Pınarbaşı 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Bu sonuç YSK kararıyla iptal edildi; seçim 2 Haziran 2024 tarihinde yenilendi. Pınarbaşı sonuçlarında CHP %31,3 ile birinci, MHP %30,8 ile ikinci; fark 0,6 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 3,2 puan altında. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %30,8 (+24,2 puan). 122 mahalle ve köy arasından 58'inde CHP önde. CHP en güçlü Pulpınar Mahallesi (%75,9); MHP en güçlü Kırkgeçit Mahallesi (%74,5). Katılım %85,6 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Pınarbaşı 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Pınarbaşı, Kayseri, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Pınarbaşı | Kayseri | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 4.720 | %31,3 | %15,5 | %34,5 | −3,2 |
| MHP | 4.637 | %30,8 | %2,6 | %6,6 | +24,2 |
| DEVA Partisi | 1.480 | %9,8 | %0,6 | %0,5 | +9,4 |
| Milli Yol | 1.251 | %8,3 | %0,2 | %0,0 | +8,3 |
| İYİ Parti | 944 | %6,3 | %14,0 | %4,6 | +1,7 |
| Büyük Birlik | 784 | %5,2 | %4,1 | %1,3 | +3,9 |
| Yeniden Refah | 729 | %4,8 | %19,2 | %7,0 | −2,1 |
| Zafer Partisi | 177 | %1,2 | %4,1 | %2,4 | −1,3 |
| Saadet | 148 | %1,0 | %3,8 | %1,3 | −0,3 |
| HÜDA PAR | 74 | %0,5 | %0,3 | %0,7 | −0,2 |
| BTP | 41 | %0,3 | %0,4 | %0,4 | −0,1 |
| TKP | 32 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
| TİP | 23 | %0,2 | %0,2 | %0,6 | −0,5 |
| EMEP | 19 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
Pınarbaşı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 141 | 18.960 | 16.227 | %85,6 | 15.059 | 1.168 |
Pınarbaşı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akören Mahallesi | CHP | %43,4 | %15,7 | %90,6 | 106 |
| Akpınar Mahallesi | Milli Yol | %23,5 | %0,0 | %100,0 | 17 |
| Alagazili Mahallesi | MHP | %23,7 | %44,7 | %97,6 | 124 |
| Alamescit Mahallesi | CHP | %32,4 | %17,6 | %77,3 | 44 |
| Altıkesek Mahallesi | CHP | %48,4 | %29,0 | %61,5 | 52 |
| Arslanbeyli Mahallesi | CHP | %31,5 | %29,1 | %93,2 | 278 |
| Artmak Mahallesi | MHP | %24,4 | %32,6 | %85,7 | 112 |
| Aşağıbeyçayırı Mahallesi | CHP | %47,3 | %16,4 | %90,6 | 64 |
| Aşağıborandere Mahallesi | CHP | %44,7 | %24,5 | %89,8 | 108 |
| Aşağıkaragöz Mahallesi | CHP | %23,2 | %22,0 | %81,1 | 106 |
| Aşağıkızılçevlik Mahallesi | CHP | %48,6 | %13,5 | %89,6 | 48 |
| Avşarpotuklu Mahallesi | İYİ Parti | %10,8 | %10,8 | %80,9 | 47 |
| Aygörmez Mahallesi | MHP | %30,2 | %46,5 | %96,1 | 51 |
| Bahçecik Mahallesi | MHP | %9,7 | %55,3 | %95,5 | 112 |
| Beserek Mahallesi | CHP | %38,8 | %38,8 | %86,0 | 121 |
| Büyükgümüşgün Mahallesi | CHP | %35,9 | %25,6 | %89,9 | 189 |
| Büyükgürleğen Mahallesi | MHP | %36,2 | %49,6 | %94,7 | 169 |
| Büyükkabaktepe Mahallesi | MHP | %31,3 | %59,4 | %93,5 | 107 |
| Büyükkaramanlı Mahallesi | MHP | %24,1 | %62,9 | %90,3 | 145 |
| Büyükkaramuklu Mahallesi | MHP | %28,3 | %44,9 | %96,6 | 149 |
| Büyükkömarmut Mahallesi | CHP | %42,3 | %28,9 | %92,0 | 112 |
| Büyükpotuklu Mahallesi | CHP | %31,9 | %21,7 | %84,1 | 176 |
| Cabe Mahallesi | MHP | %12,5 | %46,6 | %96,9 | 96 |
| Cinahmet Mahallesi | MHP | %17,2 | %44,8 | %101,7 | 58 |
| Cinliören Mahallesi | DEVA Partisi | %34,6 | %5,8 | %96,5 | 57 |
| Çakılkaya Mahallesi | CHP | %59,8 | %26,2 | %95,0 | 320 |
| Çaybaşı Mahallesi | MHP | %6,3 | %72,9 | %85,0 | 60 |
| Çördüklü Mahallesi | MHP | %15,2 | %46,2 | %90,7 | 183 |
| Çukuryurt Mahallesi | CHP | %60,6 | %12,1 | %68,0 | 50 |
| Demircili Mahallesi | CHP | %41,7 | %38,0 | %93,2 | 222 |
| Demirciören Mahallesi | CHP | %28,8 | %17,8 | %97,5 | 79 |
| Devederesi Mahallesi | DEVA Partisi | %29,7 | %5,4 | %105,4 | 37 |
| Dikilitaş Mahallesi | CHP | %37,8 | %28,9 | %62,7 | 75 |
| Dilciler Mahallesi | MHP | %16,5 | %46,3 | %93,8 | 144 |
| Eğrisöğüt Mahallesi | MHP | %21,4 | %25,0 | %89,9 | 69 |
| Elmalı Mahallesi | MHP | %11,4 | %60,0 | %62,7 | 59 |
| Emeğil Mahallesi | MHP | %15,0 | %38,0 | %93,4 | 226 |
| Eskitekke Mahallesi | MHP | %20,4 | %43,5 | %98,7 | 157 |
| Eskiyassıpınar Mahallesi | CHP | %68,6 | %27,5 | %68,2 | 154 |
| Fakıekinciliği Mahallesi | CHP | %41,2 | %32,4 | %92,1 | 38 |
| Gebelek Mahallesi | CHP | %57,8 | %26,6 | %77,3 | 88 |
| Gölcük Mahallesi | MHP | %23,0 | %48,4 | %93,6 | 141 |
| Gültepe Mahallesi | MHP | %21,0 | %30,4 | %91,4 | 186 |
| Gümüşgün Mahallesi | CHP | %37,2 | %23,8 | %82,9 | 739 |
| Güney Mahallesi | CHP | %37,1 | %27,3 | %82,4 | 653 |
| Halitbeyören Mahallesi | CHP | %41,3 | %32,5 | %75,9 | 108 |
| Han Mahallesi | MHP | %23,0 | %50,8 | %72,3 | 101 |
| Hasırcı Mahallesi | MHP | %16,7 | %47,8 | %97,2 | 108 |
| Hassa Mahallesi | CHP | %43,0 | %30,1 | %89,4 | 113 |
| Hayriye Mahallesi | CHP | %42,6 | %16,7 | %98,2 | 56 |
| Hilmiye Mahallesi | MHP | %32,8 | %43,1 | %72,6 | 84 |
| Hürriyet Mahallesi | CHP | %27,7 | %23,7 | %70,6 | 1.682 |
| İğdelipayaslı Mahallesi | MHP | %29,2 | %53,8 | %81,8 | 88 |
| İnliören Mahallesi | DEVA Partisi | %19,5 | %3,7 | %89,0 | 100 |
| İnönü Mahallesi | CHP | %57,9 | %15,3 | %77,3 | 321 |
| Kadılı Mahallesi | MHP | %32,4 | %46,2 | %95,8 | 166 |
| Kaftangiyen Mahallesi | CHP | %30,9 | %20,0 | %87,9 | 66 |
| Kaman Mahallesi | MHP | %10,4 | %33,8 | %93,3 | 179 |
| Karaboğaz Mahallesi | MHP | %13,8 | %67,7 | %77,5 | 89 |
| Karahacılı Mahallesi | CHP | %31,7 | %31,7 | %93,7 | 206 |
| Karahalka Mahallesi | CHP | %30,8 | %30,8 | %88,2 | 34 |
| Karakuyu Mahallesi | CHP | %65,0 | %7,5 | %81,4 | 102 |
| Kavakköy Mahallesi | CHP | %52,3 | %20,0 | %70,8 | 96 |
| Kavlaklar Mahallesi | CHP | %34,0 | %24,0 | %84,6 | 123 |
| Kayaaltı Mahallesi | CHP | %29,0 | %26,6 | %90,3 | 154 |
| Kayabaşı Mahallesi | MHP | %20,0 | %45,9 | %61,2 | 147 |
| Kayaönü Mahallesi | CHP | %37,3 | %27,7 | %81,8 | 413 |
| Kaynar Mahallesi | CHP | %61,0 | %13,8 | %86,5 | 244 |
| Kazancık Mahallesi | CHP | %74,0 | %5,2 | %89,0 | 91 |
| Kerimoğlu Mahallesi | CHP | %29,7 | %14,1 | %84,3 | 337 |
| Kılıçkışla Mahallesi | MHP | %13,8 | %69,1 | %88,5 | 113 |
| Kılıçmehmet Mahallesi | CHP | %42,7 | %12,0 | %91,8 | 85 |
| Kırkgeçit Mahallesi | MHP | %3,1 | %74,5 | %71,4 | 140 |
| Kırkpınar Mahallesi | CHP | %51,9 | %11,1 | %71,8 | 39 |
| Kızıldere Mahallesi | MHP | %25,6 | %30,5 | %98,9 | 88 |
| Kızılhan Mahallesi | MHP | %15,7 | %40,3 | %86,3 | 168 |
| Kızılören Mahallesi | MHP | %22,1 | %63,1 | %94,4 | 142 |
| Köşkerli Mahallesi | Büyük Birlik | %15,4 | %23,1 | %115,4 | 13 |
| Kurbağalık Mahallesi | Milli Yol | %28,6 | %17,5 | %84,4 | 77 |
| Kurttepe Mahallesi | MHP | %16,1 | %36,8 | %94,9 | 98 |
| Kuşçular Mahallesi | CHP | %48,4 | %16,1 | %94,4 | 71 |
| Küçükkömarmut Mahallesi | CHP | %55,4 | %26,7 | %88,1 | 118 |
| Küçükpotuklu Mahallesi | MHP | %19,4 | %55,2 | %75,8 | 91 |
| Malakköy Mahallesi | CHP | %53,6 | %22,6 | %97,9 | 188 |
| Melikgazi Mahallesi | CHP | %42,7 | %33,3 | %96,3 | 82 |
| Methiye Mahallesi | MHP | %12,2 | %36,6 | %73,1 | 119 |
| Olukkaya Mahallesi | DEVA Partisi | %19,8 | %20,9 | %90,7 | 107 |
| Oruçoğlu Mahallesi | CHP | %51,7 | %6,9 | %82,9 | 35 |
| Örenşehir Bucak Merkezi Mahallesi | CHP | %37,5 | %21,6 | %91,1 | 101 |
| Panlı Mahallesi | CHP | %49,1 | %31,3 | %79,2 | 144 |
| Paşalı Mahallesi | MHP | %28,5 | %57,0 | %79,0 | 205 |
| Pazarören Mahallesi | MHP | %25,1 | %43,7 | %84,5 | 524 |
| Pazarsu Mahallesi | MHP | %28,2 | %48,7 | %74,5 | 55 |
| Pulpınar Mahallesi | CHP | %75,9 | %0,0 | %96,9 | 32 |
| Saçayağı Mahallesi | CHP | %42,9 | %12,7 | %97,1 | 68 |
| Saçlı Mahallesi | MHP | %23,8 | %46,4 | %100,0 | 97 |
| Serinyurt Mahallesi | MHP | %6,5 | %48,4 | %80,6 | 93 |
| Solaklar Mahallesi | DEVA Partisi | %15,0 | %29,3 | %93,2 | 162 |
| Söğütlü Mahallesi | Milli Yol | %9,1 | %33,3 | %82,6 | 46 |
| Şabanlı Mahallesi | CHP | %29,2 | %26,3 | %89,9 | 377 |
| Şerefiye Mahallesi | Milli Yol | %38,3 | %5,0 | %87,7 | 73 |
| Tahtaköprü Mahallesi | CHP | %26,1 | %19,6 | %85,5 | 55 |
| Taşlıgeçit Mahallesi | Milli Yol | %15,0 | %20,0 | %87,5 | 24 |
| Taşlıoğlu Mahallesi | CHP | %54,3 | %23,9 | %92,5 | 53 |
| Taşoluk Mahallesi | DEVA Partisi | %22,5 | %20,0 | %100,0 | 42 |
| Tersakan Mahallesi | CHP | %47,2 | %12,5 | %92,4 | 79 |
| Toybuk Mahallesi | MHP | %11,6 | %46,5 | %93,3 | 224 |
| Tözgün Mahallesi | MHP | %13,4 | %40,1 | %96,6 | 178 |
| Uzunpınar Mahallesi | MHP | %21,2 | %46,0 | %93,0 | 158 |
| Uzunyol Mahallesi | CHP | %49,4 | %24,1 | %84,8 | 112 |
| Üçpınar Mahallesi | MHP | %39,7 | %43,1 | %86,1 | 72 |
| Yağlıpınar Mahallesi | MHP | %22,7 | %25,8 | %87,8 | 82 |
| Yahyabey Mahallesi | CHP | %62,6 | %8,1 | %84,0 | 125 |
| Yarımtepe Mahallesi | MHP | %33,8 | %36,0 | %96,7 | 150 |
| Yenicami Mahallesi | CHP | %37,4 | %20,6 | %79,7 | 769 |
| Yeniocak Mahallesi | CHP | %29,1 | %26,4 | %80,7 | 674 |
| Yeregeçen Mahallesi | MHP | %34,0 | %47,2 | %103,6 | 55 |
| Yukarıbeyçayırı Mahallesi | MHP | %20,0 | %33,0 | %93,8 | 112 |
| Yukarıborandere Mahallesi | Büyük Birlik | %8,9 | %24,8 | %94,1 | 440 |
| Yukarıkaragöz Mahallesi | Milli Yol | %12,4 | %17,6 | %88,0 | 200 |
| Yukarıkızılçevlik Mahallesi | CHP | %57,9 | %5,3 | %102,3 | 43 |
| Yusuflar Mahallesi | MHP | %26,9 | %53,8 | %103,8 | 26 |
İlgili sonuçlar