Hozat 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Hozat sonuçlarında CHP %27,6 ile birinci, Bağımsızlar %27,6 ile ikinci; fark 0,0 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 6,9 puan altında. Bağımsızlar Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %27,6 (+27,3 puan). 32 mahalle ve köy arasından 11'inde CHP önde. CHP en güçlü Karacaköy (%65,0); Bağımsızlar en güçlü Çaytaşı Köyü (%61,4). Katılım %80,9 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Hozat 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Hozat, Tunceli, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Hozat | Tunceli | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 990 | %27,6 | %35,1 | %34,5 | −6,9 |
| Bağımsızlar | 990 | %27,6 | %14,1 | %0,3 | +27,3 |
| TİP | 870 | %24,3 | %1,7 | %0,6 | +23,7 |
| AK Parti | 536 | %15,0 | %16,2 | %32,4 | −17,5 |
| TKP | 92 | %2,6 | %1,2 | %0,2 | +2,3 |
| BTP | 43 | %1,2 | %0,8 | %0,4 | +0,8 |
| Büyük Birlik | 23 | %0,6 | %0,4 | %1,3 | −0,6 |
| DEVA Partisi | 17 | %0,5 | %0,6 | %0,5 | +0,0 |
| Saadet | 10 | %0,3 | %0,2 | %1,3 | −1,0 |
| HÜDA PAR | 7 | %0,2 | %0,2 | %0,7 | −0,5 |
| Vatan Partisi | 4 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | +0,0 |
Hozat seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 38 | 4.712 | 3.811 | %80,9 | 3.582 | 229 |
Hozat mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | Bağımsızlar | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akpınar Köyü | TİP | %22,8 | %3,5 | %70,2 | 84 |
| Alancık Köyü | Bağımsızlar | %27,8 | %33,3 | %83,7 | 43 |
| Altınçevre Köyü | AK Parti | %21,7 | %17,4 | %83,9 | 87 |
| Balkaynar Köyü | CHP | %60,0 | %14,3 | %89,9 | 79 |
| Beşelma Köyü | TİP | %6,7 | %40,0 | %83,3 | 18 |
| Bilekli Köyü | TİP | %30,8 | %15,4 | %73,0 | 37 |
| Boydaş Köyü | TİP | %26,3 | %5,3 | %90,5 | 21 |
| Buzlupınar Köyü | Bağımsızlar | %15,9 | %50,0 | %91,3 | 92 |
| Çağlarca Köyü | TİP | %15,4 | %24,8 | %86,9 | 137 |
| Çaytaşı Köyü | Bağımsızlar | %22,7 | %61,4 | %88,9 | 108 |
| Çığırlı Köyü | CHP | %44,3 | %25,7 | %86,0 | 86 |
| Dalören Köyü | CHP | %41,5 | %13,2 | %78,9 | 71 |
| Dervişcemal Köyü | TİP | %35,2 | %22,2 | %69,1 | 81 |
| Diyap Ağa Mahallesi | Bağımsızlar | %26,3 | %32,0 | %75,5 | 826 |
| Dr. Alpay Karaağaç Mahallesi | CHP | %29,7 | %25,5 | %81,6 | 1.004 |
| Fikripaşa Mahallesi | CHP | %26,8 | %25,8 | %80,0 | 401 |
| Geçimli Köyü | TİP | %12,8 | %12,8 | %65,8 | 73 |
| İnköy | Bağımsızlar | %19,0 | %58,9 | %79,4 | 209 |
| Kalecik Köyü | TİP | %21,4 | %14,3 | %82,7 | 52 |
| Karabakır Köyü | TİP | %26,3 | %18,8 | %76,6 | 107 |
| Karacaköy | CHP | %65,0 | %10,0 | %90,9 | 22 |
| Karaçavuş Köyü | TİP | %13,5 | %10,8 | %80,9 | 47 |
| Kardelen Köyü | Bağımsızlar | %21,3 | %39,3 | %80,2 | 116 |
| Kavuktepe Köyü | TİP | %27,8 | %23,6 | %98,7 | 75 |
| Koruköy | CHP | %57,1 | %7,1 | %116,7 | 12 |
| Köprübaşı Mahallesi | TİP | %25,1 | %21,6 | %85,4 | 418 |
| Sarısaltık Köyü | CHP | %29,8 | %29,8 | %82,5 | 57 |
| Taşıtlı Köyü | CHP | %60,0 | %6,0 | %79,4 | 63 |
| Türktaner Köyü | TİP | %20,9 | %25,4 | %83,1 | 83 |
| Uzundal Köyü | CHP | %64,3 | %7,1 | %82,4 | 17 |
| Yenidoğdu Köyü | Bağımsızlar | %21,1 | %40,4 | %75,7 | 148 |
| Yüceldi Köyü | CHP | %54,8 | %3,2 | %92,1 | 38 |
İlgili sonuçlar