Dalaman 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Dalaman sonuçlarında CHP %56,1 ile birinci, AK Parti %27,6 ile ikinci; fark 28,6 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 21,6 puan üstünde. Zafer Partisi Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %5,9 (+3,4 puan). 25 mahalle ve köy arasından 24'ünde CHP önde. CHP en güçlü Kapukargın Mahallesi (%65,6); AK Parti en güçlü Taşbaşı Mahallesi (%47,4). Katılım %81,8 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Dalaman 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Dalaman, Muğla, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Dalaman | Muğla | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 16.470 | %56,1 | %49,7 | %34,5 | +21,6 |
| AK Parti | 8.093 | %27,6 | %25,8 | %32,4 | −4,8 |
| Zafer Partisi | 1.727 | %5,9 | %2,0 | %2,4 | +3,4 |
| İYİ Parti | 1.692 | %5,8 | %8,5 | %4,6 | +1,2 |
| Yeniden Refah | 576 | %2,0 | %1,0 | %7,0 | −5,0 |
| DEM Parti | 231 | %0,8 | %2,1 | %5,8 | −5,0 |
| TİP | 98 | %0,3 | %1,7 | %0,6 | −0,3 |
| TKP | 96 | %0,3 | %0,3 | %0,2 | +0,1 |
| Saadet | 88 | %0,3 | %0,4 | %1,3 | −1,0 |
| DEVA Partisi | 78 | %0,3 | %0,4 | %0,5 | −0,2 |
| BTP | 66 | %0,2 | %0,3 | %0,4 | −0,1 |
| Vatan Partisi | 44 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| SOL Parti | 32 | %0,1 | %0,3 | %0,2 | −0,0 |
| EMEP | 28 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | +0,0 |
| HÜDA PAR | 15 | %0,1 | %0,1 | %0,7 | −0,6 |
Dalaman seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 119 | 37.185 | 30.416 | %81,8 | 29.334 | 1.082 |
Dalaman mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçataş Mahallesi | CHP | %49,2 | %42,5 | %96,9 | 192 |
| Altıntas Mahallesi | CHP | %54,8 | %27,0 | %77,0 | 2.675 |
| Atakent Mahallesi | CHP | %51,6 | %31,9 | %85,0 | 1.555 |
| Bezkese Mahallesi | CHP | %55,0 | %28,6 | %83,8 | 1.195 |
| Bozbel Mahallesi | CHP | %47,6 | %36,3 | %94,9 | 198 |
| Çöğmen Mahallesi | CHP | %62,1 | %23,5 | %96,5 | 458 |
| Darıyeri Mahallesi | CHP | %57,6 | %29,6 | %100,0 | 127 |
| Ege Mahallesi | CHP | %56,8 | %22,5 | %77,1 | 3.359 |
| Elcik Mahallesi | CHP | %45,8 | %38,3 | %93,2 | 738 |
| Gürköy Mahallesi | CHP | %56,8 | %29,3 | %92,4 | 774 |
| Gürleyk Mahallesi | CHP | %61,2 | %28,1 | %95,1 | 672 |
| Hürriyet Mahallesi | CHP | %57,4 | %23,8 | %77,8 | 2.814 |
| Kapukargın Mahallesi | CHP | %65,6 | %27,0 | %96,3 | 1.196 |
| Karacaağaç Mahallesi | CHP | %53,2 | %40,7 | %96,2 | 264 |
| Karaçalı Mahallesi | CHP | %58,8 | %23,9 | %77,2 | 7.737 |
| Kargınkürü Mahallesi | CHP | %57,0 | %32,1 | %93,2 | 1.042 |
| Kavacık Mahallesi | CHP | %49,2 | %39,0 | %95,4 | 218 |
| Kayadibi Mahallesi | CHP | %50,7 | %43,3 | %95,8 | 309 |
| Kızılkaya Mahallesi | CHP | %55,6 | %36,4 | %98,9 | 370 |
| Merkez Mahallesi | CHP | %55,0 | %26,4 | %77,0 | 6.872 |
| Narlı Mahallesi | CHP | %58,3 | %30,0 | %93,7 | 413 |
| Sabunlu Mahallesi | CHP | %51,9 | %42,7 | %96,8 | 283 |
| Söğütlüyurt Mahallesi | CHP | %56,1 | %24,9 | %76,1 | 2.004 |
| Şerefler Mahallesi | CHP | %53,9 | %34,9 | %90,6 | 1.371 |
| Taşbaşı Mahallesi | AK Parti | %39,0 | %47,4 | %94,3 | 349 |
İlgili sonuçlar