Subaşı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları

Subaşı Mahallesi sonuçlarında CHP %44,7 ile birinci, MHP %30,9 ile ikinci; fark 13,8 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 10,2 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %30,9 (+24,3 puan). CHP oy oranında Turgutlu ilçesindeki 61 mahalle ve köy arasında 12'nci sırada. 15 sandık, 4.839 kayıtlı seçmen. Katılım %81,3 (Türkiye %78,4).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Subaşı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Subaşı Mahallesi, Turgutlu, Manisa, Türkiye karşılaştırması
PartiOySubaşı MahallesiTurgutluManisaTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP1.679%44,7%37,6%45,9%34,5+10,2
MHP1.162%30,9%33,3%13,5%6,6+24,3
Yeniden Refah520%13,8%14,0%4,6%7,0+6,9
Zafer Partisi100%2,7%2,0%1,7%2,4+0,2
İYİ Parti72%1,9%1,9%6,2%4,6−2,7
DEM Parti56%1,5%5,6%1,7%5,8−4,3
Saadet36%1,0%1,4%2,1%1,3−0,3
Büyük Birlik27%0,7%0,7%0,9%1,3−0,6
Bağımsızlar16%0,4%0,5%0,4%0,3+0,1
DEVA Partisi15%0,4%0,4%0,2%0,5−0,1
BTP14%0,4%0,3%0,3%0,4+0,0
TİP11%0,3%0,4%0,2%0,6−0,3
DP10%0,3%0,3%0,7%0,3−0,1
Memleket10%0,3%0,2%0,0%0,3+0,0
Millet9%0,2%0,3%0,2%0,1+0,2
HÜDA PAR6%0,2%0,3%0,2%0,7−0,5
ANAP6%0,2%0,2%0,1%0,0+0,1
TKP3%0,1%0,2%0,2%0,2−0,2
EMEP3%0,1%0,2%0,1%0,1−0,0
SOL Parti1%0,0%0,1%0,1%0,2−0,1
Subaşı Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
154.8393.932%81,33.756176

Turgutlu ilçesindeki diğer mahalle ve köyler