Yerköy 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Yerköy sonuçlarında AK Parti %31,5 ile birinci, MHP %24,3 ile ikinci; fark 7,2 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%32,4) 1,0 puan altında. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %24,3 (+17,7 puan). 74 mahalle ve köy arasından 50'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Hacıuşağı Köyü (%80,4); MHP en güçlü Kömüşören Köyü (%53,5). Katılım %82,3 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Yerköy 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Yerköy, Yozgat, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Yerköy | Yozgat | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 6.490 | %31,5 | %34,7 | %32,4 | −1,0 |
| MHP | 5.013 | %24,3 | %32,8 | %6,6 | +17,7 |
| CHP | 4.156 | %20,1 | %11,1 | %34,5 | −14,4 |
| İYİ Parti | 2.840 | %13,8 | %4,7 | %4,6 | +9,2 |
| Yeniden Refah | 1.141 | %5,5 | %11,6 | %7,0 | −1,4 |
| Büyük Birlik | 410 | %2,0 | %2,4 | %1,3 | +0,7 |
| Saadet | 366 | %1,8 | %0,9 | %1,3 | +0,5 |
| DEM Parti | 48 | %0,2 | %0,0 | %5,8 | −5,6 |
| BTP | 41 | %0,2 | %0,2 | %0,4 | −0,2 |
| TİP | 40 | %0,2 | %0,2 | %0,6 | −0,4 |
| Millet | 35 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| DSP | 35 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| HÜDA PAR | 18 | %0,1 | %0,1 | %0,7 | −0,6 |
Yerköy seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 125 | 26.262 | 21.617 | %82,3 | 20.633 | 984 |
Yerköy mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| 100.yıl Mahallesi | AK Parti | %33,5 | %23,2 | %81,5 | 2.162 |
| Akpınar Köyü | AK Parti | %41,9 | %16,3 | %71,4 | 63 |
| Ali Galip Gençoğlu Mahallesi | MHP | %21,6 | %29,9 | %107,0 | 171 |
| Altmış Evler Mahallesi | AK Parti | %33,5 | %25,7 | %84,7 | 890 |
| Arifeoğlu Köyü | AK Parti | %41,5 | %22,0 | %100,8 | 126 |
| Arslanhacılı Köyü | CHP | %20,4 | %20,4 | %90,0 | 130 |
| Aşağıelmahacılı Köyü | AK Parti | %48,5 | %9,1 | %92,7 | 110 |
| Aşağıeyerci Köyü | MHP | %15,2 | %29,3 | %91,3 | 104 |
| Ayanoğlu Mahallesi | AK Parti | %28,5 | %24,0 | %80,8 | 5.475 |
| Aydıngün Köyü | AK Parti | %41,8 | %16,4 | %80,5 | 174 |
| Bağlarbaşı Mahallesi | AK Parti | %34,3 | %20,7 | %87,5 | 487 |
| Belkavak Köyü | İYİ Parti | %35,8 | %15,8 | %98,0 | 99 |
| Beserek Köyü | MHP | %27,7 | %43,1 | %101,5 | 65 |
| Bicikler Köyü | AK Parti | %37,5 | %20,0 | %72,7 | 55 |
| Buruncuk Köyü | AK Parti | %27,1 | %16,7 | %56,8 | 88 |
| Cakcak Köyü | AK Parti | %40,6 | %21,9 | %102,9 | 34 |
| Çakırhacılı Köyü | AK Parti | %56,8 | %15,1 | %84,8 | 230 |
| Çakırlar Köyü | AK Parti | %33,3 | %11,1 | %97,4 | 39 |
| Çalıklı Köyü | AK Parti | %46,2 | %12,8 | %60,4 | 134 |
| Çamdibi Köyü | AK Parti | %37,3 | %15,3 | %96,0 | 126 |
| Çamlıbel Köyü | AK Parti | %71,6 | %9,5 | %93,9 | 82 |
| Çayköy | AK Parti | %42,4 | %15,2 | %78,3 | 46 |
| Delice Köyü | MHP | %29,2 | %34,6 | %98,5 | 132 |
| Derebağ Köyü | AK Parti | %40,2 | %16,2 | %88,0 | 133 |
| Derecik Köyü | AK Parti | %27,5 | %25,0 | %88,9 | 45 |
| Erzurum Mahallesi | AK Parti | %27,8 | %25,9 | %80,9 | 1.749 |
| Göçerli Köyü | AK Parti | %31,7 | %30,0 | %94,2 | 69 |
| Gültepe Mahallesi | MHP | %25,0 | %28,4 | %81,3 | 1.689 |
| Gündoğdu Köyü | AK Parti | %41,7 | %20,8 | %64,9 | 74 |
| Hacıçeşmesi Köyü | AK Parti | %61,7 | %18,3 | %85,7 | 70 |
| Hacılı Köyü | AK Parti | %37,5 | %16,3 | %100,0 | 111 |
| Hacımusalı Köyü | AK Parti | %46,2 | %7,7 | %100,0 | 40 |
| Hacıosmanlı Köyü | AK Parti | %64,9 | %15,6 | %75,0 | 108 |
| Hacıuşağı Köyü | AK Parti | %80,4 | %6,5 | %64,8 | 71 |
| Hargaşan Köyü | MHP | %22,6 | %38,7 | %93,1 | 101 |
| Haşim Kılıç Mahallesi | AK Parti | %28,6 | %26,1 | %78,7 | 3.038 |
| Hatip Köyü | AK Parti | %53,4 | %20,5 | %90,8 | 98 |
| Hüyük Mahallesi | AK Parti | %34,6 | %26,3 | %82,1 | 1.384 |
| İğdecik Köyü | AK Parti | %53,5 | %26,3 | %96,3 | 109 |
| Kahyaköy | AK Parti | %44,4 | %25,9 | %88,9 | 63 |
| Kale Mahallesi | MHP | %24,5 | %25,2 | %84,7 | 634 |
| Karaağaç Köyü | AK Parti | %28,6 | %21,4 | %71,7 | 60 |
| Karacaahmetli Köyü | MHP | %27,4 | %29,8 | %94,4 | 90 |
| Karacaosmanoğlu Köyü | AK Parti | %57,1 | %28,6 | %87,5 | 16 |
| Karacaşar Mahallesi | AK Parti | %26,8 | %26,8 | %83,1 | 680 |
| Karlı Köyü | AK Parti | %35,0 | %0,0 | %75,0 | 28 |
| Kayadibi Köyü | AK Parti | %60,4 | %8,5 | %67,5 | 157 |
| Kocaoğlu Köyü | AK Parti | %47,5 | %37,5 | %100,0 | 40 |
| Kömüşören Köyü | MHP | %25,6 | %53,5 | %63,2 | 68 |
| Kördeve Köyü | AK Parti | %27,9 | %27,9 | %78,7 | 94 |
| Köycü Köyü | MHP | %32,9 | %38,8 | %85,1 | 114 |
| Kumluca Köyü | Büyük Birlik | %26,9 | %23,1 | %83,0 | 94 |
| Küçükçalıklı Köyü | MHP | %32,8 | %42,6 | %57,9 | 114 |
| Küçüknefes Köyü | AK Parti | %52,7 | %21,8 | %96,6 | 116 |
| Orhan Köyü | MHP | %16,3 | %46,5 | %95,6 | 45 |
| Poyraz Köyü | AK Parti | %73,3 | %13,3 | %57,7 | 26 |
| Salihli Köyü | CHP | %16,7 | %20,8 | %104,0 | 25 |
| Saray Köyü | AK Parti | %38,7 | %23,1 | %86,8 | 562 |
| Sarıyaprak Köyü | CHP | %23,5 | %25,5 | %89,5 | 228 |
| Sedir Köyü | AK Parti | %49,5 | %20,6 | %90,7 | 118 |
| Sekili Köyü | Saadet | %20,7 | %12,8 | %82,9 | 414 |
| Selçuk Mahallesi | MHP | %23,0 | %25,0 | %77,0 | 761 |
| Susuz Köyü | AK Parti | %32,3 | %23,4 | %90,3 | 145 |
| Süleymanlı Köyü | AK Parti | %49,4 | %16,9 | %65,1 | 129 |
| Şentepe Mahallesi | AK Parti | %32,8 | %27,7 | %85,5 | 304 |
| Terzili Köyü | AK Parti | %53,6 | %20,2 | %96,2 | 183 |
| Topaç Köyü | AK Parti | %33,9 | %20,3 | %97,8 | 92 |
| Vefi Pandır Mahallesi | AK Parti | %28,2 | %26,9 | %83,1 | 603 |
| Yakuplu Köyü | MHP | %22,2 | %48,1 | %103,8 | 26 |
| Yerköy | Millet | %25,9 | %0,0 | %82,4 | 34 |
| Yukarıelmahacılı Köyü | CHP | %29,3 | %1,7 | %73,4 | 79 |
| Yukarıeyerci Köyü | Büyük Birlik | %15,7 | %0,0 | %64,6 | 79 |
| Yukarıihsangazili Köyü | MHP | %40,0 | %46,0 | %76,9 | 65 |
| Zincir Köyü | AK Parti | %53,4 | %15,5 | %93,8 | 65 |
İlgili sonuçlar