Gülnar 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Gülnar sonuçlarında MHP %36,8 ile birinci, CHP %32,1 ile ikinci; fark 4,7 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%6,6) 30,2 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %25,4 (+20,9 puan). 50 mahalle ve köy arasından 21'inde MHP önde. MHP en güçlü Örenpınar Mahallesi (%63,7); CHP en güçlü Akova Mahallesi (%78,8). Katılım %89,2 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Gülnar 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Gülnar, Mersin, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Gülnar | Mersin | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| MHP | 6.545 | %36,8 | %23,3 | %6,6 | +30,2 |
| CHP | 5.713 | %32,1 | %47,5 | %34,5 | −2,4 |
| İYİ Parti | 4.523 | %25,4 | %6,9 | %4,6 | +20,9 |
| Yeniden Refah | 568 | %3,2 | %1,5 | %7,0 | −3,8 |
| Zafer Partisi | 219 | %1,2 | %1,8 | %2,4 | −1,2 |
| Saadet | 37 | %0,2 | %0,5 | %1,3 | −1,1 |
| Büyük Birlik | 35 | %0,2 | %0,5 | %1,3 | −1,1 |
| TİP | 32 | %0,2 | %0,5 | %0,6 | −0,4 |
| HÜDA PAR | 30 | %0,2 | %0,7 | %0,7 | −0,5 |
| Vatan Partisi | 23 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| BTP | 19 | %0,1 | %0,4 | %0,4 | −0,3 |
| DEVA Partisi | 14 | %0,1 | %0,5 | %0,5 | −0,4 |
| TKP | 11 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,2 |
| SOL Parti | 8 | %0,0 | %0,3 | %0,2 | −0,1 |
Gülnar seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 96 | 21.237 | 18.937 | %89,2 | 17.777 | 1.160 |
Gülnar mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akdeniz Mahallesi | İYİ Parti | %30,8 | %27,5 | %82,4 | 1.578 |
| Akova Mahallesi | CHP | %14,6 | %78,8 | %96,6 | 145 |
| Ardıçpınarı Mahallesi | CHP | %31,9 | %35,5 | %92,9 | 156 |
| Arıkuyusu Mahallesi | MHP | %37,6 | %15,1 | %87,9 | 464 |
| Ayvalı Mahallesi | CHP | %35,5 | %36,9 | %84,9 | 1.565 |
| Bereket Mahallesi | CHP | %24,0 | %57,8 | %88,4 | 345 |
| Beydili Mahallesi | MHP | %47,1 | %11,8 | %100,0 | 76 |
| Bolyaran Mahallesi | MHP | %55,7 | %25,3 | %100,0 | 81 |
| Bozağaç Mahallesi | MHP | %39,9 | %27,5 | %95,5 | 157 |
| Büyükeceli Mahallesi | CHP | %26,3 | %38,2 | %80,9 | 1.022 |
| Çavuşlar Mahallesi | İYİ Parti | %31,8 | %19,4 | %87,7 | 252 |
| Çukurasma Mahallesi | MHP | %36,2 | %26,4 | %93,6 | 574 |
| Çukurkonak Mahallesi | CHP | %38,8 | %41,0 | %93,4 | 213 |
| Dayıcık Mahallesi | MHP | %49,4 | %29,5 | %88,7 | 415 |
| Dedeler Mahallesi | MHP | %41,5 | %26,6 | %93,9 | 264 |
| Delikkaya Mahallesi | İYİ Parti | %30,8 | %19,2 | %90,8 | 185 |
| Demirözü Mahallesi | CHP | %19,8 | %66,8 | %81,3 | 267 |
| Emirhacı Mahallesi | İYİ Parti | %34,0 | %14,0 | %89,8 | 59 |
| Gezende Mahallesi | MHP | %40,9 | %40,1 | %82,4 | 301 |
| Göktürk Mahallesi | CHP | %23,0 | %36,1 | %93,1 | 72 |
| Hacıpınar Mahallesi | MHP | %36,1 | %32,3 | %86,4 | 1.221 |
| Halifeler Mahallesi | MHP | %45,7 | %25,7 | %82,6 | 46 |
| Ilısu Mahallesi | MHP | %51,4 | %34,8 | %100,0 | 220 |
| İshaklar Mahallesi | MHP | %42,4 | %12,1 | %94,4 | 461 |
| Kavakoluğu Mahallesi | CHP | %40,8 | %49,0 | %96,2 | 53 |
| Kayrak Mahallesi | MHP | %47,2 | %13,6 | %94,6 | 481 |
| Koçaşlı Mahallesi | CHP | %34,0 | %39,6 | %81,2 | 69 |
| Konur Mahallesi | CHP | %20,6 | %67,9 | %84,5 | 388 |
| Korucuk Mahallesi | İYİ Parti | %32,0 | %25,8 | %90,3 | 165 |
| Köseçobanlı Mahallesi | CHP | %42,1 | %46,5 | %94,0 | 1.705 |
| Kurbağa Mahallesi | İYİ Parti | %37,8 | %21,5 | %96,9 | 192 |
| Kuskan Mahallesi | MHP | %59,1 | %27,7 | %93,6 | 1.490 |
| Mollaömerli Mahallesi | İYİ Parti | %21,4 | %10,7 | %100,0 | 108 |
| Örenpınar Mahallesi | MHP | %63,7 | %22,9 | %92,6 | 217 |
| Örtülü Mahallesi | CHP | %26,3 | %40,6 | %95,4 | 195 |
| Saray Mahallesi | İYİ Parti | %28,7 | %25,9 | %81,6 | 1.988 |
| Sarıkavak Mahallesi | MHP | %53,4 | %21,8 | %91,4 | 151 |
| Sipahili Mahallesi | İYİ Parti | %32,7 | %22,7 | %84,9 | 338 |
| Şeyhömer Mahallesi | İYİ Parti | %34,1 | %27,3 | %90,8 | 422 |
| Taşoluk Mahallesi | CHP | %29,2 | %47,4 | %97,5 | 198 |
| Tepe Mahallesi | İYİ Parti | %18,7 | %21,5 | %96,5 | 114 |
| Tırnak Mahallesi | MHP | %40,8 | %19,2 | %97,8 | 135 |
| Tozkovan Mahallesi | MHP | %57,1 | %28,6 | %98,0 | 201 |
| Ulupınar Mahallesi | İYİ Parti | %18,3 | %33,3 | %94,9 | 217 |
| Üçoluk Mahallesi | İYİ Parti | %29,2 | %31,4 | %95,8 | 310 |
| Yanışlı Mahallesi | MHP | %42,6 | %27,7 | %86,4 | 191 |
| Yarmasu Mahallesi | Yeniden Refah | %28,3 | %17,5 | %93,5 | 413 |
| Yassıbağ Mahallesi | MHP | %56,3 | %29,9 | %100,0 | 91 |
| Yenice Mahallesi | CHP | %21,5 | %35,5 | %100,8 | 124 |
| Zeyne Mahallesi | MHP | %35,1 | %34,9 | %92,1 | 1.142 |
İlgili sonuçlar