Beykoz 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Beykoz sonuçlarında Evet %58,1 ile birinci, Hayır %41,9 ile ikinci; fark 16,1 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 0,2 puan üstünde. 45 mahalle ve köy arasından 31'inde Evet önde. Evet en güçlü Çavuşbaşı Çiftlik Mahallesi (%87,4); Hayır en güçlü Acarlar Mahallesi (%83,9). Katılım %75,9 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Beykoz 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Beykoz, İstanbul, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Beykoz | İstanbul | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 76.963 | %58,1 | %54,9 | %57,9 | +0,2 |
| Hayır | 55.576 | %41,9 | %45,1 | %42,1 | −0,2 |
Beykoz seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 450 | 177.417 | 134.700 | %75,9 | 132.539 | 2.161 |
Beykoz mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Acarlar Mahallesi | Hayır | %16,1 | %83,9 | %75,1 | 4.269 |
| Akbaba Köyü | Evet | %62,5 | %37,5 | %82,5 | 1.931 |
| Alibahadır Köyü | Evet | %52,2 | %47,8 | %81,2 | 586 |
| Anadolu Hisarı Mahallesi | Hayır | %31,3 | %68,7 | %75,2 | 1.968 |
| Anadolu Kavağı Mahallesi | Hayır | %36,5 | %63,5 | %81,6 | 984 |
| Anadolufeneri Köyü | Evet | %67,2 | %32,8 | %88,1 | 523 |
| Baklacı Mahallesi | Evet | %83,8 | %16,2 | %82,4 | 2.004 |
| Bozhane Köyü | Hayır | %41,8 | %58,2 | %90,9 | 341 |
| Cumhuriyet Köyü | Evet | %72,8 | %27,2 | %85,8 | 1.133 |
| Çamlıbahçe Mahallesi | Evet | %56,5 | %43,5 | %79,3 | 4.675 |
| Çavuşbaşı Çiftlik Mahallesi | Evet | %87,4 | %12,6 | %77,6 | 3.249 |
| Çengeldere Mahallesi | Evet | %81,1 | %18,9 | %77,9 | 3.040 |
| Çiğdem Mahallesi | Hayır | %49,8 | %50,2 | %74,8 | 9.051 |
| Çubuklu Mahallesi | Evet | %63,1 | %36,9 | %73,6 | 16.332 |
| Dereseki Köyü | Evet | %56,3 | %43,7 | %81,8 | 1.099 |
| Elmalı Köyü | Evet | %75,4 | %24,6 | %82,0 | 1.873 |
| Fatih Mahallesi | Evet | %71,2 | %28,8 | %74,8 | 2.786 |
| Göksu Mahallesi | Hayır | %49,5 | %50,5 | %74,9 | 2.104 |
| Göllü Köyü | Hayır | %32,2 | %67,8 | %90,0 | 170 |
| Görele Köyü | Evet | %55,9 | %44,1 | %78,3 | 1.258 |
| Göztepe Mahallesi | Hayır | %28,9 | %71,1 | %75,2 | 5.783 |
| Gümüşsuyu Mahallesi | Evet | %62,5 | %37,5 | %76,2 | 11.441 |
| İncirköy Mahallesi | Evet | %55,1 | %44,9 | %75,5 | 13.930 |
| İshaklı Köyü | Evet | %78,3 | %21,7 | %85,2 | 709 |
| Kanlıca Mahallesi | Hayır | %28,1 | %71,9 | %73,8 | 3.454 |
| Kavacık Mahallesi | Evet | %54,8 | %45,2 | %74,7 | 15.867 |
| Kaynarca Köyü | Evet | %79,3 | %20,7 | %82,3 | 400 |
| Kılıçlı Köyü | Evet | %69,5 | %30,5 | %89,7 | 429 |
| Mahmutşevketpaşa Köyü | Evet | %67,6 | %32,4 | %84,2 | 1.237 |
| Merkez Mahallesi | Hayır | %49,6 | %50,4 | %74,0 | 4.653 |
| Ortaçeşme Mahallesi | Evet | %62,1 | %37,9 | %77,9 | 6.062 |
| Örnekköy | Evet | %77,6 | %22,4 | %80,1 | 2.294 |
| Öyümce Köyü | Hayır | %32,5 | %67,5 | %83,6 | 342 |
| Paşabahçe Mahallesi | Hayır | %35,9 | %64,1 | %77,1 | 3.506 |
| Paşamandıra Köyü | Evet | %83,4 | %16,6 | %91,9 | 631 |
| Polonez Köyü | Hayır | %34,3 | %65,7 | %80,3 | 305 |
| Poyraz Köyü | Evet | %77,1 | %22,9 | %82,1 | 693 |
| Riva Köyü | Evet | %61,5 | %38,5 | %69,0 | 1.036 |
| Rüzgarlıbahçe Mahallesi | Evet | %67,5 | %32,5 | %75,2 | 5.796 |
| Soğuksu Mahallesi | Evet | %56,7 | %43,3 | %74,2 | 7.482 |
| Tokatköy Mahallesi | Evet | %66,6 | %33,4 | %76,0 | 10.712 |
| Yalıköy Mahallesi | Hayır | %44,5 | %55,5 | %76,8 | 4.254 |
| Yavuz Selim Mahallesi | Evet | %77,8 | %22,2 | %81,2 | 2.874 |
| Yeni Mahalle Mahallesi | Evet | %66,7 | %33,3 | %70,2 | 13.591 |
| Zerzavatçı Köyü | Evet | %74,9 | %25,1 | %86,4 | 560 |
İlgili sonuçlar