Kepenek Köyü 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları

Kepenek Köyü sonuçlarında DEM Parti %29,7 ile birinci, AK Parti %24,9 ile ikinci; fark 4,8 puan. DEM Parti burada Türkiye ortalamasının (%5,8) 23,9 puan üstünde. Yeniden Refah Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %16,0 (+9,0 puan). DEM Parti oy oranında Muş Merkez ilçesindeki 148 mahalle ve köy arasında 99'uncu sırada. 6 sandık, 2.045 kayıtlı seçmen. Katılım %78,0 (Türkiye %78,4).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Kepenek Köyü 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Kepenek Köyü, Muş Merkez, Muş, Türkiye karşılaştırması
PartiOyKepenek KöyüMuş MerkezMuşTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
DEM Parti377%29,7%36,3%43,2%5,8+23,9
AK Parti316%24,9%25,4%25,2%32,4−7,6
Yeniden Refah203%16,0%12,7%9,1%7,0+9,0
İYİ Parti89%7,0%4,0%3,6%4,6+2,4
MHP66%5,2%3,1%4,2%6,6−1,4
Bağımsızlar44%3,5%3,4%1,6%0,3+3,1
CHP41%3,2%2,6%4,1%34,5−31,3
HÜDA PAR38%3,0%5,5%3,2%0,7+2,3
Saadet36%2,8%1,6%1,0%1,3+1,5
DEVA Partisi19%1,5%1,9%2,6%0,5+1,0
Zafer Partisi15%1,2%0,6%0,3%2,4−1,3
Büyük Birlik8%0,6%0,5%0,3%1,3−0,7
SOL Parti6%0,5%0,4%0,3%0,2+0,3
HAK-PAR5%0,4%0,7%0,3%0,0+0,4
BTP4%0,3%0,5%0,6%0,4−0,1
Vatan Partisi2%0,2%0,3%0,2%0,1+0,1
DSP2%0,2%0,3%0,1%0,1+0,0
Kepenek Köyü seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
62.0451.595%78,01.271324

Muş Merkez ilçesindeki diğer mahalle ve köyler