Turan Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları

Turan Mahallesi sonuçlarında CHP %42,0 ile birinci, MHP %34,8 ile ikinci; fark 7,3 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 7,5 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %34,8 (+28,2 puan). CHP oy oranında Turgutlu ilçesindeki 61 mahalle ve köy arasında 17'nci sırada. 10 sandık, 3.235 kayıtlı seçmen. Katılım %79,5 (Türkiye %78,4).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Turan Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Turan Mahallesi, Turgutlu, Manisa, Türkiye karşılaştırması
PartiOyTuran MahallesiTurgutluManisaTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP1.036%42,0%37,6%45,9%34,5+7,5
MHP857%34,8%33,3%13,5%6,6+28,2
Yeniden Refah313%12,7%14,0%4,6%7,0+5,7
Zafer Partisi56%2,3%2,0%1,7%2,4−0,2
İYİ Parti38%1,5%1,9%6,2%4,6−3,0
DEM Parti36%1,5%5,6%1,7%5,8−4,3
Saadet28%1,1%1,4%2,1%1,3−0,2
Büyük Birlik26%1,1%0,7%0,9%1,3−0,2
Bağımsızlar13%0,5%0,5%0,4%0,3+0,2
DEVA Partisi13%0,5%0,4%0,2%0,5+0,1
BTP12%0,5%0,3%0,3%0,4+0,1
Memleket9%0,4%0,2%0,0%0,3+0,1
DP6%0,2%0,3%0,7%0,3−0,1
TKP6%0,2%0,2%0,2%0,2−0,0
TİP5%0,2%0,4%0,2%0,6−0,4
Millet5%0,2%0,3%0,2%0,1+0,1
ANAP4%0,2%0,2%0,1%0,0+0,1
HÜDA PAR1%0,0%0,3%0,2%0,7−0,6
SOL Parti1%0,0%0,1%0,1%0,2−0,1
EMEP1%0,0%0,2%0,1%0,1−0,0
Turan Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
103.2352.571%79,52.466105

Turgutlu ilçesindeki diğer mahalle ve köyler