Yunak 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Yunak sonuçlarında Evet %83,7 ile birinci, Hayır %16,3 ile ikinci; fark 67,4 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 25,9 puan üstünde. 50 mahalle ve köy arasından 49'unda Evet önde. Evet en güçlü Meşelik Köyü (%100,0); Hayır en güçlü Piribeyli-Güneştepe Mahallesi (%52,5). Katılım %76,2 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Yunak 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Yunak, Konya, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Yunak | Konya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 11.652 | %83,7 | %78,1 | %57,9 | +25,9 |
| Hayır | 2.267 | %16,3 | %21,9 | %42,1 | −25,9 |
Yunak seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 72 | 18.582 | 14.153 | %76,2 | 13.919 | 234 |
Yunak mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Altınöz Köyü | Evet | %92,0 | %8,0 | %67,5 | 114 |
| Ayrıtepe Köyü | Evet | %54,2 | %45,8 | %80,3 | 76 |
| Beşışıklı Köyü | Evet | %93,8 | %6,3 | %79,1 | 43 |
| Böğrüdelik Köyü | Evet | %96,4 | %3,6 | %93,4 | 271 |
| Cebrail Köyü | Evet | %86,2 | %13,8 | %94,3 | 140 |
| Çayırbaşı Köyü | Evet | %89,1 | %10,9 | %65,2 | 348 |
| Eğrikuyu Köyü | Evet | %78,7 | %21,3 | %92,4 | 66 |
| Esentepe Mahallesi | Evet | %78,7 | %21,3 | %92,3 | 155 |
| Eşme Mahallesi | Evet | %81,2 | %18,8 | %77,9 | 1.260 |
| Fatih Mahallesi | Evet | %87,3 | %12,7 | %77,7 | 1.004 |
| Hacıfakılı Köyü | Evet | %90,2 | %9,8 | %83,7 | 184 |
| Hacıömeroğlu Köyü | Evet | %93,3 | %6,7 | %75,5 | 379 |
| Harunlar Köyü | Evet | %82,2 | %17,8 | %76,8 | 371 |
| Hatırlı Köyü | Evet | %99,4 | %0,6 | %77,2 | 232 |
| Hursunlu Köyü | Evet | %75,0 | %25,0 | %69,5 | 567 |
| İmamoğlu Köyü | Evet | %97,7 | %2,3 | %78,4 | 171 |
| Karataş Mahallesi | Evet | %94,2 | %5,8 | %79,3 | 1.081 |
| Karayayla Köyü | Evet | %92,9 | %7,1 | %74,3 | 191 |
| Kargalı Köyü | Evet | %85,3 | %14,7 | %79,1 | 43 |
| Kıllar Köyü | Evet | %65,3 | %34,7 | %59,2 | 299 |
| Koçyazı-Fatih Mahallesi | Evet | %97,7 | %2,3 | %91,1 | 438 |
| Koçyazı-Karaçal Mahallesi | Evet | %99,3 | %0,7 | %87,1 | 334 |
| Koçyazı-Yavuz Mahallesi | Evet | %99,0 | %1,0 | %87,3 | 354 |
| Kurtuşağı Köyü | Evet | %99,7 | %0,3 | %86,7 | 399 |
| Kuyubaşı Köyü | Evet | %87,2 | %12,8 | %77,5 | 262 |
| Kuzören-Fatih Mahallesi | Evet | %65,3 | %34,7 | %78,6 | 1.267 |
| Meşelik Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %81,0 | 174 |
| Odabaşı Köyü | Evet | %95,3 | %4,7 | %92,7 | 303 |
| Ortakışla Köyü | Evet | %98,8 | %1,3 | %70,9 | 227 |
| Özyayla Köyü | Evet | %90,9 | %9,1 | %100,0 | 168 |
| Piribeyli-Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %51,0 | %49,0 | %58,1 | 449 |
| Piribeyli-Güneştepe Mahallesi | Hayır | %47,5 | %52,5 | %59,6 | 544 |
| Piribeyli-Hasanbeyler Mahallesi | Evet | %53,5 | %46,5 | %86,3 | 51 |
| Piribeyli-Zafer Mahallesi | Evet | %57,1 | %42,9 | %62,9 | 345 |
| Saray-Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %90,0 | %10,0 | %74,4 | 1.024 |
| Selçuk Mahallesi | Evet | %77,3 | %22,7 | %71,4 | 1.348 |
| Sertler Köyü | Evet | %98,2 | %1,8 | %76,4 | 72 |
| Sevinç Köyü | Evet | %57,8 | %42,2 | %75,8 | 120 |
| Sıram Köyü | Evet | %84,0 | %16,0 | %83,5 | 127 |
| Sinanlı Köyü | Evet | %97,1 | %2,9 | %85,1 | 161 |
| Sülüklü-Merkez Mahallesi | Evet | %98,0 | %2,0 | %55,7 | 723 |
| Turgut-Hürriyet Mahallesi | Evet | %73,8 | %26,2 | %75,7 | 243 |
| Turgut-Kışla Mahallesi | Evet | %81,3 | %18,8 | %71,9 | 89 |
| Turgut-Yeni Mahallesi | Evet | %69,9 | %30,1 | %77,6 | 245 |
| Turgut-Yıldırım Mahallesi | Evet | %80,0 | %20,0 | %65,2 | 138 |
| Yavaşlı Köyü | Evet | %53,1 | %46,9 | %77,8 | 185 |
| Yeni Mahallesi | Evet | %85,5 | %14,5 | %77,2 | 1.389 |
| Yeşiloba Köyü | Evet | %50,9 | %49,1 | %95,0 | 60 |
| Yeşilyayla Köyü | Evet | %90,2 | %9,8 | %78,2 | 119 |
| Yığar Köyü | Evet | %97,6 | %2,4 | %91,3 | 229 |
İlgili sonuçlar