Kadınhanı 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Kadınhanı sonuçlarında Evet %81,8 ile birinci, Hayır %18,2 ile ikinci; fark 63,6 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 24,0 puan üstünde. 53 mahalle ve köy arasından 50'sinde Evet önde. Evet en güçlü Kabacalı Köyü (%100,0); Hayır en güçlü Atlantı-Armutlu Mahallesi (%57,6). Katılım %88,9 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kadınhanı 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Kadınhanı, Konya, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Kadınhanı | Konya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 16.602 | %81,8 | %78,1 | %57,9 | +24,0 |
| Hayır | 3.688 | %18,2 | %21,9 | %42,1 | −24,0 |
Kadınhanı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 91 | 23.282 | 20.690 | %88,9 | 20.290 | 400 |
Kadınhanı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Afşarlı Köyü | Evet | %79,5 | %20,5 | %105,4 | 37 |
| Alabağ Köyü | Evet | %94,1 | %5,9 | %100,0 | 136 |
| Atlantı-Armutlu Mahallesi | Hayır | %42,4 | %57,6 | %84,9 | 1.195 |
| Atlantı-İzzettin Mahallesi | Hayır | %49,7 | %50,3 | %89,1 | 1.002 |
| Bakırpınar Köyü | Evet | %88,4 | %11,6 | %102,4 | 42 |
| Başkuyu-Fatih Mahallesi | Evet | %80,7 | %19,3 | %82,8 | 883 |
| Bayramlı Köyü | Evet | %62,0 | %38,0 | %101,4 | 140 |
| Beykavağı Köyü | Evet | %94,2 | %5,8 | %95,8 | 259 |
| Bulgurpınarı Köyü | Evet | %86,7 | %13,3 | %91,0 | 67 |
| Çavdar Köyü | Evet | %86,4 | %13,6 | %97,8 | 134 |
| Çeşmecik Köyü | Evet | %85,0 | %15,0 | %98,1 | 684 |
| Çubuk Köyü | Evet | %95,2 | %4,8 | %101,6 | 61 |
| Demiroluk Köyü | Evet | %97,3 | %2,7 | %91,9 | 283 |
| Doğanlar Mahallesi | Evet | %84,7 | %15,3 | %87,1 | 986 |
| Güngören Mahallesi | Evet | %86,8 | %13,2 | %87,6 | 646 |
| Hacımehmetli Köyü | Evet | %73,7 | %26,3 | %93,6 | 265 |
| Hacıoflazlar Köyü | Evet | %94,1 | %5,9 | %97,9 | 282 |
| Hacıpirli Köyü | Evet | %76,7 | %23,3 | %89,6 | 135 |
| İstiklal Mahallesi | Evet | %81,9 | %18,1 | %85,0 | 879 |
| Kabacalı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 28 |
| Kamışlıözü Köyü | Evet | %88,0 | %12,0 | %101,0 | 99 |
| Karahisarlı Köyü | Evet | %96,9 | %3,1 | %99,2 | 128 |
| Karakaya Mahallesi | Evet | %84,7 | %15,3 | %88,6 | 1.054 |
| Karakurtlu Köyü | Evet | %92,7 | %7,3 | %95,3 | 86 |
| Karasevinç Köyü | Evet | %92,9 | %7,1 | %100,0 | 114 |
| Karayürüklü Köyü | Hayır | %45,7 | %54,3 | %100,0 | 35 |
| Kayabaşı Mahallesi | Evet | %82,8 | %17,2 | %84,9 | 1.201 |
| Kızılkuyu Köyü | Evet | %91,4 | %8,6 | %100,8 | 128 |
| Kolukısa-Beratlı Mahallesi | Evet | %82,3 | %17,7 | %90,4 | 1.128 |
| Kolukısa-Mescit Mahallesi | Evet | %81,3 | %18,8 | %85,2 | 735 |
| Konurören Köyü | Evet | %85,2 | %14,8 | %90,7 | 236 |
| Kökez Köyü | Evet | %96,7 | %3,3 | %95,6 | 316 |
| Köylütolu Köyü | Evet | %92,0 | %8,0 | %94,6 | 92 |
| Kurthasanlı Köyü | Evet | %85,8 | %14,2 | %90,4 | 125 |
| Küçükkuyu Köyü | Evet | %86,2 | %13,8 | %90,6 | 32 |
| Mahmudiye Köyü | Evet | %91,8 | %8,2 | %98,1 | 212 |
| Meydanlı Köyü | Evet | %82,0 | %18,0 | %96,0 | 272 |
| Osmancık-Yeni Mahallesi | Evet | %93,3 | %6,7 | %86,9 | 1.042 |
| Osmancık-Zafer Mahallesi | Evet | %93,9 | %6,1 | %91,7 | 816 |
| Örnek Köyü | Evet | %64,8 | %35,3 | %77,4 | 536 |
| Pınarbaşı Mahallesi | Evet | %92,6 | %7,4 | %91,3 | 1.363 |
| Pirali Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 144 |
| Pusat Köyü | Evet | %72,5 | %27,5 | %85,4 | 302 |
| Saçıkara Köyü | Evet | %50,6 | %49,4 | %89,3 | 647 |
| Sarıkaya Köyü | Evet | %90,3 | %9,7 | %76,9 | 412 |
| Söğütözü Köyü | Evet | %92,7 | %7,3 | %94,3 | 422 |
| Şahören Köyü | Evet | %89,5 | %10,5 | %89,7 | 165 |
| Tepebaşı Mahallesi | Evet | %86,6 | %13,4 | %82,2 | 1.491 |
| Tosunoğlu Köyü | Evet | %94,4 | %5,6 | %95,5 | 22 |
| Turgutlu Mahallesi | Evet | %88,4 | %11,6 | %90,9 | 972 |
| Ünveren Mahallesi | Evet | %89,1 | %10,9 | %87,7 | 416 |
| Yağlıca Köyü | Evet | %94,8 | %5,2 | %91,8 | 367 |
| Yaylayaka Köyü | Evet | %87,5 | %12,5 | %85,7 | 28 |
İlgili sonuçlar