Cumhuriyet Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları

Cumhuriyet Mahallesi sonuçlarında CHP %51,2 ile birinci, MHP %28,6 ile ikinci; fark 22,6 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 16,7 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %28,6 (+22,0 puan). CHP oy oranında Turgutlu ilçesindeki 61 mahalle ve köy arasında 5'inci sırada. 32 sandık, 10.722 kayıtlı seçmen. Katılım %80,0 (Türkiye %78,4).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Cumhuriyet Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Cumhuriyet Mahallesi, Turgutlu, Manisa, Türkiye karşılaştırması
PartiOyCumhuriyet MahallesiTurgutluManisaTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP4.256%51,2%37,6%45,9%34,5+16,7
MHP2.378%28,6%33,3%13,5%6,6+22,0
Yeniden Refah777%9,3%14,0%4,6%7,0+2,4
Zafer Partisi248%3,0%2,0%1,7%2,4+0,5
DEM Parti139%1,7%5,6%1,7%5,8−4,1
İYİ Parti115%1,4%1,9%6,2%4,6−3,2
Saadet92%1,1%1,4%2,1%1,3−0,2
TİP86%1,0%0,4%0,2%0,6+0,4
Büyük Birlik37%0,4%0,7%0,9%1,3−0,8
BTP33%0,4%0,3%0,3%0,4+0,0
Bağımsızlar32%0,4%0,5%0,4%0,3+0,1
DEVA Partisi32%0,4%0,4%0,2%0,5−0,1
Memleket18%0,2%0,2%0,0%0,3−0,0
DP15%0,2%0,3%0,7%0,3−0,2
Millet14%0,2%0,3%0,2%0,1+0,1
TKP14%0,2%0,2%0,2%0,2−0,1
ANAP13%0,2%0,2%0,1%0,0+0,1
EMEP7%0,1%0,2%0,1%0,1−0,0
HÜDA PAR5%0,1%0,3%0,2%0,7−0,6
SOL Parti1%0,0%0,1%0,1%0,2−0,1
Cumhuriyet Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
3210.7228.582%80,08.312270

Turgutlu ilçesindeki diğer mahalle ve köyler