Çekmeköy 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Çekmeköy sonuçlarında Evet %59,6 ile birinci, Hayır %40,4 ile ikinci; fark 19,2 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 1,7 puan üstünde. 21 mahalle ve köy arasından 18'inde Evet önde. Evet en güçlü Koçullu Köyü (%76,3); Hayır en güçlü Sırapınar Köyü (%58,4). Katılım %76,6 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çekmeköy 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Çekmeköy, İstanbul, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Çekmeköy | İstanbul | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 48.152 | %59,6 | %54,9 | %57,9 | +1,7 |
| Hayır | 32.669 | %40,4 | %45,1 | %42,1 | −1,7 |
Çekmeköy seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 268 | 107.372 | 82.282 | %76,6 | 80.821 | 1.461 |
Çekmeköy mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alemdağ Mahallesi | Evet | %58,1 | %41,9 | %79,1 | 2.940 |
| Aydınlar Mahallesi | Hayır | %48,5 | %51,5 | %78,1 | 5.399 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %67,4 | %32,6 | %70,5 | 4.604 |
| Çamlık Mahallesi | Evet | %59,2 | %40,8 | %77,8 | 10.633 |
| Çatalmeşe Mahallesi | Evet | %69,6 | %30,4 | %75,0 | 4.545 |
| Ekşioğlu Mahallesi | Evet | %76,3 | %23,7 | %75,1 | 4.533 |
| Güngören Mahallesi | Evet | %69,0 | %31,0 | %73,0 | 3.231 |
| Hamidiye Mahallesi | Evet | %52,8 | %47,2 | %77,1 | 13.589 |
| Hüseyinli Köyü | Evet | %56,5 | %43,5 | %88,2 | 557 |
| Kirazlıdere Mahallesi | Evet | %55,2 | %44,8 | %77,0 | 3.986 |
| Koçullu Köyü | Evet | %76,3 | %23,7 | %85,4 | 922 |
| Mehmet Akif Mahallesi | Evet | %61,7 | %38,3 | %75,9 | 13.246 |
| Merkez Mahallesi | Evet | %65,7 | %34,3 | %78,3 | 8.037 |
| Mimar Sinan Mahallesi | Evet | %50,2 | %49,8 | %78,0 | 11.982 |
| Nişantepe Mahallesi | Evet | %61,4 | %38,6 | %75,0 | 2.955 |
| Ömerli Mahallesi | Hayır | %42,9 | %57,1 | %82,8 | 2.655 |
| Reşadiye Köyü | Evet | %61,7 | %38,3 | %82,8 | 1.479 |
| Sırapınar Köyü | Hayır | %41,6 | %58,4 | %81,6 | 572 |
| Soğukpınar Mahallesi | Evet | %73,5 | %26,5 | %72,6 | 4.137 |
| Sultançiftliği Mahallesi | Evet | %59,2 | %40,8 | %73,8 | 5.168 |
| Taşdelen Mahallesi | Evet | %68,5 | %31,5 | %73,4 | 2.202 |
İlgili sonuçlar