Hüyük 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Hüyük sonuçlarında Evet %65,6 ile birinci, Hayır %34,4 ile ikinci; fark 31,2 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 7,8 puan üstünde. 39 mahalle ve köy arasından 30'unda Evet önde. Evet en güçlü Göçeri-Merkez Mahallesi (%92,1); Hayır en güçlü Çavuş-Vali Kemal Katıtaş Mahallesi (%70,3). Katılım %84,8 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Hüyük 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Hüyük, Konya, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Hüyük | Konya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 7.647 | %65,6 | %78,1 | %57,9 | +7,8 |
| Hayır | 4.008 | %34,4 | %21,9 | %42,1 | −7,8 |
Hüyük seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 53 | 14.126 | 11.975 | %84,8 | 11.655 | 320 |
Hüyük mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akdağ Mahallesi | Evet | %59,7 | %40,3 | %87,3 | 511 |
| Bahçeli Evler Mahallesi | Hayır | %42,6 | %57,4 | %79,6 | 933 |
| Başlamış Köyü | Evet | %78,0 | %22,0 | %85,2 | 169 |
| Budak Köyü | Evet | %52,8 | %47,2 | %94,3 | 437 |
| Burunsuz-Merkez Mahallesi | Evet | %62,0 | %38,0 | %72,0 | 601 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Hayır | %41,2 | %58,8 | %82,3 | 283 |
| Çamlıca-Merkez Mahallesi | Evet | %68,8 | %31,2 | %90,2 | 747 |
| Çavuş-Adalet Mahallesi | Hayır | %33,7 | %66,3 | %84,9 | 106 |
| Çavuş-Cumhuriyet Mahallesi | Hayır | %48,8 | %51,2 | %80,5 | 164 |
| Çavuş-Hürriyet Mahallesi | Hayır | %38,7 | %61,3 | %80,6 | 289 |
| Çavuş-Vali Kemal Katıtaş Mahallesi | Hayır | %29,7 | %70,3 | %83,3 | 227 |
| Çukurkent Köyü | Evet | %71,3 | %28,7 | %95,3 | 234 |
| Değirmenaltı Köyü | Evet | %75,1 | %24,9 | %89,6 | 231 |
| Göçeri-Merkez Mahallesi | Evet | %92,1 | %7,9 | %80,3 | 578 |
| Görünmez Köyü | Evet | %88,5 | %11,5 | %88,4 | 258 |
| İlmen-Merkez Mahallesi | Evet | %77,2 | %22,8 | %81,0 | 867 |
| İmrenler-Başpınar Mahallesi | Evet | %61,8 | %38,2 | %82,9 | 222 |
| İmrenler-Hatip Mahallesi | Evet | %57,6 | %42,4 | %77,0 | 196 |
| İmrenler-Işık Mahallesi | Evet | %53,5 | %46,5 | %86,6 | 172 |
| İmrenler-Mülazım Mahallesi | Hayır | %49,6 | %50,4 | %76,7 | 322 |
| İmrenler-Tepecik Mahallesi | Evet | %54,4 | %45,6 | %85,0 | 173 |
| İmrenler-Yeni Mahallesi | Evet | %61,8 | %38,2 | %78,8 | 137 |
| Kıreli-Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %78,7 | %21,3 | %86,9 | 335 |
| Kıreli-Çay Mahallesi | Evet | %87,3 | %12,7 | %83,8 | 191 |
| Kıreli-Hürriyet Mahallesi | Evet | %75,9 | %24,1 | %84,3 | 191 |
| Kıreli-Orta Mahallesi | Evet | %91,3 | %8,7 | %84,6 | 156 |
| Kıreli-Pazar Mahallesi | Evet | %78,2 | %21,8 | %84,0 | 349 |
| Kıreli-Yeni Mahallesi | Evet | %81,6 | %18,4 | %79,7 | 232 |
| Köşk-Fevzi Çakmak Mahallesi | Evet | %82,7 | %17,3 | %92,8 | 181 |
| Köşk-Mehmet Akif Ersoy Mahallesi | Evet | %81,5 | %18,5 | %89,1 | 238 |
| Köşk-Nasuh Paşa Mahallesi | Evet | %86,6 | %13,4 | %91,7 | 230 |
| Mutlu-Merkez Mahallesi | Hayır | %38,8 | %61,2 | %82,2 | 714 |
| Pınarbaşı Köyü | Evet | %91,8 | %8,2 | %91,6 | 287 |
| Selki-Türbe Mahallesi | Evet | %74,5 | %25,5 | %88,2 | 745 |
| Selki-Yeni Mahallesi | Evet | %77,0 | %23,0 | %84,9 | 654 |
| Suludere Köyü | Evet | %74,8 | %25,2 | %90,3 | 566 |
| Tolca Köyü | Evet | %67,6 | %32,4 | %90,0 | 401 |
| Ulupınar Mahallesi | Hayır | %43,3 | %56,7 | %85,0 | 688 |
| Yenice Köyü | Evet | %78,8 | %21,2 | %93,7 | 111 |
İlgili sonuçlar