Yarpuzlu Köyü 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları

Yarpuzlu Köyü sonuçlarında MHP %30,1 ile birinci, AK Parti %26,5 ile ikinci; fark 3,6 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%6,6) 23,5 puan üstünde. DEM Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %14,8 (+9,0 puan). MHP oy oranında Muş Merkez ilçesindeki 148 mahalle ve köy arasında 2'nci sırada. 3 sandık, 799 kayıtlı seçmen. Katılım %92,2 (Türkiye %78,4).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Yarpuzlu Köyü 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Yarpuzlu Köyü, Muş Merkez, Muş, Türkiye karşılaştırması
PartiOyYarpuzlu KöyüMuş MerkezMuşTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
MHP218%30,1%3,1%4,2%6,6+23,5
AK Parti192%26,5%25,4%25,2%32,4−5,9
DEM Parti107%14,8%36,3%43,2%5,8+9,0
Bağımsızlar59%8,1%3,4%1,6%0,3+7,8
Yeniden Refah48%6,6%12,7%9,1%7,0−0,3
HÜDA PAR33%4,6%5,5%3,2%0,7+3,9
CHP25%3,4%2,6%4,1%34,5−31,1
İYİ Parti16%2,2%4,0%3,6%4,6−2,4
DEVA Partisi13%1,8%1,9%2,6%0,5+1,3
DSP6%0,8%0,3%0,1%0,1+0,7
Büyük Birlik5%0,7%0,5%0,3%1,3−0,6
BTP1%0,1%0,5%0,6%0,4−0,2
Zafer Partisi1%0,1%0,6%0,3%2,4−2,3
SOL Parti1%0,1%0,4%0,3%0,2−0,0
Yarpuzlu Köyü seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
3799737%92,272512

Muş Merkez ilçesindeki diğer mahalle ve köyler