Üzümlü 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Üzümlü sonuçlarında MHP %32,2 ile birinci, AK Parti %29,8 ile ikinci; fark 2,4 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%6,6) 25,6 puan üstünde. Bağımsızlar Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %12,3 (+12,0 puan). 44 mahalle ve köy arasından 13'ünde MHP önde. MHP en güçlü Ciminli Baba Mahallesi (%61,4); AK Parti en güçlü Mimar Sinan Mahallesi (%68,8). Katılım %82,1 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Üzümlü 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Üzümlü, Erzincan, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Üzümlü | Erzincan | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| MHP | 2.814 | %32,2 | %28,7 | %6,6 | +25,6 |
| AK Parti | 2.604 | %29,8 | %28,6 | %32,4 | −2,6 |
| CHP | 1.481 | %17,0 | %27,8 | %34,5 | −17,5 |
| Bağımsızlar | 1.073 | %12,3 | %1,3 | %0,3 | +12,0 |
| DP | 305 | %3,5 | %0,9 | %0,3 | +3,2 |
| TİP | 194 | %2,2 | %1,5 | %0,6 | +1,6 |
| Yeniden Refah | 85 | %1,0 | %4,2 | %7,0 | −6,0 |
| İYİ Parti | 63 | %0,7 | %1,8 | %4,6 | −3,9 |
| BTP | 44 | %0,5 | %0,9 | %0,4 | +0,1 |
| Saadet | 24 | %0,3 | %1,4 | %1,3 | −1,0 |
| Vatan Partisi | 18 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| HÜDA PAR | 8 | %0,1 | %0,3 | %0,7 | −0,6 |
| SOL Parti | 7 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| Büyük Birlik | 4 | %0,0 | %1,2 | %1,3 | −1,2 |
| DEVA Partisi | 4 | %0,0 | %0,4 | %0,5 | −0,4 |
Üzümlü seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 59 | 11.021 | 9.044 | %82,1 | 8.728 | 316 |
Üzümlü mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Altınbaşak-Büyük Kadağan Mahallesi | CHP | %1,0 | %2,0 | %85,7 | 126 |
| Altınbaşak-Fırat Mahallesi | CHP | %0,0 | %0,6 | %93,0 | 186 |
| Altınbaşak-İstasyon Mahallesi | CHP | %3,7 | %2,1 | %80,9 | 246 |
| Altınbaşak-Küçük Kadağan Mahallesi | CHP | %3,0 | %0,0 | %90,2 | 193 |
| Altınbaşak-Pınarbaşı Mahallesi | CHP | %1,9 | %1,4 | %84,5 | 452 |
| Altınbaşak-Süleymanlı Mahallesi | CHP | %1,4 | %4,2 | %79,3 | 363 |
| Avcılar Köyü | CHP | %12,9 | %12,9 | %94,4 | 125 |
| Babacan Mahallesi | AK Parti | %38,7 | %47,6 | %96,2 | 133 |
| Bağlar Köyü | CHP | %0,0 | %3,1 | %85,3 | 75 |
| Bahçeşehir Mahallesi | MHP | %43,2 | %27,9 | %88,4 | 344 |
| Balabanlı Köyü | CHP | %13,6 | %22,7 | %83,3 | 30 |
| Bayırbağ Köyü | MHP | %53,6 | %31,3 | %74,7 | 1.005 |
| Bulanık Köyü | CHP | %6,5 | %16,1 | %72,1 | 43 |
| Büyükköy | CHP | %13,0 | %8,7 | %69,7 | 33 |
| Ciminli Baba Mahallesi | MHP | %61,4 | %22,9 | %92,7 | 248 |
| Çadırtepe Köyü | MHP | %34,9 | %8,2 | %87,7 | 171 |
| Çamlıca Köyü | CHP | %42,3 | %3,8 | %85,5 | 62 |
| Çardaklı Köyü | CHP | %18,6 | %32,6 | %93,9 | 98 |
| Çavuşlu Mahallesi | MHP | %51,5 | %32,9 | %93,2 | 250 |
| Çay Mahallesi | MHP | %39,3 | %37,2 | %87,9 | 347 |
| Çayıryazı Köyü | CHP | %28,6 | %3,6 | %100,0 | 28 |
| Demirpınar Köyü | CHP | %0,0 | %21,9 | %84,9 | 86 |
| Denizdamı Köyü | MHP | %56,9 | %21,6 | %108,5 | 47 |
| Derebük Köyü | CHP | %17,6 | %23,5 | %105,9 | 17 |
| Esenyurt Köyü | CHP | %23,3 | %4,7 | %81,1 | 53 |
| Fatih Mahallesi | MHP | %38,1 | %35,8 | %84,8 | 1.041 |
| Geyikli Mahallesi | AK Parti | %36,2 | %53,6 | %90,6 | 508 |
| Göller Köyü | CHP | %3,6 | %1,2 | %81,9 | 105 |
| Karacalar Köyü | CHP | %27,5 | %2,5 | %83,7 | 49 |
| Karakaya Köyü | MHP | %46,9 | %24,7 | %87,4 | 459 |
| Kureyşlisarıkaya Köyü | CHP | %16,9 | %1,3 | %98,7 | 79 |
| Mimar Sinan Mahallesi | AK Parti | %25,2 | %68,8 | %57,4 | 768 |
| Muhsin Yazıcıoğlu Mahallesi | AK Parti | %29,9 | %51,6 | %60,2 | 497 |
| Ocakbaşı Köyü | CHP | %7,0 | %2,3 | %68,8 | 64 |
| Oruçlu Mahallesi | MHP | %58,8 | %27,3 | %90,0 | 190 |
| Otluk Köyü | CHP | %13,3 | %6,7 | %125,0 | 12 |
| Pelitli Köyü | CHP | %10,0 | %12,5 | %80,8 | 52 |
| Pınarlıkaya Köyü | AK Parti | %28,1 | %36,8 | %93,8 | 65 |
| Piri Sami Mahallesi | MHP | %45,9 | %31,7 | %90,5 | 346 |
| Pişkidağ Köyü | AK Parti | %24,7 | %34,6 | %91,5 | 328 |
| Terzibaba Mahallesi | AK Parti | %39,0 | %42,8 | %88,8 | 429 |
| Üçler Mahallesi | MHP | %34,5 | %26,6 | %86,4 | 354 |
| Yavuz Selim Mahallesi | AK Parti | %21,5 | %61,5 | %65,6 | 419 |
| Yunus Emre Mahallesi | MHP | %46,2 | %31,2 | %81,4 | 495 |
İlgili sonuçlar