Suşehri 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Suşehri sonuçlarında BBP %37,0 ile birinci, AK Parti %36,3 ile ikinci; fark 0,7 puan. BBP burada Türkiye ortalamasının (%2,4) 34,7 puan üstünde. 87 mahalle ve köy arasından 39'unda BBP önde. BBP en güçlü Kozçukur Köyü (%83,1); AK Parti en güçlü Türkmenler Köyü (%90,6). Katılım %84,7 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Suşehri 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Suşehri, Sivas, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Suşehri | Sivas | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| BBP | 5.607 | %37,0 | %36,2 | %2,4 | +34,7 |
| AK Parti | 5.496 | %36,3 | %33,1 | %38,4 | −2,1 |
| MHP | 2.139 | %14,1 | %8,7 | %16,0 | −1,8 |
| Saadet | 888 | %5,9 | %5,5 | %5,2 | +0,7 |
| CHP | 720 | %4,8 | %12,7 | %23,1 | −18,3 |
| BTP | 119 | %0,8 | %0,7 | %0,4 | +0,4 |
| DSP | 114 | %0,8 | %1,5 | %2,9 | −2,1 |
| TKP | 54 | %0,4 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
Suşehri seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 112 | 18.301 | 15.492 | %84,7 | 15.137 | 355 |
Suşehri mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | BBP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçaağıl Köyü | BBP | %47,9 | %28,4 | %81,4 | 236 |
| Akıncı Köyü | AK Parti | %27,0 | %47,2 | %87,3 | 102 |
| Aksu Köyü | AK Parti | %36,6 | %55,2 | %84,7 | 274 |
| Akşar Köyü | BBP | %66,4 | %23,5 | %76,4 | 182 |
| Arpacı Köyü | AK Parti | %18,0 | %66,4 | %90,2 | 235 |
| Arpayazı Köyü | AK Parti | %16,7 | %83,3 | %60,0 | 40 |
| Aşağıakören Köyü | BBP | %79,5 | %12,0 | %78,5 | 107 |
| Aşağısarıca Köyü | BBP | %50,3 | %22,2 | %87,8 | 353 |
| Avculu Mahallesi | AK Parti | %37,8 | %44,9 | %97,0 | 135 |
| Balkara Köyü | BBP | %61,2 | %21,4 | %81,4 | 129 |
| Beydeğirmeni Köyü | BBP | %35,0 | %27,7 | %86,0 | 207 |
| Bostancık Köyü | BBP | %60,8 | %30,4 | %85,3 | 232 |
| Boyalıca Köyü | BBP | %50,0 | %23,2 | %73,2 | 112 |
| Büyükgüzel Köyü | AK Parti | %27,3 | %66,7 | %89,2 | 74 |
| Camiiorta Mahallesi | MHP | %29,7 | %21,3 | %88,1 | 436 |
| Camili Köyü | AK Parti | %19,8 | %73,9 | %77,6 | 143 |
| Cevizli Köyü | AK Parti | %11,0 | %76,8 | %86,5 | 96 |
| Cumhuriyet Mahallesi | BBP | %38,1 | %27,1 | %88,3 | 783 |
| Çakırlı Köyü | AK Parti | %20,8 | %60,1 | %96,1 | 178 |
| Çamlıdere Köyü | CHP | %7,7 | %23,1 | %100,0 | 13 |
| Çataloluk-Bakacak Mahallesi | AK Parti | %13,3 | %58,3 | %92,3 | 65 |
| Çataloluk-Kılıçlar Mahallesi | AK Parti | %30,8 | %46,2 | %88,9 | 162 |
| Çataloluk-Merkez Mahallesi | MHP | %23,7 | %33,4 | %85,7 | 475 |
| Çataloluk-Selpinti Mahallesi | BBP | %53,6 | %13,0 | %89,6 | 77 |
| Çitlice Köyü | BBP | %38,5 | %34,1 | %94,8 | 96 |
| Çokrak Köyü | AK Parti | %28,0 | %44,0 | %92,6 | 27 |
| Elmaseki Köyü | BBP | %53,5 | %46,5 | %97,8 | 45 |
| Erence Köyü | AK Parti | %40,1 | %52,8 | %76,4 | 191 |
| Esenyaka Köyü | AK Parti | %23,0 | %51,0 | %84,5 | 432 |
| Eskimeşe Köyü | AK Parti | %24,8 | %38,6 | %84,6 | 123 |
| Eskişar Köyü | BBP | %40,0 | %24,7 | %85,9 | 99 |
| Eskitoprak Köyü | BBP | %48,9 | %44,7 | %78,7 | 61 |
| Gelengeç Köyü | CHP | %31,8 | %27,3 | %100,0 | 52 |
| Gökçekaş Köyü | AK Parti | %22,9 | %49,5 | %82,1 | 229 |
| Gökçekent Karaağaç Köyü | AK Parti | %4,1 | %80,8 | %94,8 | 77 |
| Gökçekent Köyü | CHP | %6,3 | %11,4 | %81,4 | 97 |
| Göllüköy Mahallesi | AK Parti | %17,3 | %50,0 | %98,1 | 108 |
| Gönüloğlu Mahallesi | BBP | %34,3 | %28,7 | %82,1 | 1.450 |
| Gözköy | AK Parti | %36,7 | %40,2 | %81,9 | 249 |
| Güdeli Köyü | BBP | %58,4 | %29,9 | %84,4 | 96 |
| Gümüştaş Köyü | AK Parti | %8,8 | %82,5 | %87,2 | 94 |
| Güneyli Köyü | AK Parti | %32,8 | %59,0 | %83,2 | 149 |
| Güngören Köyü | AK Parti | %34,1 | %45,5 | %89,0 | 100 |
| Günlüce Köyü | BBP | %79,5 | %10,7 | %78,2 | 156 |
| Hödücek Köyü | AK Parti | %38,9 | %50,0 | %71,2 | 52 |
| Kaleköy | AK Parti | %3,8 | %89,6 | %75,4 | 142 |
| Karacaören Köyü | BBP | %47,0 | %47,0 | %72,6 | 186 |
| Karalar Köyü | AK Parti | %42,9 | %50,0 | %74,2 | 151 |
| Karşıyaka Mahallesi | AK Parti | %16,5 | %62,0 | %92,1 | 341 |
| Kavşıt Köyü | AK Parti | %14,3 | %68,3 | %83,3 | 78 |
| Kayadelen Köyü | — | %0,0 | %0,0 | %0,0 | 9 |
| Kekeç Köyü | AK Parti | %41,4 | %48,6 | %86,5 | 170 |
| Kemalli Köyü | AK Parti | %37,5 | %50,0 | %53,3 | 30 |
| Kemalpaşa Mahallesi | BBP | %36,9 | %33,3 | %86,6 | 1.738 |
| Kesikkaş Köyü | BBP | %56,4 | %35,9 | %87,0 | 46 |
| Kışlalar Mahallesi | CHP | %14,3 | %33,3 | %100,0 | 21 |
| Kızıltaş Köyü | AK Parti | %6,7 | %73,3 | %94,7 | 19 |
| Kiziryurdu Köyü | AK Parti | %2,9 | %48,6 | %70,0 | 50 |
| Kozçukur Köyü | BBP | %83,1 | %5,9 | %75,5 | 184 |
| Kurugöl Köyü | AK Parti | %42,3 | %53,8 | %96,3 | 27 |
| Kuzdere Köyü | BBP | %53,1 | %36,7 | %74,6 | 67 |
| Küçükgüzel Köyü | BBP | %31,8 | %22,7 | %104,8 | 21 |
| Merkez Karaağaç Köyü | BBP | %44,4 | %35,8 | %84,4 | 96 |
| Olucak Köyü | AK Parti | %34,1 | %47,7 | %88,2 | 51 |
| Öksülü Mahallesi | AK Parti | %32,7 | %40,0 | %96,5 | 115 |
| Polat Köyü | AK Parti | %26,7 | %43,3 | %95,2 | 63 |
| Sağpazar Köyü | AK Parti | %35,1 | %37,8 | %75,5 | 98 |
| Saraycık Köyü | BBP | %51,3 | %48,7 | %79,6 | 49 |
| Solak Köyü | BBP | %58,0 | %39,0 | %84,3 | 121 |
| Sökün Köyü | AK Parti | %38,9 | %45,3 | %90,7 | 107 |
| Şarköy | BBP | %54,2 | %18,1 | %78,3 | 92 |
| Taklak Köyü | CHP | %18,3 | %35,2 | %82,2 | 90 |
| Taşbayır Köyü | BBP | %53,3 | %31,1 | %74,1 | 166 |
| Taşköprü Mahallesi | BBP | %40,5 | %27,8 | %84,3 | 1.534 |
| Tatarköy | BBP | %61,2 | %28,7 | %81,9 | 226 |
| Tepeardı Mahallesi | BBP | %34,6 | %33,2 | %84,3 | 356 |
| Türkmenler Köyü | AK Parti | %6,3 | %90,6 | %86,5 | 74 |
| Üzümlü Köyü | BBP | %59,8 | %27,2 | %91,1 | 101 |
| Yalnızbağlar Mahallesi | BBP | %34,9 | %31,1 | %84,7 | 1.689 |
| Yamaç Köyü | BBP | %68,0 | %22,0 | %74,6 | 67 |
| Yaygınsöğüt Köyü | BBP | %48,5 | %41,9 | %88,3 | 154 |
| Yelkesen Köyü | BBP | %61,1 | %19,4 | %84,9 | 219 |
| Yeni Mahallesi | MHP | %31,5 | %25,3 | %83,8 | 290 |
| Yeşilyayla Köyü | BBP | %47,8 | %23,3 | %87,0 | 185 |
| Yoncalı Köyü | BBP | %47,4 | %13,2 | %92,7 | 41 |
| Yukarıakören Köyü | BBP | %47,4 | %46,7 | %86,5 | 156 |
| Yürekli Köyü | AK Parti | %5,1 | %82,1 | %75,0 | 52 |
İlgili sonuçlar