Çamlıyayla 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Çamlıyayla sonuçlarında MHP %45,3 ile birinci, İYİ Parti %41,7 ile ikinci; fark 3,5 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%6,6) 38,7 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %41,7 (+37,2 puan). 14 mahalle ve köy arasından 6'sında MHP önde. MHP en güçlü Körmenlik Mahallesi (%65,2); İYİ Parti en güçlü Cumayakası Mahallesi (%55,4). Katılım %90,0 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çamlıyayla 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Çamlıyayla, Mersin, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Çamlıyayla | Mersin | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| MHP | 2.860 | %45,3 | %23,3 | %6,6 | +38,7 |
| İYİ Parti | 2.638 | %41,7 | %6,9 | %4,6 | +37,2 |
| CHP | 621 | %9,8 | %47,5 | %34,5 | −24,7 |
| Yeniden Refah | 47 | %0,7 | %1,5 | %7,0 | −6,2 |
| HÜDA PAR | 43 | %0,7 | %0,7 | %0,7 | −0,0 |
| Zafer Partisi | 34 | %0,5 | %1,8 | %2,4 | −1,9 |
| DEVA Partisi | 20 | %0,3 | %0,5 | %0,5 | −0,1 |
| Saadet | 18 | %0,3 | %0,5 | %1,3 | −1,0 |
| SOL Parti | 11 | %0,2 | %0,3 | %0,2 | +0,0 |
| TİP | 8 | %0,1 | %0,5 | %0,6 | −0,5 |
| Vatan Partisi | 8 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| BTP | 6 | %0,1 | %0,4 | %0,4 | −0,3 |
| TKP | 3 | %0,0 | %0,2 | %0,2 | −0,2 |
| Büyük Birlik | 2 | %0,0 | %0,5 | %1,3 | −1,2 |
Çamlıyayla seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 29 | 7.536 | 6.780 | %90,0 | 6.319 | 461 |
Çamlıyayla mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | İYİ Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Bağçatağı Mahallesi | İYİ Parti | %38,2 | %39,2 | %95,0 | 121 |
| Belçınar Mahallesi | İYİ Parti | %41,6 | %45,2 | %89,8 | 518 |
| Cumayakası Mahallesi | İYİ Parti | %31,8 | %55,4 | %85,8 | 717 |
| Çayırekinliği Mahallesi | MHP | %48,8 | %34,9 | %85,9 | 653 |
| Darıpınarı Mahallesi | MHP | %47,6 | %38,8 | %93,7 | 571 |
| Fakılar Mahallesi | MHP | %60,3 | %28,2 | %89,4 | 716 |
| Giden Mahallesi | MHP | %43,2 | %38,6 | %101,0 | 96 |
| Kale Mahallesi | İYİ Parti | %42,0 | %47,3 | %89,9 | 1.171 |
| Kesecik Mahallesi | İYİ Parti | %42,6 | %49,4 | %98,0 | 196 |
| Korucak Mahallesi | İYİ Parti | %42,1 | %44,6 | %93,8 | 225 |
| Körmenlik Mahallesi | MHP | %65,2 | %29,4 | %94,1 | 219 |
| Sarıkavak Mahallesi | İYİ Parti | %37,9 | %49,1 | %93,3 | 631 |
| Sarıkoyak Mahallesi | İYİ Parti | %43,9 | %45,7 | %93,1 | 189 |
| Sebil Mahallesi | MHP | %47,9 | %37,2 | %87,6 | 1.513 |
İlgili sonuçlar