Zeytinburnu 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Zeytinburnu sonuçlarında Evet %58,9 ile birinci, Hayır %41,1 ile ikinci; fark 17,9 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 1,1 puan üstünde. 13 mahalle ve köy arasından 13'ünde Evet önde. Evet en güçlü Maltepe Mahallesi (%69,3); Hayır en güçlü Gökalp Mahallesi (%49,1). Katılım %68,5 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Zeytinburnu 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Zeytinburnu, İstanbul, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Zeytinburnu | İstanbul | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 78.981 | %58,9 | %54,9 | %57,9 | +1,1 |
| Hayır | 55.030 | %41,1 | %45,1 | %42,1 | −1,1 |
Zeytinburnu seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 494 | 198.960 | 136.238 | %68,5 | 134.011 | 2.227 |
Zeytinburnu mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Beştelsiz Mahallesi | Evet | %58,0 | %42,0 | %68,9 | 18.483 |
| Çırpıcı Mahallesi | Evet | %60,6 | %39,4 | %66,8 | 20.396 |
| Gökalp Mahallesi | Evet | %50,9 | %49,1 | %69,2 | 14.819 |
| Kazlıçeşme Mahallesi | Evet | %63,9 | %36,1 | %56,2 | 981 |
| Maltepe Mahallesi | Evet | %69,3 | %30,7 | %58,9 | 151 |
| Merkezefendi Mahallesi | Evet | %62,2 | %37,8 | %72,6 | 14.488 |
| Nuripaşa Mahallesi | Evet | %60,9 | %39,1 | %68,3 | 18.742 |
| Seyitnizam Mahallesi | Evet | %63,7 | %36,3 | %71,4 | 15.723 |
| Sümer Mahallesi | Evet | %51,3 | %48,7 | %69,2 | 26.114 |
| Telsiz Mahallesi | Evet | %60,9 | %39,1 | %70,7 | 26.532 |
| Veliefendi Mahallesi | Evet | %59,8 | %40,2 | %65,0 | 19.958 |
| Yenidoğan Mahallesi | Evet | %59,3 | %40,7 | %67,0 | 7.421 |
| Yeşiltepe Mahallesi | Evet | %63,5 | %36,5 | %63,8 | 15.152 |
İlgili sonuçlar