Güçlükonak 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Güçlükonak sonuçlarında DEM Parti %40,3 ile birinci, AK Parti %33,3 ile ikinci; fark 7,0 puan. DEM Parti burada Türkiye ortalamasının (%5,8) 34,5 puan üstünde. Gelecek Partisi Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %6,1 (+5,9 puan). 24 mahalle ve köy arasından 18'inde DEM Parti önde. DEM Parti en güçlü Taşkonak Köyü (%84,0); AK Parti en güçlü Eskiyapı Köyü (%90,9). Katılım %83,7 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Güçlükonak 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Güçlükonak, Şırnak, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Güçlükonak | Şırnak | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| DEM Parti | 2.494 | %40,3 | %55,5 | %5,8 | +34,5 |
| AK Parti | 2.062 | %33,3 | %24,2 | %32,4 | +0,9 |
| CHP | 783 | %12,6 | %5,7 | %34,5 | −21,9 |
| Gelecek Partisi | 375 | %6,1 | %3,9 | %0,1 | +5,9 |
| Zafer Partisi | 152 | %2,5 | %1,8 | %2,4 | +0,0 |
| Yeniden Refah | 113 | %1,8 | %1,9 | %7,0 | −5,1 |
| DEVA Partisi | 90 | %1,5 | %0,4 | %0,5 | +1,0 |
| SOL Parti | 52 | %0,8 | %0,2 | %0,2 | +0,7 |
| BTP | 42 | %0,7 | %0,5 | %0,4 | +0,3 |
| HÜDA PAR | 32 | %0,5 | %3,6 | %0,7 | −0,2 |
Güçlükonak seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 37 | 7.964 | 6.669 | %83,7 | 6.195 | 474 |
Güçlükonak mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | DEM Parti | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçakuşak Köyü | DEM Parti | %57,0 | %26,0 | %80,8 | 281 |
| Akdizgin Köyü | DEM Parti | %46,4 | %11,9 | %81,5 | 200 |
| Bağlar Mahallesi | AK Parti | %24,9 | %31,5 | %86,6 | 1.346 |
| Boyuncuk Köyü | DEM Parti | %57,7 | %21,4 | %71,5 | 512 |
| Çevrimli Köyü | AK Parti | %14,5 | %79,8 | %72,8 | 180 |
| Çobankazanı Köyü | DEM Parti | %80,9 | %9,5 | %83,9 | 248 |
| Dağyeli Köyü | DEM Parti | %79,0 | %1,2 | %71,5 | 123 |
| Damlabaşı Köyü | DEM Parti | %78,8 | %11,1 | %90,2 | 256 |
| Damlarca Köyü | DEM Parti | %60,4 | %28,1 | %76,3 | 131 |
| Demirboğaz Köyü | DEM Parti | %50,0 | %42,9 | %100,0 | 15 |
| Düğünyurdu Köyü | DEM Parti | %73,7 | %10,6 | %84,4 | 372 |
| Eskiyapı Köyü | AK Parti | %4,5 | %90,9 | %109,1 | 22 |
| Fındık-Bahçelievler Mahallesi | AK Parti | %26,7 | %51,6 | %82,1 | 541 |
| Fındık-Cumhuriyet Mahallesi | DEM Parti | %45,6 | %28,0 | %88,8 | 160 |
| Fındık-Gümüşyazı Mahallesi | DEM Parti | %48,9 | %43,6 | %90,3 | 579 |
| Fındık-Karşıyaka Mahallesi | DEM Parti | %49,3 | %35,7 | %92,4 | 238 |
| Koçtepe Köyü | DEM Parti | %55,0 | %29,6 | %87,4 | 430 |
| Ormaniçi Köyü | DEM Parti | %59,4 | %35,6 | %70,5 | 149 |
| Sağkol Köyü | DEM Parti | %58,9 | %28,6 | %96,8 | 62 |
| Taşkonak Köyü | DEM Parti | %84,0 | %4,0 | %65,8 | 38 |
| Yağızoymak Köyü | Gelecek Partisi | %7,7 | %0,0 | %26,4 | 53 |
| Yağmurkuyusu Köyü | DEM Parti | %55,9 | %21,6 | %94,9 | 118 |
| Yatağankaya Köyü | DEM Parti | %51,4 | %34,3 | %75,5 | 49 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %16,4 | %43,5 | %84,8 | 1.861 |
İlgili sonuçlar