Boğazlıyan 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Boğazlıyan sonuçlarında AK Parti %39,4 ile birinci, CHP %31,5 ile ikinci; fark 7,9 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%32,4) 6,9 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %17,2 (+10,6 puan). 53 mahalle ve köy arasından 26'sında AK Parti önde. AK Parti en güçlü Yenipazar-Yaraş Mahallesi (%70,3); CHP en güçlü Yazıkışla Köyü (%61,7). Katılım %86,9 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Boğazlıyan 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Boğazlıyan, Yozgat, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Boğazlıyan | Yozgat | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 8.549 | %39,4 | %34,7 | %32,4 | +6,9 |
| CHP | 6.835 | %31,5 | %11,1 | %34,5 | −3,0 |
| MHP | 3.741 | %17,2 | %32,8 | %6,6 | +10,6 |
| Yeniden Refah | 1.283 | %5,9 | %11,6 | %7,0 | −1,1 |
| İYİ Parti | 345 | %1,6 | %4,7 | %4,6 | −3,0 |
| Zafer Partisi | 287 | %1,3 | %0,1 | %2,4 | −1,1 |
| DEVA Partisi | 276 | %1,3 | %0,3 | %0,5 | +0,8 |
| Saadet | 104 | %0,5 | %0,9 | %1,3 | −0,8 |
| DSP | 74 | %0,3 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
| Büyük Birlik | 49 | %0,2 | %2,4 | %1,3 | −1,1 |
| DP | 45 | %0,2 | %0,1 | %0,3 | −0,1 |
| TİP | 26 | %0,1 | %0,2 | %0,6 | −0,5 |
| DEM Parti | 25 | %0,1 | %0,0 | %5,8 | −5,7 |
| Millet | 24 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | +0,0 |
| BTP | 23 | %0,1 | %0,2 | %0,4 | −0,3 |
| HÜDA PAR | 17 | %0,1 | %0,1 | %0,7 | −0,6 |
| Vatan Partisi | 11 | %0,1 | %0,0 | %0,1 | −0,1 |
Boğazlıyan seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 105 | 26.257 | 22.814 | %86,9 | 21.714 | 1.100 |
Boğazlıyan mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abdilli Köyü | CHP | %9,6 | %54,8 | %73,6 | 106 |
| Aşağı Karakoç Mahallesi | CHP | %34,5 | %54,7 | %97,5 | 159 |
| Aşağı Mahallesi | CHP | %40,0 | %44,4 | %87,8 | 1.617 |
| Bağlarbaşı Mahallesi | CHP | %40,1 | %40,6 | %87,3 | 2.229 |
| Bahariye Köyü | AK Parti | %44,1 | %28,2 | %90,1 | 263 |
| Bahçeler Mahallesi | CHP | %36,6 | %50,3 | %92,4 | 834 |
| Başhoroz Köyü | CHP | %27,2 | %40,4 | %92,9 | 127 |
| Belören Köyü | CHP | %34,7 | %42,2 | %92,2 | 166 |
| Çakmak Köyü | AK Parti | %42,8 | %36,7 | %89,3 | 522 |
| Çalapverdi Köyü | AK Parti | %45,1 | %33,8 | %75,3 | 433 |
| Çarşı Mahallesi | CHP | %41,0 | %43,0 | %82,6 | 1.521 |
| Dereçepni Köyü | AK Parti | %34,2 | %19,3 | %82,0 | 205 |
| Devecipınar Köyü | CHP | %16,3 | %47,8 | %87,3 | 306 |
| Esentepe Köyü | AK Parti | %47,2 | %20,2 | %85,0 | 107 |
| Gövdecili Köyü | AK Parti | %35,6 | %32,9 | %75,0 | 100 |
| Güveçli Köyü | CHP | %23,7 | %35,5 | %81,8 | 99 |
| Karakuyu Köyü | AK Parti | %21,7 | %19,3 | %93,4 | 91 |
| Kaymakam Kemal Bey Mahallesi | AK Parti | %42,8 | %41,5 | %87,0 | 1.551 |
| Kemaliye Mahallesi | CHP | %40,7 | %42,8 | %87,6 | 1.053 |
| Mevlana Mahallesi | CHP | %37,6 | %43,5 | %89,6 | 2.625 |
| Müftükışla Köyü | Yeniden Refah | %19,7 | %16,4 | %68,9 | 90 |
| Oğulcuk Köyü | AK Parti | %38,5 | %37,2 | %90,3 | 93 |
| Ovakent-Aşağıhasinli Mahallesi | AK Parti | %37,7 | %16,0 | %91,1 | 190 |
| Ovakent-Camii Kebir Mahallesi | AK Parti | %42,3 | %3,3 | %95,3 | 665 |
| Ovakent-Mevlana Mahallesi | MHP | %27,7 | %9,9 | %94,0 | 283 |
| Ovakent-Namık Kemal Mahallesi | MHP | %28,7 | %12,2 | %95,3 | 600 |
| Özler Köyü | AK Parti | %49,9 | %19,0 | %70,8 | 893 |
| Poyrazlı Köyü | AK Parti | %42,4 | %24,6 | %83,6 | 146 |
| Sırçalı-Fatih Mahallesi | MHP | %42,5 | %4,0 | %70,4 | 483 |
| Sırçalı-Mevlana Mahallesi | AK Parti | %43,4 | %8,9 | %66,8 | 716 |
| Uzunlu-Bahçelievler Mahallesi | CHP | %45,2 | %48,4 | %81,6 | 196 |
| Uzunlu-Esentepe Mahallesi | CHP | %40,4 | %50,7 | %84,9 | 166 |
| Uzunlu-Kemaliye Mahallesi | AK Parti | %46,3 | %37,9 | %85,0 | 234 |
| Uzunlu-Koç Mahallesi | AK Parti | %57,8 | %32,7 | %87,7 | 309 |
| Uzunlu-Yenidoğan Mahallesi | CHP | %34,8 | %56,6 | %94,4 | 216 |
| Yamaçlı-Yeni Mahallesi | AK Parti | %50,1 | %7,8 | %93,1 | 720 |
| Yamaçlı-Yeşil Mahallesi | AK Parti | %48,4 | %5,9 | %92,6 | 651 |
| Yamaçlı-Zafer Mahallesi | MHP | %16,5 | %4,3 | %92,9 | 780 |
| Yapalak Köyü | MHP | %7,3 | %7,9 | %96,9 | 192 |
| Yazıçepni Köyü | MHP | %26,3 | %11,8 | %90,2 | 92 |
| Yazıkışla Köyü | CHP | %25,0 | %61,7 | %69,3 | 88 |
| Yenidoğan Mahallesi | CHP | %35,0 | %47,7 | %86,0 | 833 |
| Yenikışla Köyü | CHP | %30,8 | %60,0 | %91,8 | 147 |
| Yenipazar-Aşağısarıkaya Mahallesi | MHP | %35,4 | %1,7 | %92,1 | 529 |
| Yenipazar-Eğlence Mahallesi | AK Parti | %54,2 | %2,3 | %91,2 | 159 |
| Yenipazar-Karşıyaka Mahallesi | AK Parti | %49,1 | %12,2 | %94,6 | 351 |
| Yenipazar-Ömerli Mahallesi | MHP | %32,0 | %3,5 | %96,6 | 208 |
| Yenipazar-Selanik Mahallesi | AK Parti | %57,7 | %5,8 | %94,2 | 344 |
| Yenipazar-Yaraş Mahallesi | AK Parti | %70,3 | %5,4 | %81,3 | 48 |
| Yeşilhisar Köyü | AK Parti | %43,4 | %10,5 | %56,1 | 139 |
| Yoğunhisar Köyü | AK Parti | %43,3 | %24,4 | %86,2 | 385 |
| Yukarı Karakoç Mahallesi | AK Parti | %46,8 | %31,2 | %94,7 | 189 |
| Yukarı Mahallesi | AK Parti | %42,8 | %39,2 | %85,7 | 1.008 |
İlgili sonuçlar