Köyceğiz 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Köyceğiz sonuçlarında CHP %55,1 ile birinci, AK Parti %33,8 ile ikinci; fark 21,2 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 20,5 puan üstünde. 25 mahalle ve köy arasından 19'unda CHP önde. CHP en güçlü Kavakarası Mahallesi (%70,1); AK Parti en güçlü Sultaniye Mahallesi (%70,8). Katılım %86,0 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Köyceğiz 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Köyceğiz, Muğla, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Köyceğiz | Muğla | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 14.316 | %55,1 | %49,7 | %34,5 | +20,5 |
| AK Parti | 8.799 | %33,8 | %25,8 | %32,4 | +1,4 |
| İYİ Parti | 1.183 | %4,5 | %8,5 | %4,6 | −0,0 |
| TİP | 418 | %1,6 | %1,7 | %0,6 | +1,0 |
| TKP | 366 | %1,4 | %0,3 | %0,2 | +1,2 |
| Zafer Partisi | 279 | %1,1 | %2,0 | %2,4 | −1,4 |
| Yeniden Refah | 258 | %1,0 | %1,0 | %7,0 | −6,0 |
| DEM Parti | 119 | %0,5 | %2,1 | %5,8 | −5,3 |
| BTP | 95 | %0,4 | %0,3 | %0,4 | −0,0 |
| Saadet | 49 | %0,2 | %0,4 | %1,3 | −1,1 |
| Vatan Partisi | 38 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| EMEP | 32 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | +0,0 |
| HÜDA PAR | 31 | %0,1 | %0,1 | %0,7 | −0,6 |
| SOL Parti | 21 | %0,1 | %0,3 | %0,2 | −0,1 |
Köyceğiz seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 108 | 31.896 | 27.433 | %86,0 | 26.004 | 1.429 |
Köyceğiz mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akköprü Mahallesi | CHP | %47,4 | %46,0 | %95,3 | 752 |
| Balcılar Mahallesi | CHP | %49,7 | %43,7 | %97,8 | 184 |
| Beyobası Mahallesi | CHP | %60,0 | %30,5 | %87,0 | 2.456 |
| Çandır Mahallesi | CHP | %59,1 | %29,9 | %93,9 | 376 |
| Çayhisar Mahallesi | AK Parti | %41,0 | %51,8 | %94,7 | 380 |
| Döğüşbelen Mahallesi | CHP | %54,7 | %33,2 | %87,1 | 1.265 |
| Ekincik Mahallesi | AK Parti | %36,0 | %56,5 | %96,1 | 381 |
| Gelişim Mahallesi | CHP | %63,1 | %20,9 | %79,1 | 3.232 |
| Gülpınar Mahallesi | CHP | %65,8 | %18,5 | %78,9 | 2.631 |
| Hamitköy Mahallesi | CHP | %68,4 | %27,8 | %91,5 | 1.041 |
| Karaçam Mahallesi | CHP | %53,1 | %38,9 | %98,9 | 189 |
| Kavakarası Mahallesi | CHP | %70,1 | %19,7 | %90,9 | 580 |
| Köyceğiz Mahallesi | CHP | %54,6 | %40,5 | %90,4 | 840 |
| Otmanlar Mahallesi | AK Parti | %41,5 | %51,2 | %88,5 | 747 |
| Pınar Mahallesi | AK Parti | %42,6 | %49,0 | %87,8 | 2.467 |
| Sazak Mahallesi | AK Parti | %21,5 | %65,4 | %91,6 | 273 |
| Sultaniye Mahallesi | AK Parti | %23,8 | %70,8 | %96,8 | 222 |
| Toparlar Mahallesi | CHP | %48,9 | %39,9 | %84,2 | 4.222 |
| Ulucami Mahallesi | CHP | %64,5 | %16,5 | %81,0 | 1.958 |
| Yangı Mahallesi | CHP | %54,3 | %34,0 | %86,1 | 1.449 |
| Yayla Mahallesi | CHP | %55,6 | %39,4 | %93,5 | 433 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %62,2 | %23,5 | %80,9 | 2.108 |
| Yeşilköy Mahallesi | CHP | %55,5 | %36,8 | %93,9 | 539 |
| Zaferler Mahallesi | CHP | %58,6 | %35,6 | %93,7 | 495 |
| Zeytinalanı Mahallesi | CHP | %49,0 | %41,9 | %89,6 | 2.676 |
İlgili sonuçlar