Sarıoğlan 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Sarıoğlan sonuçlarında MHP %34,8 ile birinci, CHP %31,0 ile ikinci; fark 3,8 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%6,6) 28,2 puan üstünde. Saadet Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %12,4 (+11,1 puan). 28 mahalle ve köy arasından 14'ünde MHP önde. MHP en güçlü Çiftlik Mahallesi (%73,3); CHP en güçlü Yerlikuyu Mahallesi (%80,4). Katılım %84,3 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Sarıoğlan 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Sarıoğlan, Kayseri, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Sarıoğlan | Kayseri | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| MHP | 3.320 | %34,8 | %2,6 | %6,6 | +28,2 |
| CHP | 2.959 | %31,0 | %15,5 | %34,5 | −3,5 |
| Yeniden Refah | 1.209 | %12,7 | %19,2 | %7,0 | +5,7 |
| Saadet | 1.182 | %12,4 | %3,8 | %1,3 | +11,1 |
| İYİ Parti | 259 | %2,7 | %14,0 | %4,6 | −1,9 |
| Büyük Birlik | 240 | %2,5 | %4,1 | %1,3 | +1,2 |
| BTP | 126 | %1,3 | %0,4 | %0,4 | +1,0 |
| TKP | 103 | %1,1 | %0,2 | %0,2 | +0,8 |
| Zafer Partisi | 95 | %1,0 | %4,1 | %2,4 | −1,4 |
| HÜDA PAR | 20 | %0,2 | %0,3 | %0,7 | −0,5 |
| DEVA Partisi | 16 | %0,2 | %0,6 | %0,5 | −0,3 |
| EMEP | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
Sarıoğlan seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 51 | 12.153 | 10.249 | %84,3 | 9.534 | 715 |
Sarıoğlan mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alamettin Mahallesi | MHP | %36,8 | %31,8 | %83,1 | 456 |
| Bakarcak Mahallesi | Yeniden Refah | %25,1 | %22,3 | %84,1 | 779 |
| Burunören Mahallesi | CHP | %11,8 | %69,7 | %87,8 | 90 |
| Çiftlik Mahallesi | MHP | %73,3 | %13,0 | %82,7 | 1.147 |
| Düzencik Mahallesi | MHP | %39,0 | %37,7 | %96,6 | 174 |
| Ebülhayır Mahallesi | Büyük Birlik | %24,3 | %15,2 | %89,6 | 402 |
| Gaziler Mahallesi | Yeniden Refah | %24,4 | %20,8 | %65,1 | 401 |
| Güzelyazı Mahallesi | MHP | %36,7 | %20,0 | %80,9 | 886 |
| Hürriyet Mahallesi | MHP | %65,4 | %12,6 | %78,4 | 1.175 |
| Ilıca Mahallesi | CHP | %15,2 | %50,4 | %91,7 | 494 |
| İğdeli Mahallesi | CHP | %11,5 | %80,2 | %93,1 | 203 |
| Kadılı Mahallesi | CHP | %9,9 | %57,7 | %74,7 | 99 |
| Kaleköy Mahallesi | BTP | %12,5 | %0,0 | %53,8 | 119 |
| Karaözü Mahallesi | CHP | %6,3 | %74,6 | %84,3 | 689 |
| Karpınar Mahallesi | CHP | %23,3 | %61,6 | %68,5 | 111 |
| Keklikoğlu Mahallesi | MHP | %71,7 | %3,8 | %94,9 | 117 |
| Kızılpınar Mahallesi | MHP | %43,9 | %28,0 | %104,3 | 92 |
| Muratbeyli Mahallesi | Yeniden Refah | %35,5 | %8,7 | %88,7 | 230 |
| Ömerhacılı Mahallesi | MHP | %36,6 | %21,9 | %89,7 | 224 |
| Ömürlü Mahallesi | MHP | %41,1 | %15,0 | %94,3 | 123 |
| Palas Mahallesi | CHP | %19,8 | %39,4 | %90,7 | 2.246 |
| Sofumahmut Mahallesi | MHP | %41,4 | %32,0 | %98,9 | 190 |
| Şenyurt Mahallesi | MHP | %35,5 | %17,4 | %78,8 | 401 |
| Tatılı Mahallesi | MHP | %45,1 | %33,1 | %77,4 | 438 |
| Üzerlik Mahallesi | CHP | %32,7 | %35,9 | %73,1 | 350 |
| Yahyalı Mahallesi | MHP | %44,1 | %28,0 | %85,2 | 115 |
| Yerlikuyu Mahallesi | CHP | %4,9 | %80,4 | %79,6 | 137 |
| Yıldırım Mahallesi | MHP | %48,5 | %17,0 | %95,8 | 265 |
İlgili sonuçlar