Çayırlı 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Çayırlı sonuçlarında MHP %33,4 ile birinci, AK Parti %31,8 ile ikinci; fark 1,5 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%6,6) 26,8 puan üstünde. 50 mahalle ve köy arasından 9'unda MHP önde. MHP en güçlü Balıklı Köyü (%63,3); AK Parti en güçlü Yazıkaya Köyü (%61,2). Katılım %81,3 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çayırlı 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Çayırlı, Erzincan, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Çayırlı | Erzincan | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| MHP | 1.703 | %33,4 | %28,7 | %6,6 | +26,8 |
| AK Parti | 1.625 | %31,8 | %28,6 | %32,4 | −0,6 |
| CHP | 1.527 | %29,9 | %27,8 | %34,5 | −4,6 |
| Yeniden Refah | 106 | %2,1 | %4,2 | %7,0 | −4,9 |
| Saadet | 37 | %0,7 | %1,4 | %1,3 | −0,6 |
| İYİ Parti | 34 | %0,7 | %1,8 | %4,6 | −3,9 |
| TİP | 32 | %0,6 | %1,5 | %0,6 | +0,0 |
| BTP | 12 | %0,2 | %0,9 | %0,4 | −0,1 |
| DEVA Partisi | 9 | %0,2 | %0,4 | %0,5 | −0,3 |
| HÜDA PAR | 9 | %0,2 | %0,3 | %0,7 | −0,5 |
| Büyük Birlik | 6 | %0,1 | %1,2 | %1,3 | −1,2 |
| Vatan Partisi | 2 | %0,0 | %0,2 | %0,1 | −0,1 |
| Millet | 2 | %0,0 | %0,2 | %0,1 | −0,0 |
Çayırlı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 57 | 6.513 | 5.298 | %81,3 | 5.104 | 194 |
Çayırlı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aşağıkartallı Köyü | CHP | %19,3 | %14,0 | %79,2 | 72 |
| Atatürk Mahallesi | MHP | %45,5 | %44,8 | %82,9 | 1.091 |
| Balıklı Köyü | MHP | %63,3 | %9,7 | %73,5 | 272 |
| Barbaros Mahallesi | MHP | %52,6 | %40,7 | %81,4 | 710 |
| Başköy | CHP | %30,9 | %25,0 | %81,6 | 87 |
| Boybeyi Köyü | CHP | %7,7 | %30,8 | %93,3 | 15 |
| Bozağa Köyü | CHP | %14,9 | %3,0 | %81,4 | 86 |
| Bölükova Köyü | MHP | %61,5 | %26,9 | %81,3 | 32 |
| Büyük Yaylaköy | CHP | %15,6 | %18,9 | %81,4 | 118 |
| Büyükgelengeç Köyü | AK Parti | %36,4 | %45,5 | %91,7 | 36 |
| Cennetpınar Köyü | AK Parti | %40,3 | %48,6 | %77,0 | 300 |
| Çamurdere Köyü | CHP | %9,4 | %6,3 | %65,3 | 49 |
| Çataksu Köyü | AK Parti | %45,5 | %50,0 | %47,5 | 139 |
| Çaykent Köyü | AK Parti | %32,6 | %37,1 | %78,0 | 246 |
| Çayönü Köyü | CHP | %6,3 | %7,3 | %88,4 | 112 |
| Çilhoroz Köyü | CHP | %15,4 | %23,1 | %66,7 | 21 |
| Çilligöl Köyü | CHP | %12,0 | %19,3 | %97,7 | 88 |
| Doğanyuva Köyü | MHP | %43,1 | %27,8 | %72,1 | 104 |
| Doluca Köyü | CHP | %0,0 | %5,0 | %71,4 | 28 |
| Esendoruk Köyü | CHP | %9,1 | %9,1 | %57,9 | 19 |
| Eşmepınar Köyü | CHP | %4,0 | %5,3 | %83,9 | 93 |
| Fatih Mahallesi | MHP | %46,6 | %36,1 | %79,9 | 467 |
| Gelinpınar Köyü | MHP | %40,0 | %21,2 | %93,1 | 102 |
| Göller Köyü | MHP | %35,3 | %29,4 | %85,0 | 20 |
| Harmantepe Köyü | AK Parti | %36,9 | %55,9 | %90,1 | 355 |
| Hastarla Köyü | CHP | %23,9 | %2,2 | %75,4 | 65 |
| Karataş Köyü | CHP | %3,3 | %6,7 | %91,4 | 35 |
| Küçükgelengeç Köyü | CHP | %9,8 | %9,8 | %73,2 | 56 |
| Mazlumağa Köyü | CHP | %13,3 | %13,3 | %93,8 | 16 |
| Mirzaoğlu Köyü | CHP | %8,3 | %30,6 | %80,0 | 45 |
| Oğultaşı Köyü | AK Parti | %25,0 | %50,0 | %123,1 | 13 |
| Ortaçat Köyü | CHP | %0,0 | %18,2 | %73,3 | 15 |
| Ozanlı Köyü | CHP | %3,0 | %3,0 | %88,0 | 75 |
| Paşayurdu Köyü | CHP | %3,2 | %22,6 | %100,0 | 31 |
| Pınarlı Köyü | CHP | %0,0 | %25,0 | %57,1 | 14 |
| Saraycık Köyü | MHP | %53,3 | %9,8 | %93,3 | 104 |
| Sarıgüney Köyü | CHP | %10,3 | %5,2 | %96,7 | 61 |
| Saygılı Köyü | CHP | %3,8 | %1,9 | %98,2 | 56 |
| Sırataş Köyü | CHP | %4,1 | %18,4 | %83,1 | 65 |
| Toprakkale Köyü | CHP | %4,3 | %8,7 | %85,2 | 27 |
| Tosunlar Köyü | CHP | %16,7 | %0,0 | %109,1 | 11 |
| Turnaçayırı Köyü | CHP | %0,0 | %38,5 | %72,2 | 18 |
| Verimli Köyü | CHP | %16,5 | %29,3 | %85,5 | 318 |
| Yaylakent Köyü | CHP | %13,0 | %12,2 | %81,0 | 153 |
| Yaylalar Köyü | CHP | %2,1 | %12,8 | %85,5 | 55 |
| Yazıkaya Köyü | AK Parti | %24,3 | %61,2 | %76,1 | 284 |
| Yeşilyaka Köyü | CHP | %15,5 | %15,5 | %81,6 | 147 |
| Yukarıçamurdere Köyü | CHP | %20,8 | %26,4 | %85,5 | 69 |
| Yukarıkartallı Köyü | CHP | %32,8 | %13,1 | %68,5 | 89 |
| Yürekli Köyü | CHP | %8,7 | %0,0 | %79,3 | 29 |
İlgili sonuçlar