3 | 38 |
| Baltaşı Köyü | Yeniden Refah | %45,7 | %23,6 | %89,9 | 794 |
| Beydoğan Köyü | DEM Parti | %16,3 | %32,6 | %57,1 | 84 |
| Beyhan-Girne Mahallesi | AK Parti | %36,1 | %51,2 | %91,3 | 703 |
| Beyhan-Güney Mahallesi | AK Parti | %38,3 | %53,9 | %91,0 | 711 |
| Beyhan-İstasyon Mahallesi | Yeniden Refah | %69,9 | %22,2 | %95,6 | 617 |
| Beyhan-Karşıyaka Mahallesi | Yeniden Refah | %61,4 | %28,3 | %92,7 | 643 |
| Bozçanak Köyü | Yeniden Refah | %69,7 | %11,0 | %60,9 | 248 |
| Bölükelma Köyü | AK Parti | %16,7 | %50,0 | %108,3 | 12 |
| Burgudere Köyü | Yeniden Refah | %57,8 | %10,9 | %82,5 | 97 |
| Büyükçaltı Köyü | AK Parti | %18,3 | %29,6 | %87,1 | 116 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Yeniden Refah | %60,3 | %23,3 | %81,2 | 436 |
| Çarşı Mahallesi | Yeniden Refah | %53,3 | %28,5 | %88,0 | 543 |
| Damlapınar Köyü | Yeniden Refah | %72,1 | %13,1 | %81,6 | 76 |
| Esentepe Mahallesi | Yeniden Refah | %51,2 | %28,8 | %77,2 | 1.777 |
| Gemtepe Köyü | Yeniden Refah | %44,0 | %12,0 | %103,7 | 54 |
| Gökdere Köyü | Yeniden Refah | %31,7 | %22,8 | %71,1 | 305 |
| Güllüce Köyü | DEM Parti | %6,5 | %12,9 | %35,4 | 181 |
| Gümeçbağlar Köyü | Yeniden Refah | %51,8 | %20,2 | %92,2 | 129 |
| Gümüşkaynak Köyü | AK Parti | %17,6 | %47,1 | %86,4 | 22 |
| Hasbey Köyü | AK Parti | %17,2 | %65,5 | %55,8 | 52 |
| Kalekent Mahallesi | Yeniden Refah | %44,3 | %33,7 | %81,9 | 1.976 |
| Karacabağ Köyü | Yeniden Refah | %50,0 | %22,5 | %82,9 | 216 |
| Karasalkım Köyü | HÜDA PAR | %29,6 | %19,8 | %84,5 | 517 |
| Karataş Köyü | Yeniden Refah | %72,9 | %10,2 | %62,1 | 95 |
| Karşıbahçeler Mahallesi | Yeniden Refah | %44,5 | %25,8 | %86,9 | 267 |
| Kasıl Köyü | Yeniden Refah | %71,4 | %18,4 | %72,9 | 70 |
| Kayahisar Köyü | AK Parti | %40,0 | %45,0 | %63,0 | 108 |
| Kayaönü Köyü | Yeniden Refah | %48,5 | %21,6 | %88,6 | 220 |
| Keklikdere Köyü | Yeniden Refah | %35,3 | %22,6 | %87,1 | 357 |
| Kırkbulak Köyü | AK Parti | %14,1 | %65,4 | %72,7 | 110 |
| Köklüce Köyü | AK Parti | %31,5 | %36,9 | %84,6 | 136 |
| Küçükçaltı Köyü | AK Parti | %8,7 | %52,2 | %79,3 | 29 |
| Kültür Mahallesi | Yeniden Refah | %49,1 | %30,1 | %85,2 | 514 |
| Numune Mahallesi | Yeniden Refah | %59,8 | %18,2 | %89,7 | 263 |
| Örencik Köyü | Yeniden Refah | %75,0 | %16,7 | %59,5 | 42 |
| Örgülü Köyü | HÜDA PAR | %2,7 | %0,0 | %55,7 | 70 |
| Seydili Köyü | Yeniden Refah | %29,0 | %25,3 | %83,0 | 241 |
| Tarhanaköy | AK Parti | %9,2 | %87,4 | %64,4 | 194 |
| Umutkaya Köyü | HÜDA PAR | %31,3 | %12,5 | %104,3 | 47 |
| Üçdeğirmenler Köyü | Yeniden Refah | %46,5 | %29,8 | %87,1 | 380 |
| Yarımtepe Köyü | AK Parti | %31,9 | %42,6 | %90,7 | 86 |
| Yenimahalle Mahallesi | Yeniden Refah | %45,6 | %27,1 | %82,3 | 915 |
| Yeşilbayır Köyü | AK Parti | %29,4 | %50,0 | %50,7 | 69 |
| Yukarı Palu Mahallesi | Yeniden Refah | %50,0 | %23,6 | %86,6 | 149 |
| Ziver Köyü | DEM Parti | %11,9 | %19,0 | %83,3 | 54 |
İlgili sonuçlar